Громадські слухання щодо заміни і встановлення віконних і дверних заповнень фасадів та порядок опорядження фасадів на території історичного ареалу м. Львова

  • 2529

19 липня 2007 року о 17.00 у приміщенні "Малого сесійного залу" Львівської міської ради (каб 230), за адресою пл. Ринок,1 відбудуться громадські слухання проектів  рішень "Про впорядкування заміни та встановлення віконних і дверних заповнень фасадів на території історичного ареалу м. Львова" та "Про порядок опорядження фасадів на території історичного ареалу м. Львова".

Дані рішення призначені для впорядкування проведення реставраційних та ремонтних робіт на пам'ятках архітектури державного і місцевого значення та будинках розташованих у межах історичного ареалу м.Львова.

Рішення регламентує комплексний підхід до реставраційно-ремонтних робіт:

1.будинок повинен знаходитись у задовільному технічному стані, 2. фасад реставрується одночасно   з архітектурним декором, 3. влаштування нових віконних та дверних прорізів допускається лише у місцях історично існуючих прорізів.

Рішення регламентує влаштування нових дверних прорізів  на фасадах будинків, пам'яток архітектури та цінної історичної забудови в межах історичного ареалу міста. На стадії розробки та погодження проекту міські служби зможуть виконувати дозвільну функцію і забороняти влаштування нових прорізів або переробки вікон на двері в будинках історично цінної забудови. Особлива увага    буде надаватись будинкам розташованим на території, що належить до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Рішення зобов'язує суб'єкти  господарювання, які  проводять ремонтно-реставраційні роботи, що стосуються головного фасаду будинку, виготовляти паспорт опорядження фасаду, якщо такий відсутній. Це положення можна включати в додаткові умови при укладенні охоронного договору на пам'ятку архітектури з орендарем приміщень.

Рішення регламентує комплексний підхід до заміни та встановлення віконних і дверних заповнень фасадів будинків, які розташовані на території історичного ареалу м. Львова.

Рішення забезпечать системний підхід до реставрації вікон на фасадах, шляхом щорічного фінансування цих робіт.

Рішення дають мешканцям будинку можливість самостійно виконати роботи з реставрації (заміни) віконних та дверних заповнень фасадів при умові виготовлення та погодження проектної документації, а також, одержати грошову компенсацію у сплаті відсотків за банківський кредит для виконання вищезгаданих робіт (в рамках реалізації обласної програми енергозбереження для бюджетної сфери і населення на 2006-2008 рр.).

Рішення забезпечать збір і систематизацію інформації про технічний стан будинків, бази даних про наявність опрацьованих паспортів опорядження фасадів,   формування переліку будинків, на яких першочергово необхідно провести реставрацію віконного та дверного заповнення.

Текст проектів рішення наведений нижче.

Пропонований регламент для доповідей та виступів учасників слухань:

Час проведення слухань 17.00-18.30

Представлення проекту положення - до 30 хв. ( Час на доповідь до 10 хв.)

Запитання учасників слухань по суті проблеми - до 20 хв. (Час на запитання - до 2 хв.)

Обговорення та внесення пропозицій до 30 хв. (Час на виступ - до 5 хв.)

Голосування внесених пропозицій до 10 хв.

З питань організації та проведення громадських слухань просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління "Секретаріат ради" за тел. 297-57-63 або на електронну скриньку: civicpartner@ukr.net. Запрошуємо усіх охочих.

Про впорядкування заміни та встановлення

віконних і дверних заповнень фасадів

на території історичної частини м. Львова

Відповідно до Закону України " Про охорону культурної спадщини", Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", " Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.1997р. № 1266 " Про комплексну програму збереження історичної забудови м. Львова" , з метою захисту традиційно сформованого історичного середовища міста Львова , виконавчий комітет вирішив:

1.    Дозволити заміну та встановлення віконних та дверних заповнень фасадів будинків усіх форм власності, які розміщені у історичному

ареалі міста лише за наявності погодженої належним чином проектної документації.

Термін : постійно

Відповідальні: начальник управління  охорони історичного середовища, голови районних адміністрацій.

2.    Заміну віконних та дверних заповнень фасадів у житлових будинках - пам'ятках архітектури, що належать до міської комунальної власності,

проводити   комплексно   коштом   міського   бюджету,   для   цього передбачити відповідну статтю у бюджеті міста починаючи з 2008р..

Термін: постійно

Відповідальний:     начальник     управління фінансів

3.    У  випадку  бажання   власників  квартир  позапланово   самостійно виконати   заміну   віконних  та  дверних  заповнень  фасаду,   вони зобовязані   виготовити   та   погодити   проектну   документацію   у встановленому порядку та виконують роботи за власні кошти. У випадку пошкодження елементів оздоблення фасаду У випадку, якщо при встановленні нових віконних заповнень, відбулося пошкодження штукатурки або декору фасаду, власник квартири повинен відновити втрачені елементи фасаду власним коштом.

Термін: постійно

Відповідальні: начальник управління житлово-комунального господарства, начальник управління фінансів, начальник      управління охорони історичного середовища, голови районних адміністрацій.

4.   При проведенні позапланової комплексної заміни віконних та дверних заповнень фасаду будинку - памятки архітектури, що належить до комунальної власності, за кошти мешканців їм надається компенсація у сплаті відсотків за отриманий кредит, в рамках реалізації обласної Програми енергозбереження для бюджетної сфери і населення на 2006-2008рр.

Термін: постійно

Відповідальні: начальник управління житлово-комунального господарства, начальник управління фінансів, начальник управління охорони історичного середовища, голови районних адміністрацій.

5.   Районним адміністраціям провести інвентаризацію фасадів будівель станом на 01.0.2007р. на території історичного ареалу міста. За результатами інвентаризації сформувати перелік будинків на яких у 2008-2012 роках, у межах виділених коштів, буде проводитись планова реставрація віконних і дверних заповнень. Матеріали інвентаризації та перелік будівель надати управлінню охорони історичного середовища та управлінню житлво-комунального господарства.

Термін : до 01.09.2007 р.

Відповідальні: голови районних адміністрацій

6.     Районним   адміністраціям   здійснювати   постійний   контроль   за виконанням фізичними та юридичними особами даного розпорядження в межах закріпленої за ними території.

Відповідальні: голови районних адміністрацій,  керівники житлово-комунальних підприємств

6. Організаційно-інформаційному управлінню оприлюднити це рішення у засобах масової інформації.

Відповідальний:    начальник    організаційно-інформаційного управління

Міський голова                                                                                                                            А. Садовий

Проект

Рішення на виконання протокольного доручення від 11.05.2007р. №41

Про порядок опорядження фасадів

на території історичного ареалу м. Львова

Відповідно до Закону України " Про охорону культурної спадщини", Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", " Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.1997р. № 1266 " Про комплексну програму збереження історичної забудови м. Львова" , з метою захисту традиційно сформованого історичного середовища міста Львова , виконавчий комітет вирішив:

1.     Реконструкція,   реставрація   чи   опорядження   фасадів   будівлі   може проводитись лише комплексно, пофарбування фасадів здійснюється разом з ремонтом (заміною) дахового покриття, вертикальних та горизонтальних водовідводів, реставрацією декоративних елементів фасаду, реставрацією або заміною віконних заповнень на підставі погодженої проектної документації та технології виконання робіт.

Термін : постійно

Відповідальний: начальник управління архітектури, начальник     управління     охорони     історичного сердовища

2.     Забороняється влаштування дверних прорізів взамін віконних у всіх випадках окрім   проведення   комплексної   реконструкції   першого   поверху,   не допускається фрагментарна зміна чи опорядження (пофарбування) існуючого фасаду будинку в межах частини одного чи декількох поверхів,.

Термін : постійно

Відповідальні: Голови райадміністрацій, начальник  управління архітектури, начальник управління охорони історичного середовища, начальник управління держархбудконтролю.

3.     В будинках, які є пам'ятках архітектури влаштування дверних прорізів на місці віконних можливе лише як відтворення раніше замурованих входів.

Термін : постійно

Відповідальний:   начальник   управління   охорони історичного середовища

4.     Створити систему моніторингу опорядження фасадів на основі єдиного електронного архіву опрацьованих і погоджених паспортів опорядження фасадів та фотофіксацій виконаних робіт.

Термін : 30 грудня 2007р.

Відповідальний: начальник управління архітектури

5.    Районним     адміністраціям     та    управлінню     архітектури    провести інвентаризацію фасадів будівель та   паспортів їх опорядження станом на 01.08.2007р.. Визначити першочергові обєкти, які вимагають комплексного опорядження фасадів. За результатами інвентаризації сформувати перелік будинків на яких у 2008-2012 роках, у межах виділених коштів, буде проводитись планове опорядження фасадів. Матеріали інвентаризації та перелік будівель надати управлінню житлово-комунального господарства, управлінню капітального будівництва та управлінню охорони історичного середовища.

Термін : до 01.12.2007 р.

Відповідальні:    голови    районних    адміністрацій,

начальник управління архітектури

6.    Зобовязати  власників  (орендарів)  нежитлових  приміщень  у  житлових будинках   протягом   року   провести   опорядження   фасадів   будинку   в відповідності  з  вимогами  пунктів   1   та 2  даного розпорядження та підтримувати естетичний вигляд фасадів протягом терміну оренди чи власності.

Термін : постійно

Відповідальні: голови райадміністрацій

7.    Розробити та виконати до 2012 року комплексну програму "Фасади Львова" для будинків, що   є міською комунальною власністю, фінансування робіт здійснити за кошти міста, із залученням коштів орендарів (власників) нежитлових приміщень.

Термін : 07 листопада 2007

Відповідальний: начальник управління архітектури

Міський голова                                                                                                                           А. Садовий