Громадські слухання щодо будівництва будинку – вставки на пр. Свободи 19-21

  • 1280

4 квітня 2007 року о 13. 00 у приміщенні сесійного залу Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок,1  відбудуться громадські слухання містобудівної концепції щодо будівництва будинку - вставки на пр.Свободи,  19-21.

Ініціаторами громадських слухань є управління охорони історичного середовища. 79008, м.Львів, вул. Валова, 20, тел. приймальної 72-85-38.

Пропонований регламент для доповідей та виступів учасників слухань:

Час проведення слухань 13.00-15.00

Представлення проекту положення - до 40 хв. ( Час на доповідь до 10 хв.)

Запитання учасників слухань по суті проблеми - до 20 хв. (Час на запитання - до 2 хв.)

Обговорення та внесення пропозицій до 40 хв. (Час на виступ - до 5 хв.)

Голосування внесених пропозицій до 20 хв.

Охочих підготувати доповідь щодо питань висунутих на обговорення слухань, просимо повідомити про тему доповіді , прізвище, ім'я та посаду доповідача за нижче вказаними контактами. Теми доповідей будуть опубліковані у матеріалах слухань.  Останній термін реєстрації доповідей 3 квітня 2007 року, о 15.00.

З питань організації та проведення громадських слухань просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління "Секретаріат ради" за тел. 297-57-63 або на електронну скриньку: . Запрошуємо усіх охочих.

Містобудівельна концепція

Проект враховує подальший розвиток історичного кварталу, в якому співіснують будинки різноманітних стилів: конструктивізм, модерн,  історизм та класицизм.  Новобудова виступає як чергове стилістичне нашарування в кварталі - пізній модерн, який звершує просторову структуру кварталу.

По проспекту Свободи присутній відомий дисонанс висот будинків: переважаючі - триповерхові, домінуючі - п'ятиповерхові часів сецесії і модернізму. Пропонується вирівняти лінію забудови, причому надбудовані вставки заплановано виконувати з відступом на половину глибини основних будинків проспекту (збереження акценту на пам"ятках архітектури).

Також можлива реорганізація і впорядкування функціонального призначення будинків: в наземних поверхах розташовуються заклади торгівлі та громадського харчування, в існуючих (других і третіх) поверхах - офіси та представництва, а надбудовані четверті та мансардні поверхи - житло покращеного типу.

Проектом передбачено ліквідувати офіцини будинків 19-21 для побудови нової "вставки". Причому відповідно до містобудівельного обґрунтування виконаного інститутом УКРЗАХІДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЄЮ заплановано відновлення інтер'єрів 1 поверху будинків №№ 19-21.

Торгово-комерційний центр, як громадська споруда, забезпечений пішохідними входами з вулиці Гнатюка та проспекту Свободи. Взагалі наземний рівень (0) дає можливість для створення простору під будинками - тобто існує можливість для пішоходів пересуватися "коротким  шляхом" з проспекту на вулицю Гнатюка і навпаки, що відповідає історичній структурі Львова, - згадка про вже неіснуючі "пасажі".

Заїзд в підземний гараж передбачено з вулиці Гнатюка. Враховуючи концепцію розвитку міста: гаражі-стоянки типу "P+W" (паркуй і далі пішки) та "P+R" (паркуй і далі громадським транспортом), які планується розташувати в центральній частині на об"їздних шляхах - забезпечуватимуть обслуговування торгово-комерційних та

громадських площ центральної частини.

Об'ємно-планувальні рішення

Будинок представляє собою вставку, з головних входом та в'їздом в підземний поверх з вулиці Гнатюка. Будинок сполучатиметься на рівні 1 поверху з вестибюлями будинків №№19-21 (створюючи таким чином наскрізний прохід через торговий центр).

Проектом передбачається розташування торгових та офісно-представницьких площ з необхідними допоміжними приміщеннями, які здаватимуться в оренду.

Просторова схема будинку - повний каркас. Об'ємно-планувальним стержнем і комунікаційним вузлом будинку служить  атріум, в якому розташовані вертикальні комунікації і який є розвязкою горизонтальних комунікацій (коридорів та галерей, які в свою чергу ведуть до торгових та офісних анфілад). В атріумі запроектовано ескалатори та панорамні ліфти (які відповідають вимогам мало мобільних груп). Додатково будинок обладнано вантажними та пасарським ліфтом для персоналу.

Для обслуговування відвідувачів торгової частини комерційного центру запроектовано туалети на 0 (цокольному) та 3 поверхах, для забезпечення потреб персоналу, орендарів та відвідувачів офісно - представницької частини центру - запроектовано туалети на 4 поверсі.

Підземний поверх будинку обладнано автомобільною рампою з ухилом 1:12. Підземний поверх забезпечуватиме функціонування автостоянки на 7 місць, процес завантаження та вивантаження товару, вивіз сміття, мийка тари. В підземному поверсі також запроектовано таке інженерне обладнання: Для потреб автостоянки та персоналу запроектовано ліфт та сходи.

На 0 поверсі запроектовано торгові площі, аптечний кіоск, банківське відділення, приміщення пожежно-сторожової охорони АТС та приміщення для інженерного обладнання та обслуговування будинку.

Поверхи 1 і 2 призначені для функціонування універсального магазину типу «Дитячий світ».

Поверх 3 запроектований під торгово-розважальну функцію: на поверсі розміщені невеликі торгові анфілади та кафе з терасами конструктивно влаштованими над будинками №№ 19-21 з влаштувіанням експлуатованої крівлі.

На поверсі 4 запроектовано невеликі торгові анфілади та офісний блок з природнім освітленням з сторони проспекту Свободи.

На поверсі 5 запроектовано невелике кафе для працівників центру та офісний блок, природнє освітлення якого забезпечується вітражами з сторони проспекту Свободи та ліхтарями вернього світла. На цьому поверсі також запроектовано паливну.