Результати громадських слухань щодо розміру інвестиційного внеску інвесторів (замовників) на розвиток соціальної інфраструктури м. Львова

  • 2617

Результати громадських слухань

проекту положення "Про порядок  визначення  розміру інвестиційного внеску інвесторів (замовників) на розвиток соціальної  інфраструктури м. Львова"

Громадські слухання були проведені 12 березня 2007 року о 13.00 у приміщенні "Світлиця" за адресою вул. Дорошенка,14

Для участі у громадських слуханнях зареєструвалось 49 учасників.

На громадських слуханнях із власною доповіддю виступила:

Ганна Копцюх, заступник начальника управління економіки

Представлення проекту рішення

В ході обговорення проекту рішення учасниками громадських слухань були висунуті наступні пропозиції:

1.     Передбачити звільнення від інвестиційного внеску будівельників, які реставрують об'єкти історичної забудови, що знаходяться в аварійному стані.

Анатолій Забарило, депутат Львівської міської ради

2.     Чітко прописати в положенні умови звільнення від інвестиційного внеску загалом для промисловості та, зокрема, реконструкції об'єктів, що розташовані на території промислових підприємств.

Андрій Іонов, президент правління Львівського ізоляторного заводу

3.     Знизити ставку інвестиційного внеску або цілком відмовитись від такого збору.

Зеновій Бермес,  Асоціація роботодавців Львівщини

4.     Створення робочих місць повинно стати більш вагомим чинником пониження суми інвестиційного внеску.

Олег Денис, депутат Львівської міської ради

5.     Виключити із списку діяльності, на яку застосовується сплата інвестиційного внеску зміну виробничого використання.

Представник Комітету підприємців Львівщини

6.     Збір інвестиційного внеску не може застосовуватись до інвестиційних проектів, які на час прийняття положення вже розпочались.

Представник Комітету підприємців Львівщини

7.     Здійснювати збір інвестиційного внеску у грошовій формі без врахування вартості ПДВ, яка передбачена в кошторисі.

Представник Комітету підприємців Львівщини

8.     Передбачити у положенні застосування в межах чинного законодавства преференцій для львівських підприємців.

Олег Немчинов, Асоціація будівельних підприємств Львівщини

9.     Передбачити систему градаційного підходу до сплати інвестиційного внеску, за принципом чим більший розмір інвестицій, тим менший відсоток інвестиційного внеску.

Представник Комфорт- Буд

10.  Замість пункту положення про переведення із житлового приміщення у нежитлове, прописати надання дозволу фізичним або юридичним особам використовувати свої житлові приміщення як нежитлові.

Богдан Петраш,начальник відділу експлуатації житлового фонду

11.  Визначати розмір надання пільг на сплату інвестиційного внеску виходячи із стратегії розвитку міста Львова.

Михайло Ягольник, Національна спілка архітекторів України

На прохання Олега Немчинова до пропозицій громадських слухань надано пропозиції винесені на нараді департаменту економіки Львівської міської ради із керівниками будівельних фірм м. Львова  щодо обговорення проекту Положення про порядок визначення розміру інвестиційного внеску інвесторів(замовників) на розвиток соціальної інфраструктури м.Львова, яка відбулась 26 лютого 2007 року.

12.  Враховуючи, що це Положення розроблено на підставі Закону України "Про планування та забудову територій" доцільно було б змінити назву Положення на "Про порядок визначення розміру пайової участі замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Львова". В Положенні передбачено, що  інвестиційний внесок не сплачують інвестори, які здійснюють житлове будівництво на земельних ділянках придбаних на аукціоні, за умови включення до ціни таких земельних ділянок вартості облаштування їх інженерними мережами. При купівлі земельної ділянки на аукціоні в умовах продажу земельної ділянки відзначати чи входить вартість інженерних мереж у вартість земельної ділянки. Це дасть можливість інвесторам уникнути подвійної сплати інвестиційного внеску при будівництві об'єкту.

О.Луців, голова правління ВАТ" Фірма "Галбуд"

13.  Для сприяння залучення інвестицій в промисловість міста пропоную звільняти від сплати інвестиційного внеску за будівництво (реконструкцію) об'єктів промислового будівництва.

О.Немчінов, виконавчий директор Асоціації "Будівельні    підприємства Львівщини"

14.  Необхідно в Положенні передбачи звільнення від інвестиційного внеску за добудову об'єктів незавершеного будівництва

Я.Холявка, голова Асоціації "Будівельні підприємства Львівщини"

15.  В розділі 5.4 Положення  визначено розмір інвестиційного внеску на зміну функціонального призначення земельної ділянки, а в розділі 1 Загальні положення -  упущено

Т.Сосновський, ТзОВ "Інвестиційна компанія "Комфортінвест

16.  Пропоную переглянути  коефіцієнти, які корегують розмір інвестиційного внеску, щоб розмір інвестиційного внеску не перевищував  граничного розміру коштів замовників, що залучаються на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

Р.Дацків, віце президент Корпораціі будівельних підприємств "Галичартбуд"

17.  Коли вартість будівництва об'єкту сягає декількох млн.грн.   сплатити інвестиційний внесок  єдиним платежем на  початковій стадії будівництва об'єкту дуже важко.  При  складанні графіка про  сплату інвестиційного внеску пропоную, встановлювати першу  частину сплати внеску 5-10% від нарахованої суми. Крім того в договорі  встановлені великі штрафні санкції- 0,5% від суми несплачених вчасно коштів за кожний день прострочення терміну їх перерахування. Пропоную встановити штрафні санкції на рівні подвійної ставки НБУ.

З.Карпінський, генеральний директор ТзОВ "Екран"

18.  Будівельні організації міста будують зовнішні електричні мережі, підстанції і передають на баланс ВАТ "Львівобленерго". Вважаю за необхідність передавати збудовані  електромережі в комунальну власність міста, а місто може здавати в оренду мережі приватним фірмам.

І.Миколайчук, директор  виробничого підприємства ТзОВ "Будінвест"

19.  Пропоную доручити архітектурно планувальному управлінню при видачі інженерно-технічних умов встановлювати нормативи відрахувань інвестиційних внесків на розвиток інженерної інфраструктури (водопостачання та водовідведення, теплопостачання, дороги)  для того щоб загальна сума інвестиційного внеску не перевищувала встановлений КМУ норматив відрахувань.

О.Луців, голова правління ВАТ" Фірма "Галбуд"

20.  Погоджуюсь з  Вашими зауваженнями щодо внесення змін в проект Положення про порядок визначення розміру інвестиційного внеску. Міська рада надалі буде сприяти розвитку будівельним компаніям Львівщини, але в замін очікує і певних гарантій, а саме:

виплата заробітної плати працівникам не може бути нижчою від прожиткового рівня, ми очікуємо, що будівельні компанії проведуть легалізацію заробітної плати, що дасть можливість збільшити доходи міського бюджету;

будівельні компанії повинні сприяти розвитку підприємств міста, які виробляють будівельні матеріали і проводити закупівлю будівельних матеріалів у львівських товаровиробників, таким чином кошти залишатимуться у місті.

О. Синютка, директор департаменту економічної політики

Голова громадських слухань                                          Василь Цюник

в.о. начальника

управління економіки

Секретар громадських слухань                                       Юрій Лукашевський

в.о. начальника відділу

громадського партнерства