Протокол громадського слухання проекту містобудівного обґрунтування реконструкції стадіону «Юність» в парку культури ім.Б.Хмельницького в м. Львові

  • 1722

Громадське слухання було проведено 16 листопада 2009 року у приміщенні Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл.Ринок,1, каб.230

Для участі у громадському слуханні зареєструвалось 30 учасників.

На громадському слуханні  виступили:

Лукашевський Ю.О., начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Організація, програма та регламент проведення громадських слухань.

Артимович В.І., представник замовника документації, президент ГО  «Спортивний клуб «Сокіл-Регбі»

Королишин Л.І., головний архітектор проекту,  ДІПМ «Містпроект»

Представлення проекту містобудівного обґрунтування реконструкції стадіону «Юність» в парку культури ім.Б.Хмельницького в м.Львові

В ході обговорення взяли участь:

Крушельницька Т.Д., депутат ЛМР,

Лясковська В.Д., депутат ЛМР,

Задорожний М.С., депутат ЛМР,

Обідняк М.М., доцент НУ«Львівська політехніка»,

Швець В.Я., директор інституту «Укрзахідпроектреставрація»,

Кошло М.П., директор ДІПМ «Містопроект»,

Безсмертний Р.О., представник асоціації бейсболу України,

Поплавський В.В., віце президент федерації регбі у Львівській області,

Гринів О.І., представник клубу ветеранів регбі.

Під час представлення Артемовичем В.І. було продемонстровано візуалізацію існуючого стану стадіону та зазначено: 

    Стадіон «Юність» розташований в рекреаційній зоні парку ім.Б.Хмельницького та перебуває у сервітутному володінні ГО «Спортивний клуб «Сокіл-Регбі».  Внаслідок послідовного проходження всіх стадій затвердження документації та будівництва, реконструкція повинна бути здійснена до проведення «Євро-2012». В контексті проведення «Євро-2012» реконструйований стадіон «Юність» може виконувати функцію запасного тренувального поля, оскільки при розробці проекту реконструкції дотримано всі вимоги УЄФА. Розповів про спортивні досягнення клубу «Сокіл-Регбі». Наголосив, що огородження стадіону не означає його закритість для охочих його відвідувати. Вважає можливим використання стадіону для інших видів спорту. Орієнтовна вартість реконструкції стадіону становить близько 25 - 27 млн. грн.

Під час представлення Л.І. Королишиним було зазначено: 

    Продемонстрував візуалізацію проекту реконструкції стадіону «Юність», план його реконструкції та озвучив технічні показники містобудівного обґрунтування. Реконструкції на сам перед потребують трибуни та допоміжна споруда, також планується здійснити огородження стадіону. Повідомив, що трибуни реконструйованого стадіону міститимуть 5 тис. сидячих та 5-7 тис. стоячих місць. У допоміжному корпусі планується розмістити господарські споруди, медичні кабінети, переодягальні, зал для прес-конференцій, кімнати відпочинку, тренажерний зал тощо.  Специфікація приміщень буде доопрацьована керуючись вимогами УЄФА. Орієнтовна площа забудови, включаючи відкриті площинні спортивні споруди, становитиме 16170 м2. Звернув увагу присутніх, що площа стадіону «Юність» залишиться незмінною. Під час проектних розрахунків було визначено необхідні кількість парковочних місць для відвідувачів стадіону, а саме - 600 машиномісць. Згідно висновку управління охорони історичного середовища, влаштування автостоянок на території парку є недопустимим. Саме тому автомобілі відвідувачів стадіону будуть розміщуватись на багаторівневій стоянці, що планується спорудити на вул.Вітовського. Під’їзд автобусів спортсменів здійснюватиметься через ізольований заїзд. Навколишні зелені паркові насадження не зазнають жодного негативного впливу в наслідок реконструкції стадіону.

Під час обговорення було висловлено наступні думки, зауваження та пропозиції: 

Крушельницька Т.Д. задала запитання щодо оцінювання впливу будівництва на навколишні зелені паркові насадження.

Внесла пропозицію покласти на замовника містобудівної документації відповідальність за облагородження паркових алей, що вестимуть до входу на стадіон «Юність». Запропонувала впорядкувати «Зелений театр», який розташовано на території парку.

Обідняк М.М. задав запитання стосовно можливості зимової експлуатації стадіону та звернув увагу на необхідності технологічного забезпечення такого використання.

Запропонував наступні шляхи покращення функціонального призначення стадіону: 1.Поєднати літні спортивні заняття з зимовими; 2.В неспортивний час використовувати стадіон: взимку – як каток, влітку – як спортивні атракції; 3.В спортивний час використовувати стадіон: взимку – як показові ковзання, влітку – як показові змагання «пластунів» і «соколів»;  4.Передбачити розвантажувально-вхідну зону для відвідувачів згідно нормативів; 5.Передбачити паркування автомобілів для спортсменів та відвідувачів; 6.Розміщення у технічному корпусі пунктів міліції, швидкої допомоги та гостьових кімнат. (письмові пропозиції).

Запропонував включити в кошторис реконструкції стадіону «Юність» вартість забезпечення благоустрою дотичних до стадіону територій.

Вніс пропозицію погодити дане містобудівне обґрунтування при умові узгодження експлуатації вхідної зони для громадськості до стадіону з адміністрацією парку та міською архітектурою, а також при умові узгодження автостоянки на вул.Вітовського з планувальною концепцією побудови пам’ятника Борцям за волю України та архітектурою м.Львова.

Лясковська В.Д. запитала якою є орієнтовна вартість реконструкції стадіону та чи є централізованими кошти.

Уточнила наявність стадіону «Юність» у списку допоміжних (тренувальних) стадіонів для             «Євро-2012».

З’ясувала специфікацію приміщень стадіону та його орієнтовну площу. Звернула увагу присутніх, на те, що у специфікації не зазначено наявність ресторану.

Задала запитання щодо зміни території стадіону «Юність» внаслідок здійснення реконструкції.

Висловила підтримку реконструкції стадіону, проте звернула увагу присутніх на наступне застереження: єдиною формою власності на землю, на якій розташовано стадіон може бути сервітутне володіння.

Висловила пропозицію зобов’язати замовника документації представити перший варіант проектних пропозицій Постійній депутатській комісії природокористування, охорони довкілля та Постійній депутатській комісії благоустрою, а також Постійній депутатській комісії культури, дозвілля, промоцій ЗМІ та туризму для спільних дій по затвердженню реконструкції стадіону.

Безсмертний Р.О. задав запитання щодо можливості розширення функціонального призначення  стадіону «Юність» для інших видів спорту, зокрема бейсболу.

Задорожний М.С. запитав яким є статус землі, на якій розміщено стадіон «Юність».

Кошло М.П. констатував, що паркінг, який буде розташовано на вул.Вітовського цілком вирішує проблему паркування, проте разові під’їзди до стадіону є необхідними. Для забезпечення благоустрою стадіону «Юність», його територію необхідно огородити.

Швець В.Я. зауважив, що розвиток і реалізація даного проекту вимагає облагородження та вдосконалення парку в цілому. Висловив свою підтримку проекту містобудівного обґрунтування реконструкції стадіону «Юність» в парку культури ім.Б.Хмельницького в м.Львові та закликав присутніх підтримати даний проект.

Поплавський В.В. наголосив, що головним наслідком реконструкції стадіону повинно бути залучення та заохочення людей до занять спортом та відвідування стадіону. Запропонував включити до специфікації приміщень стадіону клуб для спілкування спортсменів, любителів та їх сімей.

Резолюція громадського слухання:

Рекомендувати проект містобудівного обґрунтування реконструкції стадіону «Юність» в парку культури ім.Б.Хмельницького в м.Львові до подальшого погодження при умові:  

1.винесення автостоянок за межі парку;

2.розгляду можливості облаштування благоустрою парку, зокрема  облагородження паркових алей, що вестимуть до входу на стадіон «Юність».

Замовнику містобудівної документації на наступних стадіях проектування необхідно представити проект реконструкції стадіону «Юність» постійній депутатській комісії природокористування, охорони довкілля та постійній депутатській комісії благоустрою та постійній депутатській комісії культури, дозвілля, промоцій ЗМІ та туризму; 

Головуючий на громадському слуханні,

начальник відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                               Ю. Лукашевський

Склад секретаріату громадських слухань:

Представник управління архітектури,

начальник відділу

територіального управління міста                                                                  Ю.Верхола

Представник замовника документації                                                            В.Артимович

 

Представник громадськості                                                                              М.Обідняк