Протокол громадського слухання проекту містобудівного обґрунтування розміщення готелю на вул.Льва,2 у м.Львові

  • 1399

Громадське слухання було проведено 21 жовтня 2009 року у приміщенні Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл.Ринок,1, каб.230

Для участі у громадському слуханні зареєструвалось 24 учасники.

На громадському слуханні виступили:

Ю. Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Організація, програма та регламент проведення громадських слухань.

Ю.Балич, представник забудовника, директор ТзОВ «Торгова фірма «Продукт»

М.Федик, керівник архітектурно-планувальної майстерні ТзОВ «Укрдизайнгруп»

Представлення проекту містобудівного обґрунтування розміщення готелю на вул.Льва,2 у м.Львові

В ході обговорення взяли участь:

Ю.Верхола, начальник відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування,

Р.Стець, пенсіонер, мешканець вул.Льва,2

Р.Катринець, студент, мешканець вул.Льва,2,

О.Філенко, мешканець вул.Льва,2

І.Філенко, мешканка вул.Льва,2

Ю.Жмінковська, мешканка Галицького району,

Х.Забуранна, експерт ЦППД «Сім»,

С.Садова, кореспондент ІА«ЗІК»

Під час представлення Ю.Баличем було зазначено: 

    Будівництво готелю передбачає спорудження трьохповерхової будівлі, загальною площею 900 м2. Максимальна кількість проживаючих у готелі становитиме 31 особу. Гарантував забезпечення влаштування благоустрою навколишньої території, включаючи тротуари та розташований поруч дитячий майданчик. Наголосив на доречності спорудження готелю в контексті Євро-2012. Для впевненості мешканців, щодо безпечності спорудження готелю по відношенню до їхніх осель, запропонував розглянути варіант страхування відповідних житлових будинків. Погодився з необхідністю проведення досліджень стану фундаментів та споруд навколишніх будинків. Для впевненості мешканців щодо об’єктивності експертизи запропонував їм самостійно вибрати організацію, яка її проведе. Повідомив, що інвесторами даного будівництва є фізичні особи.

Під час представлення М.Федиком було зазначено: 

    При розробленні даного містобудівного обґрунтування спеціалісти ТзОВ «Укрдизайнгруп» детально проаналізували навколишні будівлі та території, вивчили їх художню стилістику, історичну і культурну цінність та прийшли до висновку, про необхідність «регенерації історичного середовища». Необхідно органічно вписати проектовану будівлю в ансамбль вулиці Льва із збереженням лінії забудови. Трьохповерховий, з мансардними і цокольними приміщеннями – готель запроектований як «вставка» між існуючими дво- і трьохповерховими житловими будинками та дитячим майданчиком. Головний вхід передбачається з вулиці Льва, з можливістю наскрізного проходу до дитячого майданчика. Наголосив, що наступною стадією буде вивчення технічних, геологічних та інших показників (що включатиме дослідження фундаментів та сусідніх будівель). При необхідності фундаменти сусідніх будівель буде підсилено. На запитання щодо долі будинку по вул.Льва,2 відповів, що будь-які дії базуватимуться виключно на згоді мешканців даного будинку. Представив візуалізацію та продемонстрував майбутню забудову на карті.

Під час обговорення було висловлено наступні думки, зауваження та пропозиції: 

Ю.Верхола зауважив, що аналіз технічного стану будинків, експертиза фундаментів, розроблення проекту підсилення фундаменту і будівлі необхідні заходи, без здійснення яких затвердження проекту будівництва на подальших стадіях неможливе. Наголосив, що вище перелічені заходи здійснюються на стадії розробки робочого проекту.

І.Філенко висловила стурбованість щодо можливогопогіршення стану будинків внаслідок проведення будівельних робіт. Заявила про необхідність ознайомлення мешканців навколишніх будинків з результатами проведених аналізів та експертиз відповідних будівель.

Щодо варіанту страхування відповідних житлових будинків зазначила, що перспектива довготривалої процедури спілкування з страховими компаніями не надто приваблює мешканців. Запропонувала надати більш достовірні фінансові гарантії.

Щодо об’єктивності можливої експертизи стану фундаментів та споруд навколишніх будинків було висловлено думку, що самостійний вибір мешканцями експертної організації не обов’язково свідчитиме про прозорість експертизи, а лише ляже додатковим клопотом і витратами на плечі мешканців.

Щодо досвіду фірми забудовника висловила думку, що будівництво ТЦ «МАРК» не можна вважати достатнім досвідом для будівництва в специфічних умовах історичного центру міста.

Висловила сумнів щодо надійності джерел фінансування.

Запропонувала окремою пропозицією громадського слухання винести категоричне заперечення проти будівництва, як потенційно небезпечного для мешканців буд.№2 по вул.Льва.

Ю.Лукашевський зазначив, що згідно Закону України «Про забудову і планування території», пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані, а також містити посилання на положення відповідних законодавчих та інших нормативно –правових актів. Звернув увагу, що пропозиція щодо категоричного заперечення проти будівництва не містить ні обґрунтування, ні посилання на  нормативно –правові акти.

І.Філенко: зазначила, що вона не є юристом за освітою і, відповідно, на даний момент не може надати обґрунтування та посилатись на положення відповідних законодавчих та інших нормативно –правових актів.

Р.Катринець:задав запитання про історичну цінність будинку по вул.Льва,2 та про його долю після спорудження готелю.

Ю.Верхола: зацитував п.2 містобудівного обґрунтування, а саме «Сусідній з ділянкою існуючий 3-х поверховий наріжний будинок на вул.Чорноморській,12 – сецесія поч. ХХ ст. – належить до категорії цінної забудови. Будинок №4 на вул.Льва – фоновий, історизм ХІХ ст.»

Мешканці буд.№2 по вул.Льва висловили спільне обурення щодо відсутності в даному пункті згадки про будинок за адресою вул.Льва,2.

Х.Забуранна: зазначила, що будівництво готелів у центрі міста є шкідливим, оскільки це ущільнює існуючу забудову, а також притягає до центру більшу кількість автомобілів.

Задала ряд запитань щодо погодження даного будівництва, а саме:

Чому ініціюється будівництво в старому ареалі м.Львова, якщо будівництво на даній території потребує значно більше дозвільних документів?

Які є гарантії, що сусідні будинки не будуть пошкоджені внаслідок будівництва готелю? Наголосила, що у Львові є негативний досвід  появи тріщин на будинку по вул.Герцена,6 і як наслідок – загроза втрати унікального вітражу.

В.Садова:запропонувала зобов’язати забудовника повідомити про плановане будівництво відповідні органи ЮНЕСКО.

О.Філенко:забудовник повинен гарантувати мешканцям матеріальне відшкодування в разі пошкодження технічного стану будинку через здійснення будівельних робіт.

Резолюція громадського слухання:

Рекомендувати проект містобудівного обґрунтування до подальшого погодження, при умові проведення експертизи стану будинку і його фундаменту та ознайомлення мешканців з її результатами; ознайомлення мешканців із робочим проектом будівництва; проведення аналізу технічного стану будинків за адресами вул.Льва,2,4 та вул.Чорноморська,12 безпосередньо перед будівництвом готелю.

Головуючий на громадському слуханні,  

начальник відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                                       Ю. Лукашевський

Склад секретаріату громадських слухань:

Представник управління архітектури

начальник відділу

територіального управління міста                                                                 Ю.Верхола

Представник замовника документації,

директор ТзОВ «Торгова фірма «Продукт»                                                  Ю.Балич

Представник громадськості,

мешканець вул.Льва,2                                                                                      Р.Катринець