Протокол громадського слухання проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А

  • 1407

Громадське слухання було проведено 13листопада 2009 року у приміщенні Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл.Ринок,1, каб.202.

Для участі у громадському слуханні зареєструвалось 12 учасників.

На громадському слуханні виступили:

Ю. Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріатради» Організація, програма та регламент проведення громадського слухання.

В.Радович, представник замовника документації, генеральний директор ТзОВ «УЛОКС ЛТД»

В.Стороняк, головний архітектор проекту, ДП МОУ «Львівський проектний інститут»

Представлення проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А.

В ході обговорення взяли участь:

Ю.Верхола, начальник відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування,

Н.Алембець, мешканка вул.Шафарика,10-А

Під час представлення В.Радовичем було зазначено: 

    Хронологію подій, документообігу та будівництва даного будинку по вул.Шафарика, 10-А. Причиною початку у 2002р. реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок став аварійний стан будівлі, що загрожував життю і безпеці проживаючих у навколишніх будинках громадян (які неодноразово подавали скарги з цього приводу).   Керівництво ТзОВ «УЛОКС ЛТД» прийняло рішення про початок будівництва при відсутності необхідних дозволів та погоджень з метою запобігання обвалу будинку і ліквідації можливої загрози життю мешканців сусідніх будинків, тому вважає свої дії виправданими.  На запитання мешканців щодо розрахунків потужностей подачі води та газу відповів, що забудовник має відповідні дозволи ВАТ «Львівгаз» та інші погодження.  

Під час представлення В.Стороняком було зазначено: 

    При розробленніпроекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А усі необхідні будівельні норми дотримано.

Під час обговорення було висловлено наступні думки, зауваження та пропозиції: 

Ю.Лукашевський озвучив пропозиції та зауваження мешканців вул.Шафарика, 10-А щодо проекту  містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А (вх.№ 3-Ко-23322 від 12.11.2009р.). А саме: встановлення снігозахисних конструкцій на даху новозбудованого будинку, відсутність розрахунків потужностей для подачі води та газу, відсутність гарантій щодо тиску подачі гарячої води в 1-му під’їзді, несанкціоноване замурування проїзду та проходу між  буд.10-А та існуючою прибудовою.

Ю.Верхола звернув увагу представника замовника документації, що після придбання об’єкту з наміром змінити його цільове призначення необхідно було здійснити відповідні кроки для одержання документального дозволу на будівництво згідно чинного законодавства.

Наголосив, що дане містобудівне обґрунтування погоджене управлінням архітектури в частині закріплення земельної ділянки (зі зміною функціонального призначення). Замовнику документації необхідно було оформити землекористування, у встановленому порядку одержати дозвіл на проектування та реконструкцію, отримати вихідні дані, розробити та погодити проектну документацію. Після цього отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю дозвіл на проведення реконструкції

Роз’яснив представнику ТзОВ «УЛОКС ЛТД» процедуру подальшого погодження.

Н.Алембець висловила заперечення, щодо трактування предмету даного слухання як «реконструкцію», оскільки забудовником здійснено велику надбудову та замуровано існуючий прохід (проїзд) між будинками. Попросила забудовника пояснити такі дії.

Проте не отримала відповіді на свої запитання.

Звернула увагу присутніх, що будівництво по вул.Шафарика, 10-А вже завершено та продемонструвала фотоматеріали, що засвідчують даний факт.

М.Ганусей попросила продемонструвати скарги, подані мешканцями стосовно загрози їхньому здоров’ю та безпеці. Заперечила їх наявність.

Резолюція громадського слухання:

Створити погоджувальну комісію у складі: М.Ганусей (мешканки вул.Шафарика,10-А), Н.Алембець (мешканки вул.Шафарика,10-А), В.Садової (кореспондента «ЗІК»),   Ю.Верхоли (представника управління архітектури), представника юридичного управління для розгляду спірних питань, викладених у заяві мешканців по вул.Шафарика,10-А.

Головуючий на громадському слуханні,

начальник відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                           Ю. Лукашевський

Склад секретаріату громадських слухань:

Представник управління архітектури,

начальник відділу

територіального управління міста                                                      Ю.Верхола

Представник замовника документації                                               А.Нестерович

Представник громадськості                                                                 Н.Алембець

Додаток: звернення мешканців вул.Шафарика, 10-А на 2-х аркушах (вх.№ 3-Ко-23322             від 12.11.2009р.)

 

Протокол  

засідання погоджувальної комісії  

щодо проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої

будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А

м.Львів 24.11.2009р.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    18.09.2009р.

Присутні:

Л.Зубач – головуючий погоджувальної комісії, начальник управління «Секретаріат ради»,

М.Гавриляк – заступник начальника юридичного управління,

А.Віхастий – представник управління архітектури,

Н.Алембець – мешканець вул.Шафарика,10-А,

М.Ганусей - мешканець вул.Шафарика,10-А,

В.Садова – кореспондент «ЗІК»

Запрошені:

А.Нестерович – представник ТзОВ «УЛОКС ЛТД»

Порядок денний

    Розгляд спірних питань, зазначених у заяві  мешканців вул.Шафарика,10-А (додаток до протоколу громадського слухання проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А                   від 13 листопада 2009р.). Різне

По першому питанню порядку денного:

СЛУХАЛИ:

М.Гавриляка, який наголосив на відсутності у забудовника оформленого землекористування на дану ділянку. Звернув увагу присутніх, що слуханням містобудівного обґрунтування   реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м.Львів,            вул.Шафарика,10-А повинні були передувати слухання містобудівного обґрунтування розміщення на даній земельній ділянці житлового будинку.                 

ВИСТУПИЛИ:

Н.Алембець наголосила, що станом на сьогоднібудинок по вул.Шафарика,10-А збудований та підключений до усіх комунікацій. Зробила висновок, що містобудівне обґрунтування реконструкції слухалось постфактум,  що свідчить про порушення процедури. Висловила думку, що згідно інженерних розрахунків дозволена поверховість даного будинку становить два поверхи, тоді як забудовником споруджено п’ять.

М.Гавриляк повторно наголосив на неможливості проведення слухань, оскільки невирішеним є питання землекористування. Висловив пропозицію винести дане питання на сесію ЛМР. Після цього, як варіант, зобов’язати забудовника привести даний будинок у відповідність до чинних будівельних норм та покарати винних у самочинному будівництві.

Н.Алембець висловила обурення з приводу ненадання забудовником розрахунків щодо достатньої потужності для подачі води та газу  в будинок по вул.Шафарика,10-А, а також через приєднання новобудови до бойлерної існуючого будинку. Звернулась з вимогою зобов’язати ТзОВ «УЛОКС ЛТД» розмурувати проїзд та прохід між будинком по вул.Шафарика,10-А та існуючою новобудовою.

Л.Зубач пояснив присутнім процедуру прийняття рішення по таких питаннях приймаються двома ухвалами: 1.Ухвала про погодження місця розташування земельної ділянки, якою зобов’язується замовника виготовити проект відведення земельної ділянки. Який погоджується в усіх відповідних інстанціях;  2.Ухвала про затвердження проекту відведення.

М.Гавриляк додав, що саме проект відведення мав включати містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку. Оскільки озвучену процедуру забудовником не було дотримано, то можна констатувати, що немає юридичних підстав розгляду на громадських слуханнях питання містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок.

Запропонував від імені погоджувальної комісії звернутись в прокуратуру для з’ясування питання, яким чином було здійснено будівництво. Контроль за здійсненням самочинного будівництва у відповідних районах здійснюють районні адміністрації та ЛКП. Не виключено, що таке звернення було подано цими органами.

Н.Алембець звернулась до представників ЛМР з проханням захистити інтереси мешканців по вул.Шафарика,10-А та зобов’язати забудовника виконати вимоги, задекларовані в зверненні мешканців вул.Шафарика,10-А (вх.№3-Ко-23322 від 12.11.2009р.).

В.Садова запропонувала поставити на голосування питання вжиття заходів з метою покарання забудовника з боку відповідальних працівників інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.

Л.Зубача, який запропонував узагальнити подані пропозиції та прийняти відповідне рішення.

ВИРІШИЛИ:

1. Підстави для розгляду проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі  під житловий будинок на 19 квартир м.Львів, вул.Шафарика,10-А на громадських слуханнях відсутні.

2. Від імені погоджувальної комісії звернутись до керівництва ТзОВ «УЛОКС ЛТД» з вимогою вжити комплекс заходів для узаконення даного будівництва.

3. При узаконенні даного будівництва забезпечити дотримання інтересів мешканців будинку по вул.Шафарика,10-А, а саме: встановлення снігозахисних конструкцій на даху новозведеного будинку, подання розрахунків достатньої потужності подачі води і газу та  надання гарантій щодо тиску подачі води, розмурування проїзду та проходу між будинком по вул.Шафарика,10-А та існуючою новобудовою.

4.  Від імені погоджувальної комісії звернутись до інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю для розгляду та вжиття заходів згідно чинного законодавства.

5. Від імені Львівської міської ради звернутись у відповідні органи Прокуратури для розгляду та вжиття заходів згідно чинного законодавства.

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» - 6

«Проти» - 0

«Не голосували» - 0

Головуючий погоджувальної комісії                                                  Л. Зубач

Члени погоджувальної комісії                                                             М. Гавриляк

А. Віхастий

Н. Алембець

М. Ганусей

В. Садова