Громадське слухання проекту положення «Про порядок облаштування благоустрою прибудинкової території та влаштування приквартирних двориків у м. Львові»

  • 3978
28 березня 2014 року відбудеться громадське слухання проекту положення «Про порядок облаштування благоустрою прибудинкової території та влаштування приквартирних двориків у м. Львові». Місце проведення: великий сесійний зал Львівської міської ради (каб. 202), м. Львів,пл. Ринок, 1. Початок о 15.00. Запрошуємо усіх охочих

Положення встановлює порядок розгляду заяв з питань облаштування благоустрою прибудинкової території, будинків комунальної власності та питання влаштування приквартирних двориків у будинках ОСББ.

За детальнішою інформацією просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради за адресою: м.Львів, пл.Ринок,1, каб. 539, тел.032 297 57 63.

Проект Положення
про порядок облаштування благоустрою прибудинкової території та  влаштування приквартирних двориків  у  м.Львові  
 
Загальні положення
1. Це положення встановлює загальний порядок облаштування благоустрою прибудинкової території та влаштування приквартирних двориків у м.Львові.
Облаштування благоустрою прибудинкової території включає в себе огородження частини прибудинкової території  з метою її використання як відпочинкової зони мешканцями будинку.
Приквартирний дворик – це відокремлений благоустрій приквартирної  ділянки з додатковим виходом з квартир першого поверху багатоповерхових житлових будинків.
2. При проведенні облаштування благоустрою та  реконструкції будинку з влаштуванням приквартирних двориків можуть враховуватися пропозиції всіх мешканців в частині покращання технічного стану будинку та благоустрою прибудинкової території.

I. Облаштування благоустрою прибудинкової території

Порядок розгляду заяв з питань облаштування благоустрою прибудинкової території
1. Для будинків ОСББ:
1.1. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які виявили бажання облаштувати благоустрій прибудинкової території, звертаються у районну адміністрацію і разом із заявою подають наступні документи:
1.2. Копії статуту та  свідоцтва про державну реєстрацію або копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, завірені підписом та печаткою;
1.3. Нотаріально завірену заяву-згоду від усіх  власників квартир  будинку, до яких здійснюється облаштування благоустрою прибудинкової території із зазначенням повної адреси і номера телефону;  
1.4.  Належно завірену головою правління копію рішення загальних зборів ОСББ;
1.5. Копії правовстановлюючих документів на квартири, до яких здійснюється облаштування благоустрою прибудинкової території ;
1.6. Акт обстеження будинку, складений ОСББ;
1.7. Оригінал викопіювання земельної ділянки з нанесеними інженерними мережами і червоними лініями;
1.8. Проектні пропозиції (ескізний проект), виконані ліцензованою проектною організацією та попередньо погоджені управлінням архітектури департаменту містобудування, що відповідають типовому проекту облаштування благоустрою прибудинкових територій погодженим матеріалам благоустрою ( види та кольори фарб в т.ч.) та елементам благоустрою (лавки, огорожі);
1.9. Висновки управління охорони історичного середовища (у разі знаходження будинку у межах історичного ареалу);
1.10. Довідку про розміри та межі прибудинкової території.
Питання доцільності облаштування благоустрою прибудинкової території  вирішуються ОСББ самостійно згідно з чинним законодавством. Голова ОСББ зобов’язаний ознайомити мешканців будинку, де заплановано облаштування благоустрою прибудинкової території  з проектом організації  цих робіт.
Облаштування благоустрою прибудинкової території здійснюється ОСББ, які виявили таке бажання згідно з розпорядженням голови районної адміністрації.

2. Для будинків комунальної власності:
2.1 Власники (наймачі) квартир, які виявили бажання облаштувати благоустрій прибудинкової території, звертаються у районну адміністрацію і подають наступні документи:
2.2. Заяву від усіх власників (наймачів) квартири;  
2.3. Нотаріально завірену заяву-згоду від усіх  власників (наймачів)  квартир  будинку із зазначенням повної адреси і номера телефону;  
2.4. Копії правовстановлюючих документів на квартиру ( при наявності);
2.5. Заяву – згоду балансоутримувача;
2.6. Акт обстеження будинку, складений балансоутримувачем;
2.7. Оригінал викопіювання земельної ділянки з нанесеними інженерними мережами і червоними лініями;
2.8. Проектні пропозиції (ескізний проект), виконані ліцензованою проектною організацією та попередньо погоджені управлінням архітектури департаменту містобудування, що відповідають типовому проекту облаштування благоустрою прибудинкових територій погодженим матеріалам благоустрою ( види та кольори фарб в т.ч.) та елементам благоустрою (лавки, огорожі);
2.9. Висновки управління охорони історичного середовища (у разі знаходження будинку у межах історичного ареалу);
2.10. Підтвердження  балансоутримувача про розмір  та межі прибудинкової території.
Питання облаштування благоустрою прибудинкової території вирішуються власниками (наймачами) квартир з наступним повідомленням балансоутримувача.  
Балансоутримувач зобов’язаний ознайомити мешканців будинку з порядком облаштування та використання запланованого благоустрою прибудинкової території.
Облаштування благоустрою прибудинкової території здійснюється власниками (наймачами) квартир, які виявили таке бажання  при згоді всіх власників (наймачів) квартир будинку згідно з розпорядженням голови районної адміністрації. Балансоутримувач здійснює на підставі розпорядження голови районної адміністрації перерахунок квартирної плати власникам (наймачам) квартир відповідно до погодженої площі.

3.Заява з пакетом документів виноситься на розгляд міжвідомчої комісії районної адміністрації. Висновки міжвідомчої комісії затверджуються розпорядженням голови районної адміністрації, у якому в обов’язковому порядку зазначається площа прибудинкової території для облаштування благоустрою, обмеження по використанню та відповідальність.

4.Порядок використання  та обмеження.
4.1.Проектований благоустрій прибудинкової території використовується для відпочинку з можливим облаштуванням малих архітектурних форм: вуличні меблі (столики, лави, лавки), пересувні вазони, декоративні басейни
Облаштований благоустрій прибудинкової території використовується  згідно з розпорядженням голови районної адміністрації. ОСББ, власники (наймачі) квартир, якими облаштовано благоустрій прибудинкової території забезпечують прибирання та належне утримання вказаної території. У разі відчуження квартири до нового власника переходить право користування облаштованим благоустроєм прибудинкової території.  
4.2. Влаштування огорожі та благоустрою облаштованої прибудинкової території  здійснюється виключно згідно  проектної документації, погодженої та затвердженої управлінням архітектури департаменту містобудування.
4.3. Квартири, до яких облаштовано благоустрій прибудинкової території забороняється використовувати як нежитлові.
4.4. На території облаштованого благоустрою прибудинкової території заборонено:
4.4.1. зберігання та паркування транспортних засобів.
4.4.2. тримання тварин, птахів.
4.4.3. зведення капітальних споруд.
4.4.4. висадження багаторічних насаджень.
4.4.5. зберігання  легкозаймистих горючих матеріалів.
4.4.6. влаштовування компостних ям.
4.4.7.встановлення малих архітектурних форм та інших конструкцій та елементів благоустрою не погоджених управлінням архітектури департаменту містобудування та не передбачених проектом.
4.5. Проектування, погодження та затвердження проектної документації по  облаштуванню благоустрою прибудинкової території здійснюється згідно з державними будівельними нормами України.
Рекомендована висота огорожі проектованого благоустрою не більше 1,2 м без використання травмонебезпечних елементів  таких як, колючий дріт, пікоподібні стержні тощо.
4.6. Забороняється виконання робіт по облаштуванню благоустрою прибудинкової території без отримання розпорядження голови районної адміністрації.
4.7. Виконання будівельних робіт на об’єктах, які не передбачені погодженою проектною документацією, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність  згідно з чинним законодавством.
4.8. ОСББ, у будинках яких облаштовано  благоустрій прибудинкової території, зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ обслуговуючих осіб до люків колодязів інженерних комунікацій, а також пожежників.

5.Контроль за дотриманням порядку.
Контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють КП «Адміністративно – технічне управління» та районні адміністрації через ЛКП та ТзОВ:   
5.1.Здійснюють контроль відповідності фактично облаштованого благоустрою прибудинкової території  погодженій проектній документації.
5.2. Звертаються до ОСББ  з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін, а у разі невиконання цієї вимоги – забезпечують вжиття заходів згідно вимог чинного законодавства.


II. Влаштування приквартирних двориків

Порядок розгляду заяв з питань влаштування приквартирних двориків у будинках ОСББ

1. Питання доцільності влаштування приквартирних двориків вирішуються ОСББ самостійно згідно з чинним законодавством. Голова ОСББ зобов’язаний ознайомити мешканців будинку, де заплановано проведення ремонтно-будівельних робіт по облаштуванню приквартирних двориків, з проектом організації  цих робіт.
Влаштування приквартирних двориків здійснюється у проекції цілого будинку при згоді власників квартир будинку згідно з наказом директора департаменту містобудування.
2. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які виявили бажання влаштувати приквартирні дворики, подають разом із заявою нижчевказані документи у відділ «Центр надання адміністративних послуг» адміністративно – господарського управління для реєстрації:
2.2.  Копію статуту,  свідоцтва про державну реєстрацію або копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, завірену підписом та печаткою заявника;  
2.3. Нотаріально завірену заяву-згоду  власників  квартир  будинку із зазначенням повної адреси і номера телефону;  копію рішення загальних зборів ОСББ,  завірену головою правління;
2.4. Копії правовстановлюючих документів, технічних паспортів на квартири до яких заплановано влаштування приквартирних двориків;
2.5. Поверховий план будинку;
2.6. Нотаріально завірений акт на право власності  чи право користування земельною ділянкою, на якій розташований будинок;
2.7. Оригінал викопіювання земельної ділянки з нанесеними інженерними мережами і червоними лініями;
2.8. Акт обстеження будинку, складений ОСББ;
2.9.Проектні пропозиції (ескізний проект), виконані ліцензованою проектною організацією, та попередньо погоджені управлінням архітектури департаменту містобудування, що відповідають типовому проекту облаштування благоустрою прибудинкових територій погодженим матеріалам благоустрою ( види та кольори фарб в т.ч.) та елементам благоустрою (лавки, огорожі), фотофіксація існуючого стану ;
2.10.Висновок ліцензованої організації про несучу здатність конструктивних елементів та  технічний стан будинку і можливість проведення реконструкції будинку;
2.11. Висновки управління архітектури департаменту містобудування;
2.12.Висновки управління охорони історичного середовища (у разі знаходження будинку у межах історичного ареалу).
Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію  затверджуються наказом директора департаменту містобудування, в якому вказується порядок подальшого вирішення питання.  Проект наказу директора департаменту містобудування проходить  візування головою районної адміністрації за територіальністю.
 Після здачі об’єкта в експлуатацію власник  ОСББ забезпечує правове оформлення користування приквартирною ділянкою за власниками квартир, до яких влаштовано приквартирні дворики.

3. Порядок використання  та обмеження.

3.1.Проектований благоустрій ( приквартирний дворик) використовується для відпочинку з можливим облаштуванням малих архітектурних форм: вуличні меблі ( столики, лави, лавки), пересувні вази, вазони, декоративні басейни.  
Приквартирний дворик  використовується мешканцями квартири на першому  поверсі, з квартири яких облаштовано вихід. ОСББ та власники квартир, до яких влаштовано приквартирі дворики забезпечують прибирання та належне утримання таких двориків. У разі відчуження квартири до нового власника переходить право користування приквартирним двориком.
3.2. Влаштування огорожі та благоустрою приквартирного дворика здійснюється виключно згідно погодженої проектної документації.
Рекомендована висота огорожі проектованого благоустрою не більше 1,2 м без використання травмонебезпечних елементів  таких як, колючий дріт, пікоподібні стержні тощо.
3.3. Квартири, у яких влаштовано приквартирні дворики забороняється використовувати як нежитлові.
3.4. На території приквартирного дворика заборонено:
3.4.1. зберігання та паркування транспортних засобів.
3.4.2. тримання тварин, птахів.
3.4.3. зведення капітальних споруд.
3.4.4. висадження багаторічних насаджень.
3.4.5. ведення торгівельної та іншої підприємницької діяльності.
3.4.6. складування будівельних матеріалів та відходів.
3.4.7. зберігання легкозаймистих горючих матеріалів.
3.4.8. влаштовування компостних ям.
3.5. Проектування, погодження та затвердження проектної документації по влаштуванню приквартирних двориків здійснюється згідно з державними будівельними нормами України.
3.6. Забороняється виконання будівельних робіт з облаштування приквартирних двориків без отримання декларації інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
3.7. Виконання будівельних робіт на об’єктах, які не передбачені погодженою проектною документацією, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність  згідно з чинним законодавством.
3.8.  У разі виконання самовільних робіт та незабезпечення відповідного благоустрою, відповідальність несе ОСББ.
3.9. Прийняття в експлуатацію об’єктів  здійснюється згідно з державними будівельними  нормами України.
3.10. ОСББ, у будинках яких влаштовано приквартирні дворики, зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ обслуговуючих осіб до люків колодязів інженерних комунікацій, а також пожежників.

4.Контроль за дотриманням порядку.

4.1 Контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють КП «Адміністративно – технічне управління» та районні адміністрації через ЛКП та ТзОВ:
4.1.1. Встановлюють  відповідності фактично влаштованих приквартирних двориків  погодженим проектам.
4.1.2. Звертаються до ОСББ з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін, а у разі невиконання цієї вимоги – забезпечують вжиття заходів згідно вимог чинного законодавства.
4.2. Контроль за проведенням реконструкції будинку з влаштуванням прквартирних двориків  здійснюється інспекцією державного архітектурно-будівельного  контролю.