Протокол громадського слухання проекту ухвали «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення»

  • 707
  • Orest

Громадське слухання відбулося 29 липня 2016 року у приміщенні Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, каб.202.

          Оголошення стосовно проведення слухання було опубліковане у газеті «Високий замок» від 15-17 липня 2016. Для участі у громадському слуханні зареєструвалося  05 осіб.

На громадському cлуханні виступили:

О. Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Організація та проведення громадського слухання.

І. Свистун, начальник управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради. Представлення проекту ухвали

          Під час представлення проекту рішення І. Свистун розповіла, що положення буде застосуватись при укладанні договорів щодо надання в оренду окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення літніх майданчиків, атракціонів, МАФів, ярмарків, тимчасових шаф надання послуг ПАТ «Укртелеком» при будинках. На офіційному веб-порталі положення було опубліковано 2 липня 2016 року, у газеті «Ратуша»- 13 липня 2016 року.           Положення регулює механізм нарахування орендної плати, в тому числі ставку нарахування. Ставка залежить від зони надання конструктивних елементів та площі об’єкта, який суб’єкт отримав в оренду згідно з паспортом об’єкта чи ухвал.

          Змінено також і зонування, а саме виокремлено центральну зону, до якої пропоновано застосувати коефіцієнт в розмірі 2 % (орендна плата орієнтовно 180 грн. за м2) У другій зоні, яка охоплює історичний ареал, коефіцієнт становитиме 1,5 % (орендна плата орієнтовно 136 грн. за м2) і у третій  – 1% (орієнтовна плата 90 грн. за м2).

          Аналізуючи ситуацію варто зазначити, що на даний момент у першій зоні   встановлено 158 літніх майданчиків, внаслідок зміни зонування - 170 літніх майданчиків. Середня площа майданчика 20-25 м2 в центрі міста. Зараз надходження 113 тис з ПДВ, після зміни зонування – орієнтовно 1,4 млн. грн. з ПДВ.

          Ці розрахунки проводились з урахуванням грошової вартості землі, ввівши коефіцієнти для кожної із зон.  Крім того, ухвалою передбачено новий проект договору, який чіткіше описує права та обов’язки надавача та суб’єкта господарювання, а саме вчасної сплати оренди, підстави скасування договору, нарахування пені).

         

 Під час слухання учасниками було озвучено наступні запитання та  пропозиції :

Г. Заяць запитала стосовно сплати оренди за літні майданчики, які не демонтовуються на зимовий період.

І. Свистун відповіла, що положення не регулює чи можуть залишитись майданчики чи ні. Орган, який видає дозвільний документ, вказує у ньому на який час встановлено об’єкт. Відповідно до цього документу управління комунальної власності нараховує орендну плату. Положення прив’язане лише до площі об’єкту та зони розташування.

Головуючий на громадському слуханні,

начальник відділу громадського  партнерства                                  О. Файфурка

управління «Секретаріат ради»

                    

Секретар громадського  слухання,

головний спеціаліст                                                                                       Д. Челепіс

відділу громадського  партнерства

управління «Секретаріат ради»

             

В.о. начальника

 управління комунальної власності                                                         Л. Сторож

департаменту економічної політики