Громадське слухання щодо присвоєння Львівській державній музичній школі № 6 імені Богдана-Юрія Янівського.

  • 1982
  • Відділ громадського партнерства

16 листопада відбудеться  громадське слухання щодо присвоєння Львівській державній музичній школі № 6 імені Богдана-Юрія Янівського.

Місце проведення: велика сесійна зала (каб.202) Львівської міської ради, пл. Ринок,1. Початок о 18.00.

Ініціатор громадського слухання: управління культури Львівської міської ради.

Довідка:

БОГДАН-ЮРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ ЯНІВСЬКИЙ
(04.07.1941- 17.06.2005)

Народився Богдан-Юрій Янівський у Львові в родині хормейстера Львівського оперного театру Ярослава Янівського.
Навчався у Львівській музичній школі-десятирічці при Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка. Примітно, що навчальні приміщення цієї школи були у будинку, в якому, є Львівська державна дитяча музична школа №6.
Богдан-Юрій Янівський закінчив Львівську державну консерваторію ім..Лисенка, як піаніст (клас професора О.Криштальського) та як композитор.
Дебютував як композитор у виставі «Лис Микита» у Театрі ім..І.Франка у Києві. Написав музику до вистав відомих драматургів О. Коломійця («Срібна павутина», «Голубі олені», «Кравцов», «Дикий Ангел») та М. Зарудного («Рим 17», «Тил»). Богдан Янівський працював майже з усіма найбільшими театрами України, написав музику до понад 200 вистав класичних українських і зарубіжних п’єс (В. Шекспіра, Ф. Шіллера, І. Франка, Лесі Українки, Т. Шевченка, М. Куліша, А. Чехова та багатьох інших). Написав опери: «Олеська балада»  за романом Р. Іваничука «Черлене вино», оперу-казку «Царівна-Жаба» на текст Р. Кудлика, оперу-ораторію «Золотий гомін» за текстами П. Тичини.
Творча співпраця єднала композитора з багатьма поетами — Богданом Стельмахом, Романом Кудликом, Петром Шкраб’юком, Іваном Драчем, Ліною Костенко. Звертався він і до поезії Івана Франка та Маркіяна Шашкевича.«Не забудь», «Сум Афродіти», «Гуси-лебеді», «Є на світі казка», «В пустелі сизих вечорів», «Зорепадні ночі», «Калини цвіт» є найвідомішими піснями та увійшли в золотий фонд української естради.
Продовж багатих років Богдан-Юрій Янівський був музичним редактором Львівського радіо.
Б.Янівський був професором Львівської консерваторії ім.М.Лисенка, проректором з міжнародного співробітництва.
Окремою сторінкою в біографії Янівського стала діяльність в Українській міжнародній асоціації творчої інтелігенції «Світ культури». 1990 року в Ужгороді на першому з’їзді його було обрано її президентом. Під керівництвом Б. Янівського асоціація здійснила вагомі акції, такі як проведення міжнародного конкурсу-фестивалю української пісні «Золоті трембіти», конкурсу української поезії «Срібна земля», Шевченківського телемарафону «І мене в сім’ї великій...». Богдан Янівський був ініціатором
(з 1991 р.), а пізніше впродовж 15 років організатором і натхненником щорічного міжнародного конкурсу сучасної української пісні «Золоті трембіти», який неодноразово проводився в  Трускавці, Моршині, Жидачеві (Львівська область), Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді та ін., з участю конкурсантів різної вікової категорії (учнів шкіл, студентів середніх та вищих музичних навчальних закладів, артистів, солістів обласних філармоній Донецька, Луганська, Львова, Черкас, Одеси, Братислави (Словаччина), Лерніци (Польща), Челябінська, Москви, Можайська (Росія), Мінська (Білорусь) та ін.). Саме конкурс «Золоті трембіти» став стартовим сходженням для багатьох сучасних українських виконавців: Мар’яна Шуневича, Павла Мрежука, ІнессиБратущик, Марини Одольської, Степана Гіги, Анички (Анни Чеберенчик), Олесі Киричук, Остапа Стахіва, Івана Дерди, Тетяни Халаш (Онасенко), Ореста Цимбали, тріо «Либідь», дуету «Писанка», тріо бандуристок «Мальви», гурту «Чарівна». Фестиваль дав дорогу сотні молодих перспективних співаків, серед яких була і юна Тетяна Ліберман — ТінаКароль.
1991 року Богданові Янівському було присвоєно звання народного артиста України. А 1996 року він стає лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка за цикл музичних творів великої форми для дітей та юнацтва, зокрема за оперу «Царівна-Жаба» і мюзикли «Лис Микита», «Перстень спокуси», «Том Сойєр».

Протокол громадського слухання щодо присвоєння Львівській державній музичній школі № 6 імені Богдана-Юрія Янівського.

Розгляд резолюції громадського слухання