Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського, вул. Замарстинівською, вул. Хімічною

  • 1766
  • Відділ громадського партнерства

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського,  вул. Замарстинівською, вул. Хімічною у м. Львові

       З 02 вересня по 26 вересня 2016 тривало громадське слухання  щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського, вул. Замарстинівською, вул. Хімічною у м. Львові.

       Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури, департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником  — ДП ДІМП «Містопроект».

       Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська пошта»  від 01 вересня 2016 року.

       З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради,  за адресою пл. Ринок,1, тел.297 59 63.

       12 вересня 2016 року відбулось публічне представлення вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, вул. Хімічна,4.

Для участі зареєструвалось 38 осіб. Протокол публічного представлення додається.

       За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського, вул. Замарстинівською, вул. Хімічною у м. Львові отримано наступні письмові зауваження громадськості :

  • Звернення ТзОВ «Росава ЛТ» № 2-22938-01 від 23.09.2016 щодо збереження будівлі за адресою : м. Львів, вул. Хімічна. 4;
  • Звернення ТзОВ «Аллен» та ФОП Орєхової, ФОП, Жарського, ФОП Дідковського № 2-22134-01 від 15.09.2016 з пропозицією відмовитись від забудови п’ятиповерхового будинку по вул. Хімічній на користь заїзду та автостоянки для обслуговування адміністративно-офісних приміщань та зелений парк із збільшенням тротуару по вул. Проектованій до 3 м;
  • Звернення СПД ФО Спіченка № З-ФОП-56621-01 від 23.09.2016 з пропозицією розглянути можливість переробки проекту з урахуванням залишити існуючі приміщення;
  • Звернення п. Н. Запісоцької № З-З-55924-01 від 22.09.2016 з проханням врахувати її інтереси та встановити висотність забудови у рівень із сусідніми висотними житловими будинками.

За результатами громадських слухань розробником надано наступну відповідь :

Проектом детального плану передбачено формування квартальної багатоповерхової  забудови. Такий тип квартирної забудови забезпечить раціональне використання ділянок  із дотриманням нормативних розривів між проектованими та існуючими об’єктами, забезпечення інсоляцією, прибудинковими майданчиками та автостоянками. Зблоковані секції багатоквартирних будинків формують замкнуті дворові  простори для спільного використання мешканцями будинків, автостоянки – підземні. Перший поверх будівель передбачається використати для розміщення громадських об’єктів та закладів обслуговування. Тому будь-які нижченаведені пропозиції щодо забудови окремих ділянок повинні здійснюватися за принципом комплексної забудови в межах кварталу.

На звернення СПД ФОП Спіченка № 3-ФОП-56621-01 від 23.09.2016 р. 

            Орієнтовно 30% будівлі, що належить ФОП Спіченко П.В. перебуває в існуючих червоних лініях і, згідно Плану зонування Шевченківського району м.Львова (п.1.5.1), набуває статусу невідповідного використання. Перебудова (реконструкція) об’єктів із статусом невідповідності дозволяється тільки за умови, що ці зміни призводять до підвищення рівня відповідності містобудівним регламентам земельних ділянок, на яких розташовані вказані об’єкти. Ремонт цих об’єктів дозволяється, якщо він не призведе до збільшення рівня невідповідності (див. п.1.5.7. Плану зонування Шевченківського району м. Львова). З даним документом можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради , в розділі «Плани зонування»  за посиланням  http://city-adm.lviv.ua/lmr/plany-zonuvannia/2652-plan-zonuvannia-shevchenkivskoho-raionu

            Частина будівлі, яка перебуває за межами червоних ліній, може підлягати реконструкції або перебудові із приведенням її параметрів до параметрів, заданих в ДПТ (гармонійне композиційно-планувальне рішення, погодження можливості блокування із забудовниками сусідніх ділянок, забезпечення всіх санітарних, пожежних та інсоляційних вимог ДБН).

            Самостійна забудова ділянки, як окремого фрагменту квартального утворення, можлива, проте лише за  згодою на блокування із забудовником сусідніх ділянок, а також при забезпеченні розміщення на ділянці нормативної кількості прибудинкових майданчиків, автостоянок, санітарних та пожежних розривів між об’єктами, вимог щодо інсоляції приміщень і ін.

На звернення п. Н. Запісоцької № 3-3-55924-1 від 22.09.2016р.

            Самостійна забудова ділянки, як окремого фрагменту квартального утворення, можлива лише за  згодою на блокування із забудовником сусідніх ділянок, а також при забезпеченні розміщення на ділянці нормативної кількості прибудинкових майданчиків, автостоянок, санітарних та пожежних розривів між об’єктами, вимог щодо інсоляції приміщень і ін.

            Червоні лінії прийняті в ДПТ базуються на затвердженому генеральному плані м.Львова та Плані зонування. Ширина вулиць в червоних лініях прийнята за мінімальними вимогами державних будівельних норм і є обов’язковою до виконання.

            Ділянка, що перебуває в оренді  п. Н. Запісоцької, кадастровий номер  4610137500:03:002:0066 (0,0048 га) за адресою м.Львів, вул. Циганівка,20  повністю розміщена в існуючих червоних лініях. Дана ділянка набуває набуває статусу невідповідного використання, згідно п. 1.5.1. Плану зонування Шевченківського району м.Львова. На ділянці забороняється будівництво багатоквартирного житлового будинку. (див. п. 1.5.6. Плану зонування Шевченківського району м. Львова). З даним документом можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради, в розділі «Плани зонування» за посиланням http://city-adm.lviv.ua/lmr/plany-zonuvannia/2652-plan-zonuvannia-shevchenkivskoho-raionu.

            Ділянка, що перебуває в оренді  п. Н. Запісоцької, кадастровий номер 4610137500:03:002:0065 (0,0236 га) за адресою м.Львів, вул. Циганівка,20 обмежується  проектованими червоними лініями у зв’язку з приведенням до нормативних параметрів вулиці в умовах будівництва квартальної багатоповерхової забудови, а саме: ширина в червоних лініях – 15 метрів; примикання вул. Циганівка до вул. Проктованої 2. В даний час тупикове завершення вул. Циганівка не відповідає вимозі ДБН 360-92**, п. 3.11* (допустима довжина тупикових проїздів до 150 м).

На звернення ТзОВ «Росава ЛТ» №2-22938-01 від 23.09.2016р.

Орієнтовно 70% будівлі за адресою м. Львів, вул. Хімічна,4 перебуває в існуючих червоних лініях. Згідно Плану зонування Шевченківського району м. Львова (зонінг), п. 1.5.1,  дана ділянка і об’єкти нерухомості, що на ній розташовані, набувають статусу невідповідного використання. Порядок забудови та іншого використання такого виду земельних ділянок і об’єктів див. розділ 1.5. Плану зонування Шевченківського району м. Львова. З даним документом можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради , в розділі «Плани зонування»  за посиланням  http://city-adm.lviv.ua/lmr/plany-zonuvannia/2652-plan-zonuvannia-shevchenkivskoho-raionu

Перебудова (реконструкція) об’єктів із статусом невідповідності дозволяється тільки за умови, що ці зміни призводять до підвищення рівня відповідності містобудівним регламентам земельних ділянок, на яких розташовані вказані об’єкти. Ремонт цих об’єктів дозволяється, якщо він не призведе до збільшення рівня невідповідності.

Частина будівлі, яка перебуває за межами червоних ліній, може підлягати реконструкції або перебудові із приведенням її параметрів до параметрів, заданих в ДПТ (гармонійне композиційно-планувальне рішення, погодження можливості блокування із забудовниками сусідніх ділянок, забезпечення всіх санітарних, пожежних та інсоляційних вимог ДБН)

На звернення ТзОВ «Аллен», ФОП Орєхова, ФОП Жарського, ФОП Дідковського №2-22134 від 15.09.2016р.

Повідомляємо, що інститутом «Містопроект» враховано ряд пропозицій і внесено в ДПТ такі зміни:

  • Враховуючи розміщення об’єкту укриття, забезпечено розрив лінії забудови  довжиною 15 м між існуючою та проектованою 5-поверховою будівлею по вул.Хімічній. Дане планувальне рішення забезпечить можливість заїзду пожежних машин в дворовий простір квартального утворення, а також нормативні показники інсоляції та освітленості для існуючих та проектованих об’єктів;
  • Розробником Детального плану території  враховано пропозицію щодо влаштування  заїзду для обслуговування адміністративно-офісних приміщень та забезпечено розрив лінії забудови з боку вул.Хімічної; передбачено влаштування автостоянок для людей з обмеженими можливостями вздовж вул. Проектованої,3 та всередині квартального утворення. Влаштування розриву лінії забудови квартального утворення з південного боку також забезпечить нормативний показник інсоляції та освітленості для житлових та  адміністративно-офісних приміщень.
  • Детальний план території в проектованій забудові передбачає влаштування підземних автостоянок для постійного користування, а також вздовж проектованих вулиць – тимчасових (гостьових) автостоянок. Резервування паркомісць для інвалідів відбувається на стадії робочого проектування, а їх необхідна кількість (відсоток) визначається розрахунком згідно ДБН 360-92**, табл.7.6, примітка 2*.
  • Враховуючи виходи з існуючих офісних будівель по вул.Проектована,3, ширину тротуару збільшено до 4,5м.

           

            Додаток 1. Протокол публічного представлення детального плану території, обмеженої    просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського, вул. Замарстинівською, вул. Хімічною у м. Львові;

            Додаток 2. Звернення ТзОВ «Росава ЛТ» № 2-22938-01 від 23.09.2016         

            Додаток 3 Звернення ТзОВ «Аллен» та ФОП Орєхової, ФОП, Жарського, ФОП Дідковського          № 2-22134-01 від 15.09.2016

            Додаток 4. Звернення СПД ФО Спіченка № З-ФОП-56621-01 від 23.09.2016

            Додаток 5. Звернення п. Н. Запісоцької № З-З-55924-01 від 22.09.2016

            Додаток 6. Лист-відповідь ДП ДІМП «Містопроект» № 557/2-1 від 27.10.2016

Головуючий на громадському слуханні,

начальник відділу громадського  партнерства                                           О. Файфурка

управління «Секретаріат ради»

                  

Секретар громадського  слухання,

головний спеціаліст                                                                                               Д. Челепіс

відділу громадського  партнерства

управління «Секретаріат ради»

          

Представник замовника,

Начальник відділу містобудівного маркетингу                                               В. Хижняк

управління архітектури департаменту містобудування

Львівської міської ради                                                                               

  

Доповідач,

головний архітектор проекту,                                                                       Ю. Столяров

Представник ДП ДІМП «МІстопроект»

Додаток 1

Протокол публічного представлення внесення змін  до детального плану детального плану території, обмеженої просп. В. Чорновола, вул. В. Липинського,

вул. Замарстинівською, вул. Хімічною у м. Львові

Публічне представлення відбулось  12 вересня 2016 року.  Для участі у публічному представленні зареєструвалося 38 осіб.

На публічному представленні виступили:

О. Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Організація та проведення громадського слухання

Ю. Столяров, головний архітектор проекту, представник ДП ДІМП «Містопроект». Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров  повідомив, що  ДПТ охоплює територію приблизною площею 23,3 га. Основною метою розроблення детального плану території розташування багатоквартирної житлової забудови змінної поверховості ( 4-12 пов.) з вбудованими закладами обслуговування населення, дошкільного навчального закладу, торгового центру та багатоповерхового готелю. А також структуризація існуючої та проектованої забудови кварталу із різним функціональним призначенням, територій озеленення загального користування, приведення до нормативних показників вулиць та проїздів.

       Проектом передбачається збереження та часткова реконструкція громадських об’єктів, що розташовані на ділянці проектування і на них не накладається планувальні обмеження.

       У формоутворенні об’ємного рішення проектованої житлової та громадської забудови кварталу важливу роль відіграє простів. Композиційні та об’ємно - просторові принципи планування території забезпечують найкраще сприйняття комплексу з проспекту В. Чорновола, формування силуету вулиці, підкреслюють містобудівне значення потужного транспортного вузла. Висотна забудова формує містобудівний акцент в структурі забудови даного району, що покращить візуальний силует міста, зробить зручнішою візуальну навігацію і орієнтування в місті, сформує різноманітний силует забудови при русі по вул. Липинського, Замарстинівській, Хімічній, проспекту Чорновола.

       Під час проектування комплексу проведено аналіз сприйняття нової забудови в панорамах міста. Зокрема, це види з Високого замку, вежі Львівської ратуші та з проспекту В. Чорновола. На основі аналізу візуального сприйняття пішоходом проектованих вулиць та проїздів застосовано забудову квартального типу змінної поверховості з кількома висотними акцентами та зеленою зоною загального користування.

       На усіх чергах освоєння території зберігаються зручні пішохідні зв’язки між закладами обслуговування.

       Таким чином проектована громадська та житлова забудова у своєму композиційно-просторовому рішенні впорядковує занедбану територію колишнього пром. об’єкта, доповнює існуючі зони громадських об’єктів, що зосереджені навколо перехрестя проспекту В. Чорновола та вул.. Хімічної, створює гармонійний комплекс проектованого житлового кварталу поряд із існуючою забудовою прилеглих вулиць.

      

Головуючий на громадському слуханні,

начальник відділу громадського  партнерства                                           О. Файфурка

управління «Секретаріат ради»                   

Доповідач,

головний архітектор проекту,                                                                          Ю. Столяров