Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території, обмеженої вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові.     

 • 1041
 • Відділ громадського партнерства

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території, обмеженої вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові.     

       Із 31 жовтня по 25 листопада 2016 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території, обмеженої вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові.           

Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником  — ФОП Ю. М. Столяров.

       Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська пошта» № 125 (1884) від 29.10.2016

       З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради,  за адресою пл. Ринок,1, тел. 297 59 63.

       18 листопада 2016 року відбулось публічне представлення вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1.

Для участі зареєструвалось18 осіб. Протокол публічного представлення додається.

       За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території обмеженої вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові надійшла одна письмова пропозиція.

 • Депутатське звернення п. Р. Іванціва від 25.11.2016 р. № 202/16/ДЗ

Результати розгляду пропозицій  розробником :

 1. Території, які на запропонованому варіанті детального плану позначено 3.1. та 4, слід зробити зеленою зоною для облаштування на цій частині земельної ділянки скверу.

Відповідь : Пропозицію враховано частково — проектну межу проектованого скверу змінено. Площа ділянки, що вилучається з територій житлової забудови для зміни під територію скверу в районі проектованої забудови і буд.39 на вул. Джона Ленона на ≈10% більша від площі, що вилучається з озеленених територій загального користування під території житлової забудови, запропонованих попередньою містобудівною документацією. Пропозицію враховано — будівництво підземного паркінгу в частині ділянки, орієнтовно між проектованою житловою забудовою і буд.№39 на вул. Джона Леннона ДПТ не передбачається.

 1. Запропоновану дорогу, яка розрізає територію, щодо якої розроблено детальний план, слід перенести вище – навпроти проїзду між будинками №27 та №33 по вулиці Дж. Ленона.

Пропозицію враховано — трасу проектованого проїзду перенесено а його статус змінено на пішохідну алею з можливістю проїзду транспорту.

 1. Кут третьої секції будови, запропонованої на ділянці, щодо якої розроблено детальний план території, пропонується вирівняти в один ряд з іншими двома секціями.

     Відповідь: Пропозицію враховано.

Додаток 1. Протокол публічного представлення детального плану території у межах обмеженої вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові.                   

Додаток 2. Депутатське звернення п. Р. Іванціва від 25.11.2016 р. № 202/16/ДЗ

Додаток 3. Відповідь ФОП Столярова

Відповідальний за розгляд пропозицій,

Начальник  відділу громадського  партнерства                                 О. Файфурка

управління «Секретаріат ради»                                                               

                  

Представник замовника,

начальник відділу містобудівного маркетингу                                           

управління архітектури департаменту містобудування                      В. Хижняк

Львівської міської ради                                                                          

                  

Секретар громадського  слухання,

спеціаліст 1 категорії відділу

інформаційної політики                                                                          

управління «Секретаріат ради»                                                                З. Турчин     

                  

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                                Ю. Столяров

Додаток 1

Протокол публічного представлення детального плану території у межах вул. Дж. Ленона, вул. В. Щурата у м. Львові.     

Зустріч відбулась 18 листопада 2016 року. Для участі у громадському слуханні зареєструвалося  18 осіб.

На громадському слуханні виступили:

Д. Челепіс, головний спеціаліст відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Організація та проведення громадського слухання.

Ю.  Столяров,   головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Ю. Крупа, представник ДП ДІМП «Містопроект». Представлення детального плану території.

В. Хижняк,  начальник відділу містобудівного маркетингу Управління архітектури Департаменту містобудування.

Під час вступного слова до презентації проекту детального плану території     Ю. Столяров повідомив, що  детальний план території розроблений на замовлення управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 753 від 19.08.20136 р.

У проекті опрацьовано планувальне рішення щодо використання та забудови території, орієнтовною площею 4,0 га. Розрахунковий термін реалізації ДПТ –10 років, в тому числі 1-ша черга – 3-7 років. При розробці проекту враховані фактичні зміни, що сталися за період, що минув з  часу розробки попередньої містобудівної та проектної документації, а також сучасні вимоги до створення середовища, яке відповідає оптимальним умовам проживання та розвитку людини, умовам комплексної забудови території з максимальним врахуванням приватних та громадських інтересів.

Презентуючи проект детального плану території І. Крупа повідомив, що    територія проектування знаходиться у житловому середовищі, сформованному оточуючими територіями: житлового призначення, що реконструюються, та невпорядкованими озелененими територіями, пустирів та транспортної інфраструктури. На території проектування відсутні об’єкти, що можуть здійснювати негативний вплив на загальний екологічний стан навколишнього середовища. Територія добре інсолюється, провітрюється, достатньо озеленена, не підтоплюється. Елементом дисгармонії існуючого житлового середовища на прилеглих територіях є наявність окремо стоячих, металевих, індивідуальних гаражів та низьке забезпечення відпочинковими та ігровими майданчиками, в результаті ущільнення забудови.

Існуюча капітальна забудова на території детального планування – відсутня, некапітальна представлена окремо стоячими одноповерховими металевими гаражами, у кількості 52 шт., 14 з яких розташовані в межах червоних ліній вул. Дж. Ленона. На прилеглих територіях забудова представлена багатоквартирними 5-9 –типоверховими цегляними житловими будинками в доброму стані. Згідно затвердженої містобудівної документації північно-східна межа ДПТ дотична до території забудови громадського призначення.

Планування проектованої території передбачає влаштування  житлового будинку на  вільній від забудови території в сформованій планувальній структурі, в районі багатоквартирної забудови, що перебуває на стадії завершення формування.

В межах території детального плану розподіл території на житлову багатоквартирну забудову та озеленені території загального користування, а  також необхідний комплекс заходів, щодо благоустрою, приведення до нормативних показників параметрів вулиць, тощо.

       На території проектування передбачається розташування:

 • 3-ьох секційного 9-типоверхового житлового будинку на 96 кв., з об’єктами обслуговування в першому поверсі, та підземним паркінгом;
 • споруди для зберігання транспорту мешканців пропонується  виконувати в підземному варіанті, з використанням особливостей рельєфу, який робить можливим заїзд з вулиць, без влаштування пандусів;
 • дитячих та прибудинкових майданчиків;

Одним з основних технічних рішень ДПТ є забезпечення мешканців уже існуючої прилеглої квартирної забудови, шляхом влаштування, в першу чергу, дитячого майданчика площею в 600 м. кв., суміжно до прибудинкових майданчиків нової житлової забудови, що в проекті дає можливість формувати спільну, з трьох майданчиків, відпочинково-ігрову зону, загальною площею до 2 тис. м. кв.

Доповнюючи презентацію детального плану території В. Хижняк повідомив про те, що існує потреба детальніше зосередитись на проблемі вже існуючої некапітальної забудови, що розташованана території детального планування, а саме окремо стоячі одноповерхові металеві гаражі, частина з яких розміщена в межах червоних ліній вул. Дж. Ленона.

При розробці детального плану території необхідно врахувати інтереси всіх мешканців та передбачити можливість будівництва багатоповерхових та/або підземних паркінгів  для того, щоб з часом усі, хто володіє авто, могли відмовитись від користування одноповерховими металевими гаражами.

Також необхідно зарезервувати ділянки для будівництва дитячих майданчиків та дитячих садків, що дасть змогу, при отриманні необхідного фінансування, пришвидшити їх будівництво та облаштування.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

 1. Чи є на, даний час, розроблені проекти дитячих майданчиків та дитячих садків, які планують розмістити на території детального планування?
 • Наразі немає, оскільки зараз триває розробка території. Загалом заплановано будівництво більшої кількості майданчиків, з врахуванням вже існуючих будинків. Щодо дитячих садків, то пропонується два варіанти ділянок для їхнього розміщення.
 1. Яким чином можна вирішити питання з розміщеними біля будинків одноповерховими металевими гаражами?
 • Є декілька варіантів, які ми можемо запропонувати - це будівництво багаторівневих або підземних паркінгів, розміщення відкритих паркувальних кишень на тротуарах або утворення  гаражного кооперативу на певній території.

Подані зауваження та пропозиції:

 1. На ділянці № 3.1., де запропоновано до будівництва дитячий майданчик, є майже готовий,маленький сквер засаджений деревами, які укріплюють територію біля будинку №13. Вважаємо, що дитячий садок краще розмістити на пропонованій ділянці під номером №12. На ділянках № 4.4. та № 3.1 ми бачимо можливим сквер. Також вважаємо, що можна розмістити на цій території дитячий майданчик та обсадити деревами по контуру ділянки.
 2. Пропозиція створення скверу є одностайною позицією жителів району.
 3. Вважаємо неприйнятним розміщення скверу над підземним паркінгом. Для нас важливо створити сквер загальноміського користування.
 4. Пропонуємо на місці вже існуючого гаражного кооперативу розмістити багаторівневий паркінг, а саме залишити вже існуючі, окремо стоячі гаражі та шляхом набивання свай влаштувати основу для будівництва.

Головуючий на громадському слуханні,

головний спеціаліст відділу громадського

партнерства                                       

управління «Секретаріат ради»                                                                 Д. Челепіс           

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                              Ю.  Столяров