Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові.

 • 1616
 • Відділ громадського партнерства

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до  детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові.  

  

Із 12 січня 2017 року по 6 лютого 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до  детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові.  Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури, департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ПП «НВФ «Рутенія».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська пошта» № 5 (195) від 21.01.2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок,1, тел. 297 59 63.

25 січня 2017 року відбулось публічне представлення вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, вул. Роксоляни, 35 (СЗШ № 65). Для участі зареєструвалося 50 осіб. Протокол публічного представлення додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до  детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові  письмові зауваження та пропозиції не надходили.

Додаток 1. Протокол публічного представлення внесення змін до  детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові.  

Відповідальний за розгляд пропозицій,

начальник відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» О. Файфурка

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» З. Турчин

Представник замовника,

начальник відділу містобудівного маркетингу                                           

управління архітектури департаменту

містобудування                      

Львівської міської ради В. Хижняк

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Криворучко


 


 


 


 


 


 

Додаток 1

Протокол публічного представлення внесення змін до  детального плану території, обмеженої вул. Роксоляни та вул. Білогорща у м. Львові.  

Зустріч відбулась 25 січня 2017 року. Для участі у громадському слуханні зареєструвалося 50 осіб.

На громадському слуханні виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Організація та проведення громадського слухання.

Ю. Криворучко, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Криворучко повідомив, що Коригування ДПТ району у межах вул. Роксоляни - вул. Білогорща у м. Львові відбулося в наступних архітектурно планувальних рішеннях:

 1. Вул. Смакули: врахування меж ділянок згідно публічної кадастрової карти України, наданих у власність мешканцям даного району; зміни до зонінгу території: в частині громадської зони Г-3 виділено зону житлової забудови Ж-1 в межах ділянок згідно публічної кадастрової карти України.

 2. У межах санітарно-захисної зони кладовища запроектовано паркову зону з можливістю влаштування меморіальних територій і доріжок для спокійного відпочинку мешканців.

 3. Вулиці Сьома Білогорська і восьма Білогорська: межі ділянок і розташування проектованої житлової забудови відкореговано згідно існуючого плану відводу земельних ділянок (час виконання плану відводу – 1990-і р.р.).

 4. Вул. Лаврівського: враховано нові наділи земельних ділянок під житлову забудову, згідно кадастрової карти. Зміни внесено в зонінг.

 5. Вул. Лаврівського: Фрагмент території між вул. Лаврівського зарезервовано для спортивної функції рвйону. Зміни внесено в зонінг.

 6. Вул. Стадників: вздовж всієї протяжності вулиці відкориговано червоні лінії із 25м до 15 м в червоних лініях.

 7. Парк Білогорський: велосипедну доріжку в межах парку скорочено і запроектовано без червоних ліній.

 8. Вул. Білогорща: червоні лінії відкориговано з 25 м до 15 м в червоних лініях. Враховано межі ділянки гаражного кооперативу згідно плану відводу (час виконання плану відводу – 1990-і рр.).

 9. Вул. Широка: враховано Ухвалу сесії ЛМР щодо відводу земельної ділянки під спортивну функцію за адресою вул. Широка, 100. Зміни внесено в зонінг.

У детальному плані враховані інвестиційні наміри будівництва для території у межах вул. Роксоляни - вул. Білогорща на І етап реалізації детального плану території від 3 років до 7 років та дані орієнтовні показники на розрахунковий етап дії детального плану території на термін до 15-20 років.

У разі внесення змін до генерального плану Львова, плану зонування територій Львова або схеми планування території району Левандівка, які стосуються території, охопленої чинним детальним планом території, обов'язковим є внесення відповідних змін до детального плану цієї території.

У даний час, згідно схеми правового зонування «Правил забудови та використання території міста Львова», розроблених ДП ДІПМ «Містопроект», територія, що розглядається даним ДПТ, знаходиться в зоні житлової забудови мішаної поверховості та багатоповерхової забудови, а також території лісопарку. Вулиці та проїзди в основному відносяться до земель загального користування міста. На звернення управління архітектури департаменту містобудування ЛМР від 09.08.2013р. №2401-вих-169, згідно земельно-кадастрових даних, орієнтовну (враховуючи низьку деталізацію представленого картографічного матеріалу) надано Держземагентством м. Львова інформацію про правовий статус земельних ділянок в межах вул. Роксоляни – вул. Білогорща (відповідно до представленого детального плану території):

У проектному плані , який є основним кресленням детального плану території, виявлені та запроектовані: елементи планувальної структури та забудови території, які пропонується залишити без змін (переважно структура історично складеного села Білогорща зі щільною малоповерховою забудовою та традиційним планувальним укладом); межі існуючих земельних ділянок; запропоноване функціональне використання території та розміщення забудови різних видів (у т.ч. шляхом реконструкції території малоповерхової забудови Білогорщі із збереженням традиційної планувальної структури території) з виокремленням об'єктів на І етап реалізації детального плану на період від 3 років до 7 років з відображенням режиму та параметрів забудови земельних ділянок; території розміщення нової та реконструкції існуючої забудови (вказані обсяги та послідовність реалізації); громадські та торговельні центри, інші об'єкти масового користування (заклади освіти – школи і дитячі садки, основні підприємства торгівлі та обслуговування, зупинки громадського транспорту); нерухомі об'єкти культурної спадщини; червоні лінії з позначенням назв проектних та існуючих вулиць та площ тощо; лінії регулювання забудови; транспортні та інженерні споруди (шляхопроводи, тунель), транспортні вузли і розв'язки, пішохідні переходи у різних рівнях; зелені насадження загального користування та спеціального призначення, водні об'єкти; основні існуючі та запропоновані елементи благоустрою та озеленення на територіях кварталів, мікрорайонів, проїзди, автостоянки, гаражі.

Територія опрацювання має сформовану мережу вулиць у Білогорщі і запроектовану нову мережу вулиць та проїздів на території вул. Роксоляни. У Білогорщі історично склалася щільна мережа вулиць і вуличок, проїздів, які мають значно менші параметри від нормативних. Мережа проїздів та пішохідних проходів Білогорщі потребує суттєвого покращення як за параметрами, дорожним покриттям, так і можливостями доїзду до будинків пожежних машин, автомобілів швидкої допомоги, сміттєвивозу, комунальних служб. Проектом передбачено, що обслуговування підприємств та організацій громадського призначення, а також населення міста здійснюється згідно генплану м. Львова по проектованих магістралях загальноміського та районного значення. На території с. Білогорщі на першу чергу вул. Білогорща лишається головною вулицею, на другу чергу передбачається зміна категорії вулиці. Існуючий громадський транспорт представлений автобусним маршрутом №34, з інтервалом руху 10-15 хвилин, який кінцеву зупинку має біля сільського цвинтаря. А також на межі проектованої території проходять маршрути 20 та 17 автобусів і тролейбуса №12

Проектом передбачено рух тролейбусів з вул. Суботівська до північної частини мікрорайону в межах вулиць Роксоляни - Білогорща, а, також, додати автобусні маршрути, які будуть курсувати з центру м. Львова по вул. Суботівська до північної і західної частини мікрорайону.

На першому етапі освоєння території детального плану доцільно передбачити і розпочати поетапне здійснення заходів щодо осушення заболочених частин території. Для цього після встановлення усіх природних умов та обмежень і планування заходів щодо інженерної підготовки території запланувати і здійснити роботи по прокладенню інженерних мереж і спорудженню необхідних об’єктів інженерної інфраструктури (трансформаторних підстанцій, ГРП та ін.). Необхідно також ліквідувати стихійні сміттєзвалища, що знаходяться на території. Необхідно винести на територію планувальні обмеження, зокрема ареал заторфовування, охоронні зони ЛЕП (20м при 10 Кв та 35м при 35 Кв), встановити обмеження території щодо санітарно-захисних зон залізниці (100м), недіючого цвинтаря (100м), котельні (150м), каналізаційного колектору, трансформаторної підстанції, існуючих водойм (25м) та криниць (20м), меж зон охорони ландшафту, гаражних кооперативів (від 25м до 35м), АЗС, червоних ліній.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

1. Мені відомо про те, що від будинку на вул. Роксоляни 59 до станції Клепарівської вивозять відходи. Що планують робити на цій території?

Ю. Криворучко відповів, що мова йде про територію, де розташовано каналізаційний колектор, який має свою охоронну зону і будівництво там неможливе. Забудова можлива біля станції Клепарівської.

2. Питання щодо розміщення сміттєсортувальних ліній біля цієї території?

Ю. Криворучко відповів, що не володіє такою інформацією, але на території планування об`єктів такого типу не передбачено.

3. Біля цвинтаря запроектована зелена зона, але там, згідно планування Львівської міської ради є виділені земельні ділянки, що Вам про це відомо?

Ю. Криворучко відповів, що детальний план території був розроблений на основі документації, наданої Львівською міською радою. Не виключено, що в майбутньому може з`явитись нова інформація про власників земельних ділянок, якою ми не володіємо на даний момент.

4. Вулиця Ряшівська проектується через лісопарк «Білогорща»? І чи всі наступні об`єкти запроектовані з врахуванням цієї вулиці?

Ю. Криворучко відповів, що вулиця Ряшівська проектується вниз до лісопарку «Білогорща».

5. Питання щодо двох будинків запланованих на вулиці Білогорській, 8. Фізично розміщення будинків на цій ділянці неможливе, і це може призвести до пошкодження сусідніх будинків, які розміщені біля цієї ділянки.

Ю. Криворучко відповів, що не буде здійснюватися будівництво, яке може погіршити умови проживання осіб, які вже живуть в сусідніх будинках.

6. Чи планується розширення дороги біля гаражного кооперативу, розміщення велосипедних та пішохідних доріжок?

Ю. Криворучко відповів, що запроектовано 15 метрів в червоних лініях, цього має бути достатньо для розміщення комфортних тротуарів та велосипедних доріжок.

7. Чи можливо передбачити дорогу біля лісової смуги?

Ю. Криворучко відповів, що у зв’язку з тим, що передбачена магістральна дорога, недоцільно будувати дорогу на 5 – 10 років.

8. Щодо високовольтних ліній, та розміщення мешканцями заїздів на приватні ділянки під високовольтними лініями?

Ю. Криворучко відповів, що всі існуючі високовольтні лінії мають свої 50-ти метрові зони відводу і всі вони позначені на детальному плані.

9. Цікавить чи передбачені дороги біля зони спортивного інтересу?

Ю. Криворучко відповів, що доріг біля зони спортивного інтересу чи інших об’єктів, які могли б обмежити будівництво спортивного майданчика на цій території немає.

10. Чи позначено на детальному плані озеро?

Ю. Криворучко відповів, що всі існуючі водойми позначено на детальному плані.

11. Питання щодо двох гаражів, які в даний момент знаходяться в зоні передбачених червоних ліній. Ці гаражі не стоять на дорозі та нікому не заважають. Чи можливо передбачити в детальному плані, щоб їх не переносили.

Ю. Криворучко відповів, що при технічному втіленні детального плану ці два гаражі можна буде максимально оминути.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні пропозиції:

 1. Щодо ділянки, позначеної на детальному плані під № 5, на даний момент там розташований спортивний майданчик. Також біля цього майданчика розміщена статуя, якою займається релігійна громада. Біля цієї території запроектовані три ділянки. Ми вважаємо це не цілком коректним та неможливим до реалізації, оскільки ці ділянки там фізично бути не можуть.

 2. Пропозиція щодо облаштування лісопарку «Білогорща», а саме відновлення пішохідної доріжки, встановлення лавок та освітлення, створення на території парку спортивного майданчика або цілого спортивного комплексу.

 3. Передбачити на території, де на сьогоднішній день розташована будівля старої школи, повноцінний дитячий садок (при умові збільшення території та знесення старої будівлі).

 4. Передбачити та вільній ділянці, території де є залягання торфу, Білогорський ландшафтний заказник.

Головуючий на громадському слуханні,

завідувач сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»

Львівської міської ради Д. Челепіс

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Криворучко