Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові. 

  • 925
  • Відділ громадського партнерства

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові.  

Із 28 лютого по 24 березня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ДП ДІМП «Містопроект».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Високий замок» від 03-05.03.2017 року. № 24

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

13 березня 2017 року відбулось публічне представлення вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1 (велика сесійна зала Львівської міської ради). Для участі зареєструвалося 12 осіб. Протокол публічного представлення додається.

 За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові не надійшло жодної письмової пропозиції.

Додаток 1. Протокол публічного представлення розроблення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові.

Відповідальний за розгляд пропозицій,

заступник начальника управління -

начальник відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» О. Файфурка

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» З. Турчин

Представник замовника,

начальник відділу містобудівної документації                                        

управління архітектури та урбаністики

департаменту містобудування                      

Львівської міської ради В. Хижняк

Доповідач,

головний архітектор проекту,

представник ДП ДІМП “Містопроект” Ю. Столяров


 

Додаток 1

Протокол публічного представлення детального плану території, обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львові.

Публічне представлення відбулась 13 березня 2017 року. Для участі зареєструвалося 12 осіб.

На громадському слуханні виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Організація та проведення громадського слухання.

Ю. Столяров, головний архітектор проекту,представник ДП ДІМП “Містопроект”. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров повідомив, що детальний план території обмеженої обмеженої вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича у м. Львіві розроблений на замовлення Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради.

В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території орієнтовною площею 2,07 га.

Територія проектування ДПТ знаходиться в центрально-західній частині м. Львова, в Личаківському адміністративному районі та обмежена вул. О. Архипенка, вул. Шота Руставелі, пл. Є. Петрушевича. Під’їзд до ділянки і пішохідні зв’язки сформовані з вул. Шота Руставелі та пл. Петрушевича. Ділянка розташована на південь від історичного ядра міста, в межах історичного ареалу. Знаходиться на території кварталу окремої павільйонної, садибної, секційної і секційно-коридорної житлової і громадської забудови між вулицями Шота Руставелі, В. Самійленка, О. Пчілки, Черешневою.

Щільність забудови більша при магістралях загальноміського значення вулицях Шота Руставелі та пл. Є. Петрушевича. На навколишнє середовище території проектування вплив здійснюють навколишні вулиці із значною кількістю автотранспорту, що в свою чергу створює шумовий вплив та загазованість повітря.

Крім вищевказаних питань, на території охопленій даним детальним планом на даний момент існують проблеми:

  • Невпорядковані тимчасові споруди господарського призначення;

  • Невпорядковані майданчики для відпочинку дітей та дорослого населення.

Територія проектування знаходиться на території кварталу окремої павільйонної, садибної, секційної і секційно-коридорної житлової та громадської забудови між вулицями Шота Руставелі, О. Архипенка та площею Є. Петрушевича.

По типу забудову на території ДПТ можна поділити на багатоквартирну житлову забудову, забудову громадських об’єктів.

По цінності забудову в межах проектування можна розділити на наступні види: фонова забудова, малоцінна забудова, дисгармонійна забудова.

По капітальності забудова на території що розглядається, ділиться на капітальну житлову сформовану до другої половини ХХ ст., капітальну житлову забудову сформовану після другої половини ХХ ст., капітальну нежитлову забудову (гаражі, споруди інженерних мереж), сформовану в другій половині ХХ ст., некапітальну нежитлову забудову (гаражі, складські будівлі).

Забудова на території проектування капітальна, з цегляними стінами, підвалами, скатними дахами.

До некапітальних та малоцінних і дисгармонійних будівель можна віднести окремі об‘єкти: самовільно збудовані прибудови, господарські споруди і гаражі.

Існуюча забудова зберігається без змін, однак може бути реконструйована з розширенням чи без нього за бажанням власників будівель та за обов‘язкової умови дотримання нормативних розривів, показників щільності, норм ДБН та ДСП.

В даний час ділянка, яка передбачає реконструкцію нежитлових будівель – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Передбачається реконструкція існуючих нежитлових будівель під багатофункційний комплекс:

"літ.А-5" загальною площею 4,91 тис. м.кв.,

"літ.А-6"загальною площею 1,89 тис. кв.м.,

"літ.А" загальною площею 0, 36 тис. кв.м.

Детальним планом території пропонується почергова реконструкція та зміна цільового призначення території:

I-ша черга - реконструкція нежитлових приміщень ("літ А") під багатоквартирний житловий будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом). Будівля об’єкту житлового призначення є 9-ти поверховою з вбудованими громадськими приміщеннями та підземним паркінгом. На 1-му поверсі передбачаються громадські приміщення. З 2-го по 9-ий поверхи - житлові квартири. Гранично допустима висота повинна становити 28,9 м.

Розрив від будинку, що реконструюється до існуючої господарської будівлі на сусідній ділянці визначається протипожежними нормами і становить не менше 8 м. при умові забезпечення потрібної категорії вогнестійкості та наявності отворів у зовнішніх стінах та 6м у випадку влаштування протипожежної стіни без отворів.

Ділянка відведена для житлового будинку становить 0,124 га. При плямі забудови 0,042 га відсоток забудови ділянки становить 34%, при допустимій для 9-ти поверхової забудови 35% згідно зонінгу Львова.

II-га черга - реконструкція нежитлових приміщень ("літ А-5") під офісний центр. Існуюча будівля об’єкту громадського призначення є 5-ти поверховою. Реконструкцією передбачається надбудова 6-го поверху.

III-тя черга - реконструкція нежитлових приміщень ("літ А-6") під готель. Існуюча будівля об’єкту громадського призначення є 5-ти поверховою. Реконструкцією передбачається влаштування в існуючій будівлі готель.

Принципи планування території ДПТ базуються на наступних засадах:

- ефективне використання території. Передбачає реконструкцію існуючих нежитлових будинків, влаштування підземного гаража, в порядку некапітальної дисгармонійної забудови.

- створення оптимальних транспортно-пішохідних зв’язків; Проектом передбачається реконструкція вулично-дорожньої мережі. Передбачаючи нову житлову забудову враховані всі існуючі обмеження, з урахуванням майбутнього розвитку міста та транспортної системи.

- покращенні умов проживання мешканців існуючої забудови; Забезпечення мешканців існуючої забудови проектованими об’єктами торгівлі та обслуговування, що будуть розміщені в реконструйованій будівлі комплексу (наприклад - перукарня, стоматологічний кабінет, продуктові та промислові об’єкти торгівлі, ігрові кімнати для дітей та інші об’єкти обслуговування населення).

- покращенні соціальної інфраструктури району. Проект передбачає реконструкцію прибудинкової території, що буде обслуговувати мешканців проектованої та існуючої забудови та позитивно вплине рівень соціальної інфраструктури району.

Даним детальним планом передбачається раціональне формування і впорядкування забудови в умовах реконструкції щільної, сформованим плануванням, території.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

- Чи до початку розробки ДПТ Ви отримали усю необхідну інформацію?

Ю. Столяров відповів, що так, йому була надана уся необхідна інформація для розробки ДПТ.

- Чи дотриманні правила пожежної безпеки, передбачено аварійні виїзди (виходи) з території?

Ю. Столяров відповів, що усі необхідні правила дотримано.

Головуючий на громадському слуханні,

Завідувач сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Столяров