Матеріали розгляду пропозицій поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під розроблення детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою, проектованою хордовою магістраллю загальноміського значення

Із 23 травня по 16 червня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою, проектованою хордовою магістраллю загальноміського значення.

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Високий замок» № 57 (5606) від 23 травня 2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1,     тел. 297 57 63.

31 травня 2017 року о 18:00 год. відбулась зустріч з головним архітектором вищезгаданого проекту ДПТ за адресою: м. Львів, вул. Козельницька, 2а (аудиторія 309 Українського Католицького Університету). Для участі зареєструвалося 27 осіб. Протокол зустрічі додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою, проектованою хордовою магістраллю загальноміського значення письмові зауваження не надходили.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головних архітектором проекту детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою, проектованою хордовою  —     Д. Челепіс

Секретар громадського слухання,  провідний спеціаліст сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради»  -  П. Качараба

Представник замовника, начальник відділу урбаністики та містобудівної документації управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради —  В. Хижняк            

Доповідач, Головний архітектор проекту  - П. Крупа

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту детального плану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. І. Чмоли, вул. Козельницькою, проектованою хордовою магістраллю загальноміського значення

Зустріч відбулася 31 травня 2017 року. Для участі у заході зареєструвалась 27 осіб.

Під час публічного представлення виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради. Організація та проведення громадського слухання в цілому, та зокрема публічного представлення проекту детального плану території.

П. Крупа, головний архітектор проекту, ДП ДІМП «Містопроект». Представлення проекту детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території П. Крупа повідомив, що на сьогоднішній день, більшість території не використовується у відповідності до функціонального призначення визначеного затвердженою містобудівною документацією, що вимагає розроблення уточнюючої містобудівної документації з визначенням функціонального призначення територій для їх більш ефективного використання .

Відповідно до генплану м. Львова, ділянка ДПТ, придатна для подальшого містобудівного освоєння належить до територій громадських комплексів та об’єктів.

Характеристика видів використання території встановлена у відповідності до затвердженого плану зонування території Сихівського району.

ДПТ вносить уточнення і доповнення до генерального плану та плану зонування міста на новому рівні містобудівної документації, пов'язаному із більшою деталізацією містобудівного планування території та проектних рішень.

ДПТ, враховуючи детальніше визначення перспективних об’єктів, встановлює більш відповідні функціональні підзони в межах загальної зони та уточнює межі підзон .

Зміна параметрів та цільового призначення ділянок повинна відбуватись у відповідності до  чинного законодавства та даного ДПТ.

На ділянці передбачається  будівництво офісних споруд; торгово-розважального центру, з кінотеатром і закладами громадського харчування в складі; дошкільної навчальної установи; трьохзіркового готелю; споруди "університету"; будівлі спортивного призначення, а також супутніх та допоміжних (інженерних, господарських, паркінгів) будівель та споруд.

Ідея планувальної та об’ємно-просторової організації території базується на наступних факторах :

–       містобудівна цінність території, як для розміщення громадських споруд, пов’язана з її розташуванням  і роллю у планувальній структурі міста;

–       концепції розвитку території, закладеній у затвердженій містобудівній документації;

–       коригування траси, габаритів червоних ліній та повздовжнього профілю проектованої магістральної вулиці загальноміського значення («хорди»), з метою уникнення роздріблення та більш ефективного використання території;

–       влаштування на вивільненій, територіально укрупненій ділянці, громадських об’єктів загальноміського значення

Перспективним рішенням ДПТ є, у відповідності до основних рішень генплану міста, влаштування: ТПВ (транспортно пересадочного вузла), "перехоплюючого гаража" з супутньою торговою будівлею, та реалізація будівництва "хорди".

В залежності від прийнятої по черговості реалізації "Проекту" обов’язковим на відповідному етапі постане питання щодо існуючого 14-ти квартирного житлового будинку, за адресою вул. Івана Чмоли, 1, що перебуває на балансі ПрАТ"Агрокультура" пропонується прийняти відповідні конкретні рішення, серед яких:

збереження, на першу чергу, зі "статусом невідповідності", до часу реалізації рішень містобудівної документації;

включення існуючої житлового будинку в планувальну та функціональну структуру "ІТ-кластеру" зі збереженням функції;

викуп квартир та власності проживаючих для подальшого комплексного  містобудівного освоєння згідно рішень ЗМД інвестором на договірних засадах;

забезпечення власників квартир відповідними у іншому житловому утворенні в межах пішохідної доступності.

Під час публічного представлення було поставлено наступні запитання.

Запитання 1. У зв’язку з плануванням будівництва хордової магістралі, яким чином буде здійснювати виїзд/заїзд на вул. Персенківка?

Вказане проектне рішення перебуває на стадії доопрацювання.

Запитання 2. Якою буде подальша доля Монастиря Кармелітів?

Вказана споруда зараз проходить процедуру надання статусу пам’ятки архітектури, тому проектним рішенням не передбачає ніяких змін цієї споруди та ділянки навколо неї.

Запитання 3. Чи передбачається проектним рішенням ДПТ будівництво дошкільного навчального закладу?

Так, будівництво дошкільного навчального закладу передбачене.

Запитання 4. Як будуть проходити комунікації зважаючи на існування на даний момент житлового будинку по вул. Чмоли, 1, який підпадає під території щодо якої розробляється ДПТ?

Вказаний будинок зараз знаходиться у межах червоних ліній комунікацій, що згідно затверджених на сьогодні ДБН є недопустимо, відповідно, для виконання детального плану території забудовник та мешканці будинку змушені дійти до певних домовленостей щодо подальшої долі будинку 1 по вул. Чмоли у м. Львові.

Головуюча на публічному представленні, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» — Д. Челепіс

Доповідач, Головний архітектор проекту    -  П. Крупа