Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під розроблення детального плану території земельних ділянок , що розташовані за межами населеного пункту м. Львова по вул. Замарстинівській

Із 01 червня по 26 червня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту м. Львова по вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради, для забезпечення потреб воїнів АТО.

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська пошта» № 42 (5606) від 01 червня 2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, тел. 297 57 63.

14 червня 2017 року о 18:00 год. відбулась зустріч з головним архітектором вищезгаданого проекту ДПТ за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1 (Великий сесійний зал Львівської міської ради). Для участі зареєструвалося 188 осіб. Протокол зустрічі додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту м. Львова по вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради, для забезпечення потреб воїнів АТО надійшло два письмові зауваження.


 

  1. Звернення Обслуговуючого кооперативу «Садівниче товариство «Краєвид» № 2-16435-0001 від 24 червня 2017 року.

    1. Відповідь розробника: Згідно ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земель державної або комунальної власності у таких розмірах: ґ.) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара. В детальному плані передбачено 143 земельні ділянки площею 0,07 га, що не суперечить Земельному кодексу України. Площа ділянки прийнята з метою забезпечення земельними ділянками більшої кількості громадян-учасників АТО, і в той же час достатньої площі для забезпечення розміщення та функціонування дачного будинку та прибудинкової території.

Щодо зміни цільового призначення, згідно Генерального плану м. Львова, розробленого ДП ДІПМ «Містопроект», територія проектування знаходиться за існуючими межами населеного пункту. Первинною містобудівною документацією на територію служить даний детальний план, що розробляється та передбачає зміну цільового призначення, що не суперечить земельному законодавству.

Щодо лінії електропередачі та інших інженерних мереж. ДПТ буде доповнено вимогами та пропозиціями щодо розміщення реконструкції та прокладання інженерних мереж. Крім цього, в складі детального плану розроблено схему інженерних мереж та споруд, де нанесено існуючі та проектовані інженерні мережі та споруди. На наступних стадіях кожен забудовник отримуватиме відповідні технічні умови від інженерних служб, в яких будуть зазначені вимоги щодо реконструкції та розміщення мереж. Підключення окремих об’єктів проектування відбуватиметься згідно технічних умов. Виконання технічних умов є обов’язковим.

Щодо відсутності креслення опорного плану в складі ДПТ, згідно ДБН 1.1-14:2012 примітки до п. 5.1.3 для сільських і міських населених пунктів з чисельністю до 50 тис. осіб, опорний план може бути поєднаний з планом існуючого використання території. В даному випадку територія, на яку розробляється ДПТ знаходиться за межами населених пунктів. Відповідно, в складі матеріалів детального плану території креслення опорного плану поєднане з кресленням існуючого використання території (аркуш 2 «План існуючого використання території суміщених зі схемою планувальних обмежень та опорним планом масштабом 1:2000»).

Щодо водного об’єкту на території проектування, на ній дійсно знаходиться водний об’єкт (джерело з потічком та водоймою орієнтованою площею водного дзеркала ~ 0,1 га). В складі детального плану на кресленнях існуючого використання та проектного плану нанесено даний об’єкт та прибережно-захисну смугу (25 м) від нього. Згідно Водного кодексу України, ст. 60, для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари – прибережно-захисна смуга становить 25 метрів; в прибережно-захисних смугах заборонено будівництво будь-яких об’єктів. В детальному плані дана вимога витримується.

Щодо шумозахисної зони, територія проектування знаходиться біля вул. Замарстинівської (по класифікації вулиць і доріг – міська магістральна автодорога). Згідно ДБН 360-92** відстань від краю основної проїжджої частини магістральних доріг до житлових будинків слід приймати не менше 50 м. До дачної зони шумозахисна зона не нормується. В детальному плані передбачаються дачні ділянки з розміщенням на них дачних будинків, житлових будівель не передбачається.

Також, на врахування пропозиції в проекті ДПТ запроектовано шумозахисний екран вздовж автодороги, та змінено розташування дачних будинків таким чином, щоб забезпечити відстань не менше 25 метрів до краю проїзної частини. Таке рішення, згідно попередніх розрахунків, за умови будівництва шумозахисного екрану, забезпечить рівень шуму в проектованій забудові на рівні, який вимагається для житлових будинків.

  1. Звернення СГТ «Лісова галявина» № 2-16434-0001 від 24 червня 2017 року.

2.1. Відповідь розробника: зустріч з головним архітектором проекту носить виключно інформаційний характер і не є обов’язковим елементом громадських слухань. Всі пропозиції слід подавати в письмовому вигляді організатора громадських слухань – Львівської міської ради згідно встановлених законодавством процедур. Згідно діючого законодавства зауваження, пропозиції слід подавати на основі обґрунтованих вимог, базуючись на чинних нормативних документах у галузі містобудування.

Щодо назви існуючого на території проектування СГТ, пропозиція СГТ «Лісова галявина» буде врахована. ДПТ буде доповнено вимогами та пропозиціями, буде зазначено назву існуючого СГТ «Лісова галявина».

Щодо забудови на території лісу, згідно наданих матеріалів по межах територій та публічних кадастрових даних, територія під розміщення земельних ділянок для потреб учасників АТО – це колишня територія військової частини, що не функціонує і не передбачається для використання та знаходиться за межею лісогосподарського призначення території Держлісфонду. Ця межа чітко показана на кресленнях існуючого стану та проектного плану, де видно, що проектовані земельні ділянки передбачаються за межею території Держлісфонду. Крім цього, відсоток озеленення кожної дачної ділянки передбачає не менше 70 % зелених насаджень, що в свою чергу має на увазі збереження більшої частини існуючих зелених насаджень. Також, згідно проаналізованих матеріалів видно, що деякі частини ділянок СГТ «Лісова галявина» знаходиться в межах території Держлісфонду.

Щодо прокладання доріг на схилах та зсуву піщаного ґрунту, в проектному рішення детального плану трасування доріг передбачено з врахуванням існуючого рельєфу та мінімізації земляних робіт. Також в процесі розроблення інженерної підготовки та захисту території буде передбачено інженерно-технічні заходи щодо укріплення схилів, організації поверхневих стоків, тощо.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головних архітектором проекту детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту м. Львова по вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради, для забезпечення потреб воїнів АТО.

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» П. Качараба

Представник замовника

містобудівної документації,

Т.в.о. директора департаменту

Архітектури та розвитку містобудування

Львівської обласної державної адмінстрації О. Ткачук

Директор

ДП ДІПМ «Містопроект» І. Квик

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту міста Львова по вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради для забезпечення потреб воїнів АТО


 

Зустріч відбулася 14 червня 2017 року. Для участі у заході зареєструвалась 188 осіб.

Під час публічного представлення виступили:

О. Файфурка, заступник начальника управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради – начальник відділу громадського партнерства. Організація та проведення громадського слухання в цілому, та зокрема публічного представлення проекту детального плану території.

Ю. Столяров, головний архітектор проекту, ДП ДІМП «Містопроект». Представлення проекту детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров повідомив, що територія ДПТ зараз не використовується належним чином. Основна частина території ДПТ – це заліснена невпорядкована територія, поряд з якою знаходиться дачний кооператив.

Режим забудови території проектування передбачає використання даної території для обслуговування кварталу дачних ділянок.

На території проектування передбачається розташування: 143 ділянок з 143 дачними будинками, 3 громадські будівлі орієнтовною площею 600 м кв. суміщені з господарською для обслуговування дачних ділянок, об’єкт інженерної інфраструктури (електротрансформаторна підстанція).

Будівлі дачних будинків, що проектуються – одно- та двоповерхові з мансардою, в основному окремо стоячі будівлі (два зблокованих будинки), граничною висотою до 10 м. Громадська будівля суміщена з господарською – двоповерхова , можливо з мансардним поверхом.

Також проектом передбачено відведення території для розташування дитячих, спортивних та відпочинкових майданчиків, а також для об’єктів комунальної та інженерної інфраструктури - трансформаторні підстанції, газорозподільні пункти, об‘єкти альтернативної енергетики (теплові насоси, насосні, вітряки, сонячні панелі, тощо).

Даним детальним планом території передбачено трасування проектованих вулиць та проїздів кварталу з врахуванням мережі існуючих доріг та на основі сучасних підходів до влаштування суміщеного безпечного руху автомобілів, велосипедистів та пішоходів.

Конфігурація та ширини вулиць обрані з метою комфортного користування ними і одночасного заспокоєння автомобільного руху для створення переваг і безпечних умов для пішоходів і велосипедистів. Параметри вулиць і проїздів обрані на основі мінімальних ширин проїзних частин, що в комплексі із свідомими уникненням довгих прямих відрізків вулиці серед ділянок сприятиме сповільненню руху, зменшенню шуму і загазованості, більш уважному керування водіями, неможливості самовільного паркування і в цілому створить безпечне і тихе вуличне середовище, яке буде спів масштабне людині та природному навколишньому середовищу.

Під час публічного представлення було поставлено наступні запитання.

Запитання 1. Чи враховані у даному детальному плані території інтереси членів дачного кооперативу «Краєвид»?

Територія дачного кооперативу «Краєвид» не входить в межі розробки детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту міста Львова по вул. Замарстинівській на території Львівської міської ради для забезпечення потреб воїнів АТО.

Запитання 2. Для відведення цих земельних ділянок під дачний кооператив слід здійснити масову вирубку дерев. Чи не зашкодить це навколишньому середовищу?

Дана територія не відноситься до лісового господарства, відповідно вона є хаотично заліснена. Крім того, найближче лісове господарство має значну площу, тому вирубка дерев для створення дачного кооперативу не буде мати серйозного випливу на стан навколишнього середовища. Також проектним рішенням ДПТ передбачено комплексне озеленення території, на якій будуть відводитись дачні ділянки.

В рамках зустрічі з головним архітектором було зачитано звернення з пропозицією рекомендувати голові Львівської обласної державної адміністрації затвердити і закріпити ділянку, щодо якої розроблено цей ДПТ за ОК ДК «Патріот-3», яке підтримало шляхом голосування 168 присутніх зареєстрованих учасників. Проти такого звернення виступило – 20 присутніх зареєстрованих учасників.

Протокол склав провідний спеціаліст сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради П. Качараба

Доповідач,

Головний архітектор проекту Ю. Столяров