Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові.

  • Відділ громадського партнерства

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові.

Із 10 липня по 07 серпня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ДП ДІПМ «Містопроект».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська Пошта» № 53 (1963) від 08.07.2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

27 липня 2017 року о 18:00 год відбулась зустріч з головним архітектором проекту у приміщенні Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, за адресою – м. Львів, вул. К. Левицького, 67. Для участі зареєструвалося 49 осіб. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові надійшло 08 звернень із зауваженнями та пропозиціями.

Результати розгляду зауважень та пропозицій:

Щодо звернення п. Н. Мусалєєвої від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65848-Л-0001 розробник містобудівної документації – ДП ДІПМ «Містопроект» повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви.

Щодо звернення п. К. Шкроба від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65847-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви.

Щодо звернення п. К. Андреєва від 05 серпня 2017 року за № 3-А-65851-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви.

Щодо звернення п. Р. Шкроба від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65845-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви.

Щодо звернення п. Ю. Шкроба від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65843-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви.

Щодо звернення п. Н. Топчій від 05 серпня 2017 року за № 3-Т-65852-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається будівництво церкви та дитячого майданчика.

Щодо звернення п. Р. Кошіва від 04 серпня 2017 року за № 3-К-65683-Л-0001 розробник містобудівної документації повідомив, що діючі державні будівельні норми (ДБН) та інші законодавчі акти не встановлюють обмеження чи нормуванні щодо кількості культових споруд і будівель у містах та селах. Тому, опираючись на законодавчу та нормативну базу немає підстав у визнанні недоцільності розміщення культової будівлі на території ДПТ. Рішення про відведення ділянки для церкви та її будівництво приймає міська рада з врахуванням рішень ДПТ, звернень Церкви, релігійної громади та з врахуванням результатів громадських слухань. Також хочемо зазначити, що в центральній частині Львова за останні 100 років не будувалось культових споруд, в той же час населення міста зросло в 4 рази. Зросла також кількість населення в самій центральній частині міста. Таким чином, немає підстав стверджувати в недоцільності нової церкви в центральній частині міста.

Детальний план території (ДПТ) не є проектно-кошторисною документацією і не може давати конкретних проектних рішень щодо будівель та споруд. ДПТ є містобудівною документацією, яка визначає принципи планування територій кварталів та районів міста, основні планувальні обмеження та вимоги до забудови. Термін проектування ДПТ – 10-15 років відповідає вимогам ДБН, оскільки ДПТ є концептуальним проектом і реалізація його рішень розрахована саме на таку часову перспективу.

Межі ДПТ визначені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Територія Ветеринарної академії включена в межі ДПТ згідно вимог ДБН, якими визначено необхідність розроблення ДПТ на цілісні планувальні утворення (квартали або райони) в межах містобудівних обмежень. На території Ветеринарної академії не передбачено зміни функціонального чи цільового призначення земель та не передбачено нової забудови.

Ваша пропозиція, щодо обов’язків громади по облаштуванню та благоустрою прилеглих територій буде зазначена в ДПТ. При проведенні будівництва громаді буде встановлено вимоги щодо облаштування алей підходу та епізодичного проїзду, благоустрою, озеленення та освітлення території. Зобов’язання громади щодо благоустрою може бути оформлене у вигляді відповідного договору між релігійною громадою та органом місцевого самоврядування. Формування та укладення такого договору відноситься до компетенції замовника – Львівської міської ради.

Щодо звернення п. О. Звозди від 03 серпня 2017 року за № 3-№-64985-Л-2401 розробник містобудівної документації повідомив, що пропозиція врахована проекті ДПТ. Проектом передбачається облагородження паркової зони, влаштування мережі пішохідних алей та освітлення. Також відведена ділянка для парафіяльної церкви. Будівництво житлової забудови в межах ДПТ не передбачається.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові;

Додаток 2. Звернення п. Р. Кошіва від 04 серпня 2017 року за № 3-К-65683-0001;

Додаток 3. Звернення п. Н. Топчій від 05 серпня 2017 року за № 3-Т-65852-Л-0001;

Додаток 4. Звернення п. Н. Мусаєєвої від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65848-Л-0001;

Додаток 5. Звернення п. Ю. Шкроба від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65843-Л-0001;

Додаток 6. Звернення п. Р. Шкроба від 05 серпня 2017 року за № 3-Ш-65845-Л-0001;

Додаток 7. Звернення п. К. Андреєва від 05 серпня 2017 року за № 3-А-65851-Л-0001;

Додаток 8. Звернення п. О. Звозди від 05 серпня 2017 року за № 3-З-64985-Л-2401;

Додаток 9. Зведена відповідь на пропозиції, отримані під час громадського обговорення Детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові, надана ДП ДІПМ «Містопроект» від 21 серпня 2017 року за вихідним. № 663/12-1;

Додаток 10. Відповідь на пропозиції гр. Звозди О.М., отримані під час громадського обговорення Детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові, надана ДП ДІПМ «Містопроект» від 05 вересня 2017 року за вихідним № 747/12-1.

Відповідальна за розгляд пропозицій,

завідувач сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» П. Качараба

Представник замовника

містобудівної документації,

_______________________________

_______________________________

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Столяров

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської у м. Львові.

Зустріч відбулась 27 липня 2017 року. Для участі у громадському слуханні зареєструвалося 49 осіб.

На громадському слуханні виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Проведення громадського слухання.

Ю. Столяров, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров повідомив, що Територія проектування знаходиться у сформованому міському кварталі громадської забудови різної поверховості, переважно від 1-х до 9-ти поверхів. По типу забудову на території ДПТ можна поділити на громадську забудову, будинки гуртожитків. По цінності забудову в межах проектування можна розділити на наступні види: пам`ятка архітектури, фонова забудова, малоцінна забудова. По капітальності забудова на території що розглядається, ділиться на капітальну громадську забудову сформовану до другої половини ХХ ст., капітальну житлову забудову (гуртожитки) сформовану після другої половини ХХ ст., капітальну нежитлову забудову (гаражі, споруди інженерних мереж), сформовану в другій половині ХХ ст. Забудова на території проектування капітальна, з цегляними стінами, підвалами, скатними дахами. До некапітальних та малоцінних і дисгармонійних будівель можна віднести окремі об‘єкти: самовільно збудовані господарські споруди і гаражі. Існуюча забудова зберігається без змін, однак може бути реконструйована з розширенням чи без або реставрована (у випадку якщо будинок є пам‘яткою) за бажанням власників будівель та за обов‘язкової умови дотримання нормативних розривів, показників щільності, норм ДБН та ДСП.

Територія проектування забезпечена всіма необхідними інженерними мережами. На території детального плану знаходяться споруди та лінії інженерних мереж, що обслуговують даний квартал. Територія проектування забезпечена водопостачанням, каналізуванням, електропостачанням, газопостачанням, теплопостачанням. По території проектування проходять мережі міського водопроводу, каналізації, газопроводи, електрокабелі низької напруги, кабелі зв'язку, тощо.

В межах території даного детального плану передбачено будівництво храмового комплексу. У храмовій зоні, яка призначена для проведення релігійних обрядів, передбачається безпосередній зв`язок з вхідною зоною і допоміжними зонами. Навколо храму круговий обхід для проходження Хресного ходу під час церковних свят завширшки від 3 до 5 м з майданчиком завширшки до 6 м перед бічними входами до храму і навпроти вівтаря. Перед головним входом до храму, який розташований із західного боку передбачено площу з розрахунком 0,2 кв.м на одне місце у храмі(30 кв.м).

На основі аналізу потреб мешканців території проектування ДПТ та прилеглих житлових кварталів, аналізу нормативних потреб для територій житлової забудови, аналізу загальноміських потреб, планів та стратегій розвитку міста даним ДПТ прийняті рішення щодо комплексного розвитку територій проектування разом із розміщенням об‘єктів обслуговування населення, об‘єктів соціальної сфери, тощо. Територія, яка не належить університету ветеринарної медицини та яка передбачена для сакральної споруд, передбачається для створення загальноміського парку. Процес демонтажу некапітальної і дисгармонійної забудови повинен відбуватися у нормативно-правовому полі згідно діючого законодавства із врахуванням інтересів громади, мешканців будинків, об‘єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Проектом передбачається будівництво сакральної споруди та облагородження зеленої зони з поділом на функціональні зони. Зокрема: аванзона, зона тихого відпочинку, зона відпочинку і розваг, зона обслуговування, спортивна зона, господарська зона, зона експозиції. Під обслуговування церкви передбачається відведення земельної ділянки площею 0,15 га. Релігійна громада зобов`язана забезпечити вільний доступ до сакральної споруди, влаштувавши під`їзд до неї та погодивши попередньо з сусідніми ділянками. Право доступу транспорту та пішоходів слід зафіксувати в документах на землекористування на умовах земельного сервітуту.

Зупинки громадського транспорту (трамвай, автобус) знаходяться в радіусі пішохідної доступності, по вул. Зеленій, вул. І. Франка у відповідних напрямках. Існуючі внутрішньо квартальні проїзди реконструюються з приведенням до нормативних параметрів згідно ДБН з врахуванням складних умов реконструкцій. Проектом передбачається, влаштування додаткових під`їздів до території церкви. Розглянуто кілька варіантів влаштування під'їзду до храму. Перший варіант під`їзду до земельної ділянки церкви здійснюється через ворота, що примикають до огорожі військової частини, котра розташована біля будинку № 16 на вул. Мечникова у м. Львові. Цей під`їзд погоджено Релігійною громадою Української Православної Церкви Київського Патріархату парафії Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці Личаківського району м. Львова. Другий варіант під`їзду до земельної ділянки церкви здійснюється через територію ветеринарного університету. Третій варіант під`їзду (пожежний варіант) до земельної ділянки церкви здійснюється через територію Інфекційної комунальної клінічної лікарні. Такий варіант можливий лише у випадку протипожежних заходів за погодженням з адміністрацією лікарні та місцевою владою.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

Чи передбачаються місця для паркування поблизу сакральної споруди?

Головний архітектор проекту, Ю. Столяров, повідомив, що місць для паркування біля майбутньої церкви не передбачено, оскільки підходи для парафіян будуть лише пішовхідними.

2. Хто буде займатися благоустроєм майбутнього парку?

Ю. Столяров відповів, що благоустроєм, у випадку затвердження цього детального плану, буде займатися церковна громада у співпраці з Львівською міською радою.

3. Чи дала дозвіл військова частина, розташована неподалік на заїзд через її територію?

Головний архітектор повідомив, що попередні домовленості щодо цього є.

Головуючий на громадському слуханні,

Завідувач сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Столяров