Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові

Із 17 серпня по 11 вересня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ДП ДІПМ «Містопроект».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська Пошта» № 64 від 17 серпня 2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

06 вересня 2017 року о 18:00 год відбулась зустріч з головним архітектором проекту у приміщенні актового залу Львівської міської ради, за адресою – м. Львів, пл. Ринок, 1. Для участі зареєструвалося 5 осіб. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові надійшло 01 звернення з пропозиціями і зауваженнями:

Щодо звернення п. З. Яцейко від 11 вересня 2017 року за № 3-К-11822-0001

Розробником, ДП ДІПМ “Містопроект”, надано роз'яснення :

Проектом «Детальний план території (далі ДПТ) в районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові» порушення існуючих меж прибудинкової території будинку № 24 по вул. Клепарівській не передбачається.

В розділі 7.1. проекту ДПТ зазначено: що внутрішнє подвір’я проектованого будинку може бути відокремленим, а може бути об’єднаним у єдиний простір із існуючим житловим будинком № 24 на вул. Клепарівській, що може бути здійснене за згодою його мешканців. На кресленні «Проектний план 1 черги будівництва» ділянка проектованого будинку з прибудинковими майданчиками на ній запропонована з відокремленим подвір'ям.

Розміщення господарського майданчика для проектованого будинку, де розміщуються контейнери — сміттєзбірники, пропонується по вул. Батуринській поблизу існуючої автостоянки на відстані не менше 20 м від найближчої існуючої забудови.

Наявність існуючих боксових гаражів, що розташовані в північному куті прибудинкової ділянки житлового будинку № 24, унеможливлює влаштування поруч на сусідній ділянці дитячого майданчика, для розміщення якого іншого місця немає. Тому проектом ДПТ пропонується знесення, або переміщення існуючих боксових гаражів на інше місце в межах прибудинкової ділянки, за умови дотримання нормативної відстані до житлової забудови — не менше 10 м, а також дитячих майданчиків — не менше 15 м.

В разі ліквідації гаражів-боксів питання відшкодування їх вартості вирішується за узгодженням із власниками на компенсаційних засадах.

Замовником, управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, за підсумками робочої наради 02.10.2017 надано наступну відповідь :

В ході наради було визначено, що забудівник гарантує загородження території, де планується будівництво від території будинку № 24 по вул. Клепарівській.

Крім цього, у випадку перенесення гаражів за погодженням мешканців, забудівник надав підтвердження про сприяння перенесенню згаданих гаражів у інше місце, що дозволить йому забезпечити створення дитячого майданчика для обслуговування проектованого будинку власними силами.

Щодо паркування особистого автотранспорту на тротуарі по вул. Клепарівській поруч з будинком № 24, детальний план території може запропонувати альтернативне місце для паркування, але забезпечити заборону паркування у відповідному місці не може. З огляду на це, департамент містобудування рекомендував мешканцям стосовно даного питання звертатись в РА та до керівництва Львівського державного університету безпеки життєдіяльності щодо усунення паркування вздовж вул. Клепарівської.

Стосовно інших питань та зауважень, розробником детального плану території було надано вичерпні відповіді та обґрунтування.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові;

Додаток 2. Звернення п. З. Яцейко від 11.09.2017 року за № 3-К-11822-0001;

Додаток 3. Лист-відповідь ДП ДІПМ “Містопроект” від 18.09.2017 за № 789/12-1;

Додаток 4. Протокол робочої наради щодо розгляду спірних питань, які виникли під час розроблення детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів від 02.10.2017.

Відповідальна за розгляд пропозицій,

завідувач сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» П. Качараба

Представник замовника

містобудівної документації,

_______________________________

_______________________________

Доповідач,

головний архітектор проекту І. Склярова

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові.

Зустріч відбулась 06 вересня 2017 року. Для участі у зустрічі з архітектором зареєструвалося 5 осіб.

На заході виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Проведення громадського слухання.

І. Склярова, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території І. Склярова повідомила, що він розроблений на підставі наступних документів та вихідних даних: Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 307 від 13.04. 2017 р. про розроблення детального плану території у районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів; завдання на розроблення ДПТ; топографічне знімання масштабу 1: 500 з планом червоних ліній (затверджених); інформаційна довідка відділу у м. Львові головного управління Держгеокадастру у Львівській області про межування земельної ділянки на вул. Батуринській, 2, вул. Клепарівскій, 22, вул. Ген. О. Грекова, 1, 2, 3, вул. Ветеранів, 15а із сусідніми землекористувачами; інформаційна довідка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо наповнюваності дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова станом на вересень 2015 року. Згідно рішень генерального плану м. Львова, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 3924 у 2010 р., проектована територія віднесена до територій громадського центру і спортивного комплексу.

Вулиця Клепарівська генпланом міста визначена магістральною вулицею районного значення, що зв’язує вул. Шевченка з вул. Єрошенка. Згідно пропозицій проекту "Історико-архітектурний опорний план м. Львова", розробленого УРНРІ "Укрзахідпроектреставрація" у 2005 р., територія у вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів віднесена до історичного ареалу. На території історичного ареалу будівельна діяльність повинна бути спрямована на підтримання та регенерацію історичного середовища, відтворення втрачених цінних містоформуючих та архітектурно–просторових елементів, спадкоємного формування забудови на ділянках, що в процесі історичного розвитку не набули завершеного архітектурно-просторового вигляду. Пріоритетним напрямком містобудівельної діяльності є збереження традиційного характеру середовища, охорона і раціональне використання розташованих у його межах пам’яток і об’єктів культурної спадщини, збереження містоформуючої ролі культурної спадщини. У межах історичного ареалу опрацюванню проектної документації на будівництво, реконструкцію будівель і споруд повинно передувати розроблення історико-містобудівних обґрунтувань.

Переважна частина території ДП зайнята закладами Міністерства оборони України (68 %), серед яких: Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного на вул. Батуринській, 2; Львівський територіальний архівний відділ Галузевого державного архіву Міністерства оборони України на вул. Ген. О. Грекова, 5; приміщення л/ф концерну "Військторгсервіс" на вул. Ген. О. Грекова, 3; ігровий зал навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України на вул. Ген. О. Грекова, 1. Земельна ділянка військової частини, площею 5,32 га, відведена рішенням Львівського міськвиконкому № 4/370 від 26.01.1953 р. і закріплена рішенням № 3"С" від 08.02.1985 р.. Згідно з наказом начальника Львівського гарнізону від 02.03.2015 № 7 військове містечко № 13 закріплено за академією сухопутних військ, райвоєнкоматами, 63ІТВ, госпвідділ штабу, НСБ ЛВС, КЕВ м. Львова. Частину території (5 %) займає житлова квартирна забудова – 4-5-поверховий житловий будинок з прибудинковою територією на вул. Клепарівській, 24. Решта території в межах ДПТ- вулична мережа (~ 27 %). Забудова закладів МО України є капітальною, окрім споруд контрольно-пропускних пунктів. Старі будівлі були зведені в кінці ХІХ ст., будівля штабу "ПрикВО" споруджена у 1969 році. Стан даних будівель є задовільний. Будинок квартирного житла цегляний збудований у довоєнний період, стан будинку є задовільний. По цінності існуючу забудову можна поділити на цінну історичну, фонову, дисгармонійну.

Поблизу квартирного житла на вільній від забудови ділянці на розі вулиць Клепарівська- Батуринська за ініціативою військової прокуратури Західного регіону України є наміри розміщення багатоквартирного будинку, для чого необхідно формування земельної ділянки. Виходячи з комплексного містобудівного аналізу, з метою вдосконалення міського середовища та ефективного використання території проектом ДПТ передбачається: розташування багатоповерхового житлового будинку на розі вулиць Клепарівська і Батуринська, що має стати кутовим завершенням сформованого кварталу забудови; облаштування комплексного благоустрою на території проектованої житлової забудови з розміщенням прибудинкових майданчиків, місць для тимчасового паркування і постійного зберігання автомобілів тощо; впорядкування території існуючого житлового будинку на вул. Клепарівській, 24, поблизу проектованого будинку.

1 черга будівництва. Пропонована забудова на території ДП – це багатоповерхова прибудова до корпусу Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного на вул. Батуринській. Кутова новобудова передбачається Г-подібної в плані форми. Проектований будинок пропонується розмістити на відстані не менше 4,5 м від червоної лінії вул. Клепарівської і 4 м від червоної лінії вул. Батуринської, тоді відстань до існуючих житлових будинків з протилежної сторони вул. Батуринської (буд. № 1, 3) становитиме 25 м. Зі сторони існуючого будинку № 24 на вул. Клепарівській новий будинок пропонується розмістити торцем навпроти глухого (без вікон) торця на мінімальній відстані - 6 м при (як між будинками не нижче II ступ. вогнестійкості згідно ДБН 360-92**, дод. 3.1, табл.1). З тильної сторони проектованого будинку облаштовується внутрішнє подвір’я з прибудинковими майданчиками (див. табл. 2) і місцем розвороту автотранспорту. Внутрішнє подвір’я проектованого будинку може бути відокремленим, а може бути об’єднаним у єдиний простір із існуючим житловим будинком № 24 на вул. Клепарівській, що може бути здійснене за згодою його мешканців. Для цього передбачається облаштування спільного майданчика для ігор дітей, відпочинку дорослих, а також з’єднання існуючого тупикового і проектованого проїздів. Пропонована забудова на території ДП – це багатоповерхова прибудова до корпусу Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного на вул. Батуринській.

Розміщення 7-8-поверхової прибудови на першу чергу будівництва на куті вулиць Клепарівська і Батуринська стане логічним композиційним завершенням забудови, що відповідає традиційним прийомам акцентування забудови на розі вулиць у Львові. Об’ємно-просторова композиція даної забудови має відповідати вимогам щодо доповнення характеру цього середовища у планувальному, масштабному і архітектурному співвідношенні з оточенням. Максимальна поверховість проектованого будинку пропонується в кутовому завершенні в центрі новобудови (до 28 м). Остаточно граничні параметри пропонованої забудови по висоті мають бути підтверджені історико-містобудівним обґрунтуванням.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

Чи буде доступний проектований дитячий майданчик для мешканців існуючих будинків?

Головний архітектор проекту, І. Склярова, повідомила, що проектним рішенням детального плану території розглядаються два варіанти вирішення цього питання. Перший варіант, полягатиме в тому, що дитячий майданчик буде доступним для існуючого і проектованого будинків, для чого його необхідно збільшити. Другий варіант — розміщення окремого дитячого майданчика на ділянці проектованого новобуду.

2. Чи передбачено проектні рішення детального плану території Генеральним планом міста Львова?

І. Склярова зазначила, що детальний план території розроблено у відповідності до Генерального плану м. Львова, проте, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальні плани території розробляються з метою уточнення проектних рішень Генерального плану.

Головуючий на громадському слуханні,

Завідувач сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Доповідач,

головний архітектор проекту І. Склярова