Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача м. Льво

  • Відділ громадського партнерства

Із 07 вересня по 02 жовтня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території обмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ДП ДІПМ «Містопроект».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська Пошта» № 69 від 07 вересня 2017 року.

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

06 вересня 2017 року о 18:00 год. відбулась зустріч з головним архітектором проекту у великому сесійному залі Львівської міської ради, за адресою –м. Львів, пл. Ринок, 1. Для участі зареєструвалася 21 особи. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території обмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача у м. Львові надійшло 01 звернення з пропозиціями і зауваженнями:

Щодо звернення Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче об’єднання «Термоприлад» від 29 вересня 2017 року головний архітектор повідомив, що звернення підприємства «Термоприлад» враховане в повному обсязі. Матеріали ДПТ відкориговано. На креслення нанесена санітарно-захисна зона НВО «Термоприлад». Зняті пропозиції забудови на території підприємства, які не відповідали намірам підприємства.

Пояснювальна записка буде доповнена інформацією про підприємство, його діяльність та санітарні обмеження , які воно створює.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача у м. Львові;

Додаток 2. Звернення Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче об’єднання «Термоприлад» від 29/09/2017 h/ # 2-25446-0001

Додаток 3. Відповідь ДП ДІПМ “ Містопроект” від 17.10.2017 №867/12-1

Відповідальна за розгляд пропозицій,

завідувач сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» Д. Челепіс

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» З. Турчин

Представник замовника

містобудівної документації,

_______________________________

_______________________________

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Столяров

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території обмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача м. Львові.

Зустріч відбулась вересня 2017 року. Для участі у зустрічі з архітектором зареєструвалася 21 особа.

На заході виступили:

П. Качараба, провідний спеціаліст сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Проведення громадського слухання.

Ю. Столяров, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров повідомив, що Детальний план території (ДПТ) oобмеженої вул. Науковою, вул. Стрийською, вул. Трускавецькою, вул. Академіка Я. Підстригача у м. Львові розроблений на замовлення Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 251 від від 31.03.2017.

В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території орієнтовною площею 13,0 га. Розрахунковий термін реалізації ДПТ – дорівнює розрахунковому терміну генерального плану міста Львова.

Територія проектування знаходиться у середовищі, сформованому оточуючою промислово-виробничою зоною. Нежитлова забудова на території проектування та на прилеглих ділянках представлена переважно 1-4 поверховими капітальними залізобетонними будівлями, легко збірними будівлями з металевих конструкцій,

Прилегла виробнича територія представлена 1-9 поверховими капітальними та металевими нежитловими спорудами та будівлями. По капітальності забудова на території що розглядається, ділиться на капітальну адміністративну та капітальну нежитлову забудову (гаражі, споруди інженерних мереж, складські, виробничі будівлі). Забудова на території проектування переважно капітальна, з цегляними стінами, плоскими (складські та виробничі будівлі) дахами.

Проектована житлова та громадська забудова передбачається для розміщення на існуючих ділянках за рахунок нового будівництва. Проектним рішенням ДПТ вносяться уточнення до затвердженої містобудівної документації, що не суперечить основним рішенням генерального плану міста та плану зонування території Франківського району.

Гранична поверховість забудови передбачена наступна:

- для житлової забудови – до 16 поверхів включно;

- для громадської забудови – до 2 поверхів включно;

Для кожної функціональної зони передбачається встановлення окремого правового режиму регулювання забудови (зокрема – функціонального призначення забудови, поверховості, висоти, щільності) шляхом встановлення містобудівних умов і обмежень.

Конкретні параметри кожного проектованого об‘єкту у випадку його відхилення від рішення ДПТ (допускається уточнення контуру забудови, благоустрою) визначаються ескізами намірів забудови та містобудівними розрахунками з відповідною ув‘язкою з рішеннями ДПТ.

Території визначені детальним планом для містобудівного освоєння, слід використовувати за функціональним призначенням. Рішення детального плану повинні враховуватись і прийматись за основу при прийнятті рішень органів місцевого самоврядування щодо використання територій, розробленні та видачі містобудівних умов та обмежень, та моніторингу реалізації містобудівної документації на наступних стадіях проектування житлових кварталів, громадських, промислових, комунальних об’єктів та об’єктів інженерно транспортної інфраструктури.

Основною метою розроблення ДПТ є розташування багатоквартирного багатоповерхового житлового комплексу "Парус" та влаштування дитячого дошкільного закладу. Більшу частину території ДПТ складають ділянки призначені для забудови промисловими об’єктами та інноваційно-технологічними центрами, що на сьогодні.

Пересічення важливих для міста транспортних магістралей, наявність існуючих об’єктів рекреації (парк Боднарівка, озеро, дитячий розважальний центр, фітнес-центр) та близьке розташування кварталів житлової багатоквартирної забудови створює сприятливі передумови для формування потужного громадського вузла.

На сьогоднішній день територія в межах детального плану (квартал обмеженого вулицями Стрийська - Наукова - Ак. Я. Підстригача - проектованою частиною вул. Трускавецької) складається з територій виробничих підприємств.

Детальний план території розробляється в зв‘язку із необхідністю уточнення функціонального та цільового призначення земель, визначення майбутнього зонування та архітектурно-планувального рішення потужного містобудівного вузла на перетині магістральних вулиць.

В зв’язку із значним ростом туристичної привабливості Львова за останні 10 років, постійним збільшенням числа туристів, що відвідують Львів, ростом значення Львова як центру бізнес-активності у Західних регіонах України, географічною близькістю до країн Євросоюзу , тощо в останні роки стало очевидним , що туризм буде однією з основних і місто утворюючих галузей у Львові.

На території ДПТ пропонується розміщення адміністративно-офісних будівель на виробничих територіях існуючих підприємств та надземних багаторівневих паркінгів.

На території ДПТ передбачається розміщення багатоквартирного житлового комплексу "Парус" з влаштуванням приміщень громадського призначення та підземним паркінгом, будівництво дитячого дошкільного закладу та багаторівневого надземного паркінгу. А також проведення комплексного благоустрою території, реконструкція та покращення транспортної інфраструктури. Для розміщення житлового комплексу з дошкільним навчальним закладом передбачається відведення ділянки площею 1,58га.

Детальним планом території передбачено змінити цільове призначення ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на функціональне використання території із переважним видом використання - ділянка для розміщення багатоквартирного житлового комплексу з дитячим дошкільним закладом.

Також слід зазначити, що перехрестя вулиць Стрийська – Хуторівка - Наукова потребує покращення та розвитку, у зв’язку з виникненням постійних заторів біля даної транспортної розв`язки, що покращить транспортну ситуацію даної території в загальному, полегшить доступу до будівель пожежних машин та іншої спецтехніки (машини житлово-комунальних служб, служб інженерних мереж, ремонтної техніки), можливість оперативного під’їзду машин екстренної медичної допомоги.

Покращення передбачається досягати облаштуванням транспортної розв`язки у вигляді регульованого кільця, трасуванням нових житлових вулиць та проїздів, пішохідних алей.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

Яка відстань від запроектованого будівництва до ПАТ «Термоприлад»?

Ю. Столяров відповів, що всі необхідні відстані враховано при проектуванні.

Чи запроектовані будівлі не зачіпають існуючих будівель і корпусів ПАТ «Термоприлад»?

Ю. Столяров відповів, що даний ДПТ це лише пропозиція для ПАТ «Термоприлад». В майбутньому підприємство зможе використати даний ДПТ.

Чи вул. Трускавецька також включена в ДПТ?

Ю. Столяров відповів, що частина вул. Трускавецької включена до ДПТ, та що вона запроектована достатньої ширини з врахуванням можливого будівництва трамвайної колії.

Чому дитячий садок запроектовано саме на 46 місць?

Ю. Столяров відповів, що така кількість пов’язана з статистичними даними, а саме співвідношення загальної кількості населення і співвідношення кількості дорослого населення до кількості дітей.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні пропозиції:

Пропозиція головному архітектору проекту ознайомитись з виробничим процесом ПАТ «Термоприлад» на місці самого виробництва, щоб при проектуванні врахувати всі технічні і робочі процеси.

Головуючий на громадському слуханні,

Провідний спеціаліст сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради» П. Качараба

Доповідач,

головний архітектор проекту Ю. Столяров