Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові.

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові.

       Із 23 січня 2018 року по 19 лютого 2018 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, розробником — ДП ДІПМ «Містопроект». Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Високий замок» від 23.01.2018 року.

       З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

       05 лютого 2018 року відбулась зустріч з головним архітектором проекту щодо вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 11 (актовий зал Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради).  Для участі зареєструвалося 11 осіб. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

       За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові надійшли наступні звернення громадськості:

 • Звернення голови правління ОСББ «Малоголосківська 8д» від 16.02.2018 року № 2-4442-Ш-003;
 • Колективне звернення мешканців (контактна особа – М. Ключковський) від 17.02.2018 року № З-К-15045-0001 із 16 пропозиціями.

       Розробником надано наступні роз’яснення:

 1. По зверненню голови правління ОСББ "Малоголосківська 8д", п. Черника Н. та мешканців вул. Малоголосківської:
  1. Щодо влаштування безпечного пішохідного шляху від новозбудованих будинків до шкіл №23,43,91 та дитячих дошкільних закладів.

Вашу пропозицію буде враховано. В ДПТ передбачено заходи щодо реконструкції вулиці Малоголосківської:

 • Інвентаризація існуючої забудови із визначенням статусу забудови і необхідності зносу споруд, що збудовані самовільно та заважають розширенню вулиці ;
 • Інвентаризація та оцінка будівель та споруд , що знаходяться в червоних лініях вулиці для їх подальшого викупу і зносу ;
 • Реконструкція вулиці Малоголосківської із зміною її поперечного профілю і влаштуванням нормативних тротуарів шириною не менше 1,5м та проїзної частини шириною не менше 6 м.
  1. Щодо альтернативних виїздів на вул. Тунельну та вул. Варшавську.
 • Вашу пропозицію буде враховано. Проект ДПТ передбачено доповнити переліком першочергових заходів щодо розвитку вуличної мережі. Креслення доповнені схемою першочергової реалізації вуличної мережі. Рекомендовано Львівській міській раді провести організаційну роботу, зібравши усіх забудовників, що ведуть будівництво в даному районі та залучити їхні організаційні, технічні, ресурсні можливості для розвитку вуличної мережі. Пропонується, щоб будівництво нових вулиць і проїздів  та реконструкція існуючих здійснювалась на умовах державно-приватного партнерства (орган місцевого самоврядування та забудовники), оскільки передбачених законодавством пайових внесків недостатньо для створення повноцінної інфраструктури.  Пропонується на першу чергу реалізації збудувати новий виїзд та реконструювати існуючі виїзди на вулицю Під Голоском, сполучити нову вуличну мережу з вулицями , що виходять на вул. Варшавську, відремонтувати існуючі вулиці (на вузьких вулицях запровадивши схему одностороннього руху).
  1. Щодо забезпечення ділянок для будівництва багаторівневих та відкритих паркінгів.
 • Діючий Детальний план території житлового району «Під Голоском» передбачає розміщення багаторівневих паркінгів (на землях міста в західній частині ДПТ та в межах деяких кварталів багатоквартирної забудови) і багатьох відкритих автостоянок по території проектування (в межах червоних ліній). Такі об’єкти передбачені переважно на землях міста, оскільки власники ділянок, що знаходяться у приватній власності, на жаль не згідні на зміну цільового призначення своїх ділянок під такі функції. Крім того в усіх нових проектованих будинках та кварталах передбачені підземні паркінги.
  1. Щодо відводу ділянки для будівництва школи та передбачення фінансування будівництва.
 • Вашу пропозицію буде враховано. Проект ДПТ передбачено доповнити вимогою щодо першочергового відведення в користування Львівській міській раді земельної ділянки для будівництва та обслуговування школи, площею та конфігурацією згідно проекту ДПТ. Також доповнено рекомендацією щодо першочергового (після відведення земельної ділянки) фінансування будівництва школи та під’їзду до неї.
 • Проектом в межах ДПТ передбачено розміщення трьох загальноосвітніх шкіл загальною потужністю приблизно 65 класів. Школа , яка запроектована біля житлового комплексу «Малоголосківські пагорби» пропонується на першу чергу реалізації в зв’язку з активною забудовою саме цієї частини житлового району.
  1. Щодо перенесення ділянок раніше передбачених дошкільних закладів у Зміні №3.
 • Розміщення дитячих садків передбачено проектом детального плану території(ДПТ) та проектом внесення змін в даний ДПТ (Зміна №3). На жаль змінити розміщення даних об’єктів неможливо через те, що навколо всі земельні ділянки знаходяться у приватній власності.
  1. Щодо місць відпочинку дорослих та дітей, місць для заняття спортом.

- Діючий Детальний план території житлового району «Під Голоском» передбачає розміщення прибудинкових майданчиків для фізкультури, дитячих ігор та відпочинку дорослих. Більш крупні спортивні майданчики передбачені на територіях шкіл, які в після начальний час дня пропонується використовувати для потреб мешканців. Детальним планом передбачені зелені зони загального користування орієнтовною площею 16,04 га.  На жаль змінити розміщення даних зелених зон чи збільшити їх  неможливо через те, що навколо всі земельні ділянки знаходяться у приватній власності.

 1. Щодо виконання рішення Управління молоді та спорту від 03.06.2015 р.
 • Виконання даного рішення не суперечить рішенням ДПТ і може здійснюватись згідно чинного законодавства.
  1. Щодо контролю за вирубкою дерев забудовниками.
 • Вирубка дерев забудовниками не відноситься до компетенції проекту ДПТ.

2. По зверненню мешканців будинків на  вул. Рільничої 14 ,  будинків на вул. Ждахи 10, 11, 13,  15, будинку на вул. Малоголосківської 15. (що проживають за межами ДПТ).

2.1.  Щодо зниження категорії магістральної вулиці загальноміського значення безперервного руху, відстаней між існуючою забудовою, будинків вкінці вулиць Ждахи та Рільничої (згідно наданої схеми).

       Вашу пропозицію буде враховано частково. Вважаємо доречною пропозицію зменшення ширини проектованої вулиці  (зменшення на одну смугу руху в кожну сторону). Разом з тим зменшення ширини даної вулиці  та доцільність зміни її категорії виходять за рамки даного проекту внесення змін в ДПТ і відноситься до компетенції генерального плану міста. Тому на основі Вашого звернення в складі даного проекту формується пропозиція, що буде розглянута та врахована при формуванні завдання на розроблення нового Генерального плану міста чи внесення змін в існуючий Генеральний план міста. 

- щодо погоджувальної комісії:

Питання погоджувальної комісії не відноситься до компетенції розробника ДПТ.     

Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів №555 від 25 травня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань  щодо врахування громадських інтересів  під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», у   разі  наявності  пропозицій  громадськості,  рішення  про врахування яких розробник і замовник не можуть прийняти самостійно або  мають  місце спірні питання, особи, які забезпечують роботу з розгляду    пропозицій    громадськості,   повідомляють   про   це відповідному   органу   місцевого   самоврядування  для  прийняття останнім  рішення  щодо  утворення  погоджувальної комісії.

Відповідно до п. 12 Постанови Кабінету Міністрів №555 від 25 травня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань  щодо врахування громадських інтересів  під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», комісія  утворюється   за   рішенням   органу   місцевого самоврядування  у  тижневий  строк після закінчення строку подання пропозицій громадськості.

        

Додатки:

 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові.
 2. Звернення голови правління ОСББ «Малоголосківська 8д» від 16.02.2018 року № 2-4442-Ш-003;
 3. Колективне звернення мешканців (контактна особа – М. Ключковський) від 17.02.2018 року № З-К-15045-0001 із 16 пропозиціями.
 4. Лист ДП ДІПМ «Містопроект» від 14.03.2018 № 179/12-1

Відповідальна за розгляд пропозицій,

завідувач сектору громадських

слухань відділу громадського  партнерства                                           

управління «Секретаріат ради»                                                                                Д. Челепіс

                  

Секретар громадського  слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                                                З. Папіж

                  

Представник замовника

містобудівної документації

________________________

________________________

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                                             Ю. Столяров                           

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові.

Зустріч відбулась 05 лютого 2018 року. Для участі у зустрічі із архітектором проекту у межах громадського слухання зареєструвалося  11 осіб.

На громадському слуханні виступили:

П. Качараба, провідний спеціаліст сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Проведення зустрічі з головним архітектором проекту.

Ю. Столяров, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території Ю. Столяров повідомив, що при розробленні проекту внесення змін до Детального плану території житлового району "Під Голоском" (Зміна №4) у м. Львів було враховано Містобудівний розрахунок з ескізом намірів забудови та техніко-економічними показниками будівництва житлового комплексу на вул. Малоголосківській у м. Львові та містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва на будівництво ТзОВ "ДЮК ЛТД" житлового комплексу на вул. Малоголосківській  (затверджених рішенням  №801 Львівської міської ради від 08.09.2017р.). Внесення змін до ДПТ охоплює територію приблизною площею 0,67 га (територія житлової садибної та території в межах червоних ліній), що обмежена проектованою загальноміською МБР, вул. Малоголосківською та проектованою вулицею.

При внесенні змін були враховані існуючі (оновлені) земельні ділянки (у власності, в оренді, ті що відводяться) та наміри використання ділянок землекористувачами.

Основною метою внесення змін є зміна функціонального призначення території ТзОВ "ДЮК ЛТД" з території для розміщення житлової садибної забудови, що займає більшу частину території внесення змін, на територію багатоквартирної житлової забудови з вбудованими приміщеннями обслуговування населення. Проектом передбачено розташування 2-х раніше запроектованих 4-х поверхових багатоквартирних будинки та 3-х житлових будинків 6-10 поверхів, з вбудованими закладами обслуговування в перших поверхах та підземними паркінгами, з метою забезпечення для мешканців  комфортного кварталу забудови.

Основним завданням формування нової забудови території стало створення вздовж вулиць чітких просторових меж кварталу та лінії забудови вулиці. На території внесення змін передбачено забудову площею 2,1 тис. м. кв. та житловим фондом приблизно 8,28 тис. м. кв., де буде розташовано приблизно 176  квартир (36 квартир включно з містобудівного розрахунку). Кількість населення розраховується згідно з показниками генерального плану м. Львова (2.8 - показник сімейності): 2,8х82=230 - мешканців; + 101 мешканець (згідно з містобудівним розрахунком). Таким чином, на ділянці внесення змін в загальному проживатиме 331 мешканець.

На території внесення змін передбачено внутрішньо-квартальні майданчики (дитячі - ігрові, для відпочинку дорослого населення, для занять спортом, господарські) приблизною загальною площею до 606 м. кв. Прибудинкові майданчики розташовуються у внутрішніх дворах в достатній кількості, оскільки проектом передбачені напівзаглиблені та підземні паркінги.

Проектом передбачено 35 м/м в межах червоних ліній вулиць та доріг для тимчасового зберігання автотранспорту та 110 місць у підземному паркінгу.

Проектована раніше вулична мережа не зазнає значних змін - утворюються внутрішньо-квартальні проїзди (для під'їзду спецтехніки та під'їзду до входів секцій) та кишені для паркування в межах червоних ліній вулиць.

Важливою умовою для даного будівництва повинні бути гарантії забудовника щодо інвестування коштів в реконструкцію існуючої вулиці та будівництво інших шляхів доїзду до проектованого кварталу з метою уникнення понаднормативного навантаження на вулицю Малоголосківську.

Під час зустрічі учасниками було озвучено наступні запитання:

 1. Чому відбувається проектування та розбудова мікрорайону з прив’язкою до неіснуючої автомагістралі.
 • Ю. Столяров відповів, що автомагістраль була запроектована ще в 2011 році. Коштів на будівництво поки що немає, але земельна ділянка є зарезервованою для будівництва автомагістралі. Не враховувати її при наступному проектуванні не можливо.
 1. Куди будуть виходити виїзди та заїзди запроектованої автомагістралі?
 • Ю. Столяров відповів, що з одного боку до виїзду на смт. Брюховичі та з іншого боку вздовж залізничної колії до мікрорайону Рясне.

Під час зустрічі учасниками було озвучено наступні зауваження та пропозиції:

 1. Зауваження щодо існуючого стану дороги по вул. Малоголосківській та щодо неможливості цієї вулиці забезпечити доїзд до існуючого мікрорайону.
 2. Зауваження щодо відсутності виїздів і доріг від запроектованої забудови.
 3. Зауваження щодо відсутності соціальної інфраструктури в мікрорайоні.
 4. Зауваження щодо відсутності доїзду до запроектованого будівництва та ускладнення доїзду до існуючих житлових будинків.
 5. Зауваження щодо відсутності виїзду з вул. Ждахи.
 6. Зауваження щодо вирубування зелених насаджень на території мікрорайону.
 7. Пропозиція запроектувати поруч із житловою забудовою школу та дитячий садок.
 8. Пропозиція запроектувати виїзд з мікрорайону до вул. Тунельної.
 9. Пропозиція запроектувати безпечний пішохідний вихід по вул. Малоголосківській.
 10. Пропозиція зарезервувати територію для розміщення дитячого майданчика.

Головуючий на зустрічі з архітектором,

Провідний спеціаліст сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства                                    

управління «Секретаріат ради»                                                                          П. Качараба

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                                            Ю. Столяров