Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові

Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові

Із 13 січня 2018 року по 05 лютого 2018 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у
м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником — ДП ДІПМ «Містопроект».

Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Львівська пошта» від 13 січня 2018 року № 4 (2016).

З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, тел. 297 57 63.

31 січня 2018 року о 18:00 год відбулась зустріч з головним архітектором проекту у приміщенні Львівської міської ради, за адресою – м. Львів, пл. Ринок, 1. Для участі зареєструвалося 167 осіб. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові надійшло 15 звернень з пропозиціями та зауваженнями:

1. Щодо звернення архітектора РЛП «Знесіння» п. Бойка Г.Б. № 3-Б-9851-0001 від 02 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

По п. 1

Відсоток забудови для готелів не нормується, норма встановлена щодо площі ділянки на 1 місце, яка, згідно табл. 6.1 ДБН 360-92**, складає 50 м2 на 1 місце.

Площа ділянки готелю – 0,72 га, кількість місць - 60, площа ділянки на 1 місце – 120 м2, що відповідає нормативним вимогам.

Відсоток забудови для житлових будинків встановлений планом зонування і за новою редакцією плану зонування складає 37 % для будинків 4 пов., 43 % - для будинків 3 пов..

ДПТ приймається відсоток забудови ділянки проектованого житлового будинку відповідно до вимог зонінгу - 43 % як для 3-поверхової забудови.

По п. 2

Вілла Завадовичів розташована в червоних лініях вул. Старознесенської і вимога щодо її збереження суперечить викладеному нижче в п. 5 пропозиціям щодо розширення даної вулиці. Крім цього, за даними висновку «Технічний огляд, визначення технічного стану будівлі, рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та подальшої експлуатації» (Львів, ФОП «Цвігун Р. І.», Львів, 2017 р.) будівля знаходиться в аварійному технічному стані.

ІМО рекомендується в разі будівництва нової будівлі замість аварійного будинку № 66 в новій прибудові застосування на фасаді елементів, які б нагадували історичну споруду – колишню віллу Завадовичів, що і було враховано в ДПТ.

Враховуючи побажання громадськості щодо збереження вілли, як цінного об’єкту архітектури, пропонуються наступні варіанти:

- реконструкція історичної будівлі для розширення готелю із збереженням і реставрацією лише фасадної частини колишньої вілли;

- реконструкція будівлі для розширення готелю з влаштуванням проходу вздовж вулиці (в червоних лініях) через будівлю в першому поверсі для збільшення тротуарної частини;

- перенесення фасадної частини вілли для розширення вулиці, оскільки відстань від колишньої вілли Завадовичів до огорожі церкви становить ~ 9 м, а до церковного будинку ~ 10,9 м.

Вважаємо, що остаточне рішення по даному питанню має бути прийнято за висновками органів охорони історичної спадщини.

По п. 3

Для паркування відвідувачів комплексу «Kavalier» організована стоянка на ділянці готелю орієнтовно на 30 маш.місць, що є достатнім для даного комплексу, враховуючи його розширення (згідно розрахунку відповідно до ДБН 360-92**, табл. 7.6 – необхідно 24-27 маш.місць).

Зберігання індивідуального автотранспорту мешканців проектованого житла апарт-готелю передбачається у підземному паркінгу та на його подвір’ї.

Таким чином, паркування автомобілів відвідувачів комплексу «Kavalier» та проектованого житла має здійснюватись виключно в межах території ТзОВ «Ореста».

По п. 4

ДПТ розробляється в заданих межах, на території приблизно 5 га. В межах ДПТ відсутні території, де можуть бути розміщені школа і дитячий садок.

Згідно зауважень мешканців вул. Старознесенської, варіант розміщення дитячого садка за рахунок використання будівлі бібліотеки ДПТ не пропонується.

Для забезпечення мешканців вул. Старознесенської дитячими дошкільними установами необхідно передбачити розміщення дитсадка та  початкової школи в районі даної вулиці. Для цього слід розглянути варіанти облаштування на території парку РЛП «Знесіння» на вільних від забудови і деревних насаджень ділянках, що примикають до вул. Старознесенської.

Доцільним є розміщення дитячого навчального закладу на території парку РЛП «Знесіння» біля бібліотеки для формування навчально-бібліотечного комплексу.

Дана пропозиція пропонується для обговорення, а проблема повинна бути вирішена комплексно, при розроблені проекту організації території РЛП «Знесіння» із залученням громадськості – мешканців даного житлового району та депутатів ЛМР. 

Разом з тим, за намірами інвестора, озвученими представником на засіданні містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР (протокол засідання № 3 від 21.02.2018 р.), в складі комплексу «Kavalier» буде передбачено приміщення для приватного дитячого садку. Крім того, приймаючи до уваги, що квартири (апартаменти) в проектованому будинку будуть заселені переважно дорослими людьми, відсутність шкіл і дитячих садків в даному районі для мешканців проектованого будинку буде не критичною. Всі інші заклади обслуговування є наявні в готельному комплексі «Kavalier».

По п. 5

Враховуючи існуючу будівлю готелю, ДПТ передбачено встановлення червоних ліній вул. Старознесенської шириною 12 м, тобто звуження за рахунок перенесення червоної лінії зі сторони храму Воскресіння Господнього і встановити її по огорожі церкви.

Крім цього, згідно зауважень архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР (протокол засідання № 3 від 21.02.2018 р.), запропоновано встановлення лінії регулювання для нової забудови, відтак фактична відстань від огорожі церкви до проектованої новобудови буде збільшена.

2. Щодо звернення п. В. Петриці № 3-П-9980-0001 від 03 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

1). Ненормативні параметри вул. Старознесенської навпроти Ваших присадибних ділянок є однією із найскладніших проблем детального плану території. На цю проблему звернуто увагу також у депутатському зверненні депутата Львівської міської ради Гвоздович Ю. О.

ДПТ доповнений іншим варіантом організації руху і розширення вулиці на проблемній ділянці, який передбачає влаштування тротуарів мінімальної ширини для безпеки руху пішоходів і проїзну частину шириною 3,5 м з одностороннім рухом транспорту без знесення існуючих палісадників і парканів. Напрямок руху транспорту чергується в часі і регулюється світлофорами. На другу чергу пропонується розширення вулиці в південному напрямку, в сторону садиби № 74, із знесенням підпірної стіни та нежитлової будівлі біля в’їзду.

Для визначення оптимального рішення по даній проблемі вважаємо за доцільне залучити депутатський корпус міської ради, в тому числі депутата п. Гвоздович Ю. О.

2). План «жовтих ліній» - меж максимально можливого розповсюдження завалів забудови - розробляється для забудови уздовж магістральних вулиць сталого функціонування. Для таких вулиць в ДБН В.1.2-4-2006, п. 2.27 зазначено, що відстань між «жовтими лініями» (проїзд, що не завалюється) слід приймати не менше ніж 7 м.

Поздовжній ухил вулиці включно з територіями ділянок складає 7-8 %. Зона можливого розповсюдження завалів від будівель висотою 5 м, згідно таблиці дод. Г ДБН В 1.2-4 2006 становитиме: 5 м х 0,65 = 3,25 м. Тоді відстань між «жовтими лініями» між будинками №№ 33, 35 і парканом на ділянці № 72 становитиме приблизно 0,5 м.

Тобто, в існуючому стані ця норма вже є порушеною між будинками №№ 33, 35 і спорудами на ділянці № 72 для можливої організації шляху евакуації по вул. Старознесенській при надзвичайній ситуації.

3). Згідно з п.3.19* ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» огорожа присадибної ділянки не повинна виступати за червону лінію вулиці. За умови, якщо ця норма є порушеною, існуюча огорожа ділянки № 74 може бути знесена.

Креслення і пояснювальна записка доповнені варіантом організації руху по вул. Старознесенській на випадок відсутності згоди мешканців будинків №№ 31, 33, 35 щодо розширення вулиці за рахунок ліквідації парканів та палісадників. На відрізку звуження вулиці тимчасово, на першу чергу, пропонується проїзд на частині шириною 3,5 м (односторонній проїзд) з світлофорним регулюванням напрямку руху і датчиками наявності транспорту на проїзній частині (в зв’язку з відсутністю видимості на повороті) і на другу чергу, розширення вулиці на південь, за рахунок знесення підпірної стіни вздовж ділянки № 74.

4). Згідно ДБН 360-92**, житловий будинок повинен бути розміщений з відступом від червоної лінії магістралей і основних вулиць не менше 6 м, від другорядних вулиць і проїздів не менше 3 м.

 Для запобігання шумового та екологічного забруднення можуть бути застосовані наступні заходи: влаштування штучних та природних шумозахисних екранів вздовж меж ділянок, додаткова шумоізоляція стін існуючих будинків (п. 8.43 ДСП №173-96).

5). Наявність каплиці ХІХ ст. на ділянці № 31 буде врахована при доопрацюванні проекту.

6). Проектом ДПТ визначаються принципові рішення по інженерному забезпеченню існуючої і проектованої забудови на території опрацювання, а саме: водопостачання, водовідведення, дощової каналізації, теплопостачання, газопостачання і електропостачання. Крім того, ДПТ визначаються орієнтовні показники та вартості робіт по інженерному забезпеченню, що може бути підставою для залучення коштів забудовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури частини вул. Старознесенської.

Конкретні рішення по інженерному забезпеченню уточняються на подальший стадії проектування.

Для організації санітарної очистки на території ДПТ внесені доповнення щодо облаштування господарських майданчиків для розміщення контейнерів – сміттєзбірників.

3. Щодо звернення п. М. Діжака № 3-Д-9940-Л-0001 від 03 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

По п. 1

Враховуючи зауваження мешканців використання бібліотеки для інших цілей не передбачається.

По п. 2

Після громадських слухань в матеріали ДПТ внесена зміна – червона лінія вул. Старознесенської вказана по огорожі церкви, тобто розширення вулиці пропонується в сторону проектованої забудови.

4. Щодо звернення п. І. Чупашки № 3-Ц-10023-0001 від 03 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

Висловлюємо Вам повагу та шанування за підтримку проекту детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, Регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові.

5. Щодо звернення п. Л. Гринів № 3-Г-9943-Л-0001 від 03 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

По п. 1

ДПТ передбачається охоплення каналізуванням всієї забудови повністю, в тому числі і забудову на вул. Буській, по якій пропонується прокладання колектора госппобутової каналізації.

Схема існуючих і проектованих інженерних мереж та споруд представлена на  кресленні, яке не подавалось на громадські слухання, оскільки має бути виконане на базі остаточного  проектного плану після врахування зауважень і пропозицій, отриманих в процесі громадських слухань.

Конкретні рішення по інженерному забезпеченню уточняються на подальший стадії проектування.

Реалізація будівництва колектора водовідведення на вул. Буській та підключення його до існуючої каналізаційної мережі на вул. Старознесенській в компетенції міської ради.

По п. 2

В межах детального плану території передбачене розширення вул. Старознесенської та влаштування тротуарів, за винятком звуженої конфліктної ділянки між садибами №№ 31, 33, 35 і № 74. Для даного конфліктного місця, де для розширення вулиці необхідне вилучення частин ділянок, що фактично використовуються, опрацьовані 2 варіанти. Вибір варіанту – за згодою мешканців.

По п. 3

Враховуючи зауваження мешканців вул. Старознесенської варіант розміщення дитячого садка за рахунок використання бібліотеки ДПТ не пропонується.

По п. 4

На території комплексу «Kavalier» дитячий майданчик передбачений. Питання спільного користування – в компетенції ТзОВ «Ореста». Крім того, ДПТ пропонується влаштування нового дитячого майданчика на вул. Старознесенській (тупикове відгалуження від основної вулиці) біля будинків № 88б і № 90б.

6. Щодо звернення п. А. Могильного № 3-М-10018-0001 від 03 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

Розглянувши Ваше звернення та зауваження громадськості до проекту детального плану території обмеженої вул. Старознесенською, Регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові, констатуємо, що використання бібліотеки для інших цілей не передбачається.

Користуючись нагодою висловлюємо Вам свою повагу та шанування.

7. Щодо звернення адміністратора храму Вознесіння Господнього м. Львова № 2-3032-0001 від 05 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

Ознайомившись із Вашими застереженнями щодо намірів нового будівництва на ділянці по вул. Старознесенської, 58-66, яка розташована в безпосередній близькості до храму, вважаємо, що виконання будівельних робіт на підставі розробленого робочого проекту, що підлягає експертизі, і погодженого у встановленому порядку, не спричинить руйнування найближчої забудови і споруд церкви. Крім того, згідно пропозицій громадськості в матеріали ДПТ внесена зміна – червона лінія вказана по огорожі церкви і розширення вулиці пропонується в сторону ділянки ТзОВ «Ореста», тобто контур новобудови віддаляється від храму Вознесіння Господнього.

Розглянувши Ваші застереження і пропозиції до проекту детального плану території (далі ДПТ) обмеженої вул. Старознесенською, Регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові, констатуємо наступне:

По п. 1

Інженерно-геологічні вишукування, як правило, проводяться на територіях, які передбачені для будівництва.

Містобудівне освоєння на ділянці храму Вознесіння Господнього виключається, тому дослідження геологічних та гідрогеологічних умов пагорбу, де знаходиться церква, не  вимагається.

На ділянці запланованого будівництва комплексу «Kavalier» грунтовні геологічні та гідрогеологічні вишукування є обов’язковими і здійснюються на наступній стадії проектування перед початком будівельних робіт.  

По п. 2

Згідно зауваження в текстові матеріали ДПТ (проект містобудівних умов і обмежень) внесено доповнення щодо необхідності проведення спеціальних досліджень технічного стану з фіксацією наявних дефектів, тріщин та інших пошкоджень споруди церкви Вознесіння Господнього і будівлі бібліотеки перед початком будівельних робіт.

Крім того, враховуючи зауваження громадськості, в матеріали ДПТ внесені зміни щодо зменшення масштабності запланованого будівництва.

По п. 3

Див. пп. 1 і 2.

З метою попередження можливих негативних наслідків на ділянці будівництва насамперед необхідно забезпечити стабільність схилів. Конкретні рішення щодо даних заходів приймаються лише після грунтовних геологічних та гідрогеологічних вишукувань і розрахунків на наступній стадії проектування.

Враховуючи Вашу пропозицію, в матеріали ДПТ внесено доповнення з вимогою мінімізації об’ємів земляних робіт, що має бути враховано при розробленні проектної документації наступної стадії.

По п. 4

Замість проїзду між будинками № 56 і № 58 передбачена пішохідна алея.

Забудова для готелю «Кавальєр» на ділянці бібліотеки по вул. Старознесенській, 56 не передбачається.

8. Щодо звернення п. Я. Вічковського № 3-В-10418-0001 від 05 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

Розглянувши звернення громадськості із зауваженнями та пропозиціями до проекту детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, Регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові, констатуємо наступне:

В межах детального плану території передбачене розширення вул. Старознесенської та влаштування тротуарів з обох сторін проїзної частини вулиці, за винятком звуженої конфліктної ділянки між садибами №№ 31, 33, 35 і № 74.

Для даного конфліктного місця для розширення вулиці необхідне вилучення частин ділянок, що фактично використовуються.

На відрізку звуження вулиці тимчасово, на першу чергу, пропонується проїзд на частині шириною 3,5 м (односторонній проїзд) з світлофорним регулюванням напрямку руху і датчиками наявності транспорту на проїзній частині (в зв’язку з відсутністю видимості на повороті).

На другу чергу пропонується розширення вулиці на південь, за рахунок знесення підпірної стіни вздовж ділянки № 74 та нежитлової будівлі біля в’їзду.

Для визначення оптимального рішення по даній проблемі вважаємо за доцільне залучити депутатський корпус міської ради, в тому числі депутата п. Гвоздович Ю. О.

Вибір варіанту – за згодою мешканців.

9. Щодо звернень п. Л. Стець № 3-С-10411-0001 від 05 лютого 2018 року, п. Б. Кошулинського № 3-К-10420-0001 від 05 лютого 2018 року, п. О. Старицької № 3-С-10422-0001 від 05 лютого 2018 року, п. М. Недопитальської № 3-Н-10416-0001 від 05 лютого 2018 року, п. Й. Артим № 3-А-10389-2401 від 05 лютого 2018 року та № 3-А-10395-0001 від 05 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

По п. 1

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 19 та ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», п. 4.2 детальний план території розробляється на основі затвердженого генерального плану та плану зонування населеного пункту, які враховують раніше зроблений і затверджений проект організації території парку «Знесіння » при цьому, згідно частини 1 даної статті Закону, п. 4.1 ДБН-у та розділу 1.7 плану зонування території м. Львова детальним планом можуть вноситись уточнення до рішень раніше розробленої містобудівної документації.

Для врахування історико-архітектурних особливостей території проектування використані матеріали історико-архітектурного опорного плану міста, виконаного УРНРІ «Укрзахідпроект-реставрація» у 2005 році, згідно якого були затверджені межі історичного ареалу, а також виконане історико-містобудівне обґрунтування (ІМО), в якому встановлені основні обмеження і параметри забудови ділянки.

Замовник проінформований про необхідність погодження даного ІМО в Міністерстві культури. У випадку наявності зауважень до ІМО, в ДПТ будуть внесені відповідні зміни.

По п. 2

Охоронна зона пам’ятки архітектури - церкви Вознесіння Господнього юридично не встановлена і вимагає розроблення спеціальної науково-проектної документації. Для такої ситуації може бути тимчасово прийнята мінімальна охоронна зона згідно ст. 32, п. 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції № 1817-VIII від 17.01.2017 року та ДСТУ Б.2.2-10:2016 «Склад та зміст науково-проектної документації щодо визначення меж і режимів використання зон охорони пам'яток архітектури та містобудування»  п. 5.4.5.

Режим використання території охоронної зони пам’ятки архітектури спрямований на збереження історичного середовища, але не забороняє нового будівництва, яке повинне вписуватися в середовище пам’ятки і не створювати перешкод для її візуального сприйняття.

Враховуючи побажання громадськості щодо збереження будівлі колишньої вілли Завадовичів, як цінного об’єкту архітектури, пропонуються наступні варіанти:

- реконструкція історичної будівлі для розширення готелю із збереженням і реставрацією лише фасадної частини колишньої вілли;

- реконструкція будівлі для розширення готелю з влаштуванням проходу вздовж вулиці (в червоних лініях) через будівлю в першому поверсі для збільшення тротуарної частини;

- перенесення фасадної частини вілли для розширення вулиці.

Вважаємо, що остаточне рішення по даному питанню має бути прийнято за висновками органів охорони історичної спадщини.

По п. 3

Згідно пропозицій громадськості в матеріали ДПТ внесена зміна – червона лінія вказана по огорожі церкви. Забудова для готелю «Кавальєр» на ділянці бібліотеки по вул. Старознесенській, 56 не передбачається.

Замість проїзду між будинками № 56 і № 58 передбачена пішохідна алея.

По п. 4

Згідно зауважень мешканців варіант розміщення дитячого садка за рахунок використання будівлі бібліотеки не пропонується.

Для забезпечення мешканців вул. Старознесенської дитячими дошкільними установами необхідно передбачити розміщення дитсадка та  початкової школи в районі даної вулиці. Для цього слід розглянути варіанти облаштування на території парку РЛП «Знесіння» на вільних від забудови і деревних насаджень ділянках, що примикають до вул. Старознесенської.

Доцільним є розміщення дитячого навчального закладу на території парку РЛП "Знесіння" біля бібліотеки для формування навчально-бібліотечного комплексу.

Дана пропозиція подана для обговорення, а проблема повинна бути вирішена комплексно, при розроблені проекту організації території РЛП «Знесіння» із залученням громадськості – мешканців даного житлового району та депутатів ЛМР. 

Разом з тим, за намірами інвестора, озвученими представником на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР (протокол засідання № 3 від 21.02.2018 р.), в складі комплексу «Kavalier» буде передбачено приміщення для приватного дитячого садку.

По п. 5

Межі детального плану визначаються згідно п. 4.2 ДБН Б.1.1-14:2012, планувальною структурою території та елементами ландшафту і затверджуються для подальшого опрацювання виконкомом міської ради. В даному випадку межі ДПТ задані в додатку до Рішення виконкому ЛМР № 305 від 13.04.2017 р. про розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові.

Намір щодо будівництва багатоквартирного будинку не суперечить регламенту господарської зони згідно проекту організації території РЛП «Знесіння», за умови відповідності такого будівництва вимогам режиму охоронної зони пам’ятки архітектури.

Режим використання території охоронної зони пам’ятки архітектури не забороняє нового будівництва, яке повинне вписуватися в середовище пам’ятки і не створювати перешкод для її візуального сприйняття.

Для визначення причин утворення тріщин в будівлях церкви і бібліотеки необхідно провести спеціальне дослідження. Згідно зауваження в текстові матеріали ДПТ (містобудівні умови і обмеження) внесено доповнення щодо необхідності проведення спеціальних досліджень технічного стану з фіксацією наявних дефектів, тріщин та інших пошкоджень споруди церкви Вознесіння Господнього і будівлі бібліотеки перед початком будівельних робіт.

Згідно зауважень громадськості не зводити «будинок-монстр», в матеріали ДПТ внесені зміни щодо зменшення масштабності нового будівництва.

По п. 6

Для паркування відвідувачів комплексу «Kavalier» організована стоянка на ділянці готелю орієнтовно на 30 маш.місць, що є достатнім для даного комплексу, враховуючи його розширення (згідно розрахунку відповідно до ДБН 360-92**, табл. 7.6 – необхідно 24-27 маш.місць). Зберігання індивідуального автотранспорту мешканців проектованого житла апарт-готелю передбачається на його подвір’ї (гостьова стоянка до 10 маш.місць) та у підземному паркінгу. Таким чином, паркування автомобілів відвідувачів комплексу «Kavalier» та проектованого житла має здійснюватись виключно в межах території ТзОВ «Ореста».

На площі біля церкви передбачена зупинка громадського транспорту із розміткою проїзної частини для маневру.

По п. 7

В текстових та графічних матеріалах ДПТ вказано, що церква Вознесіння Господнього є пам’яткою архітектури місцевого значення, охоронний № 2480. Висота нової забудови пропонується не АПМ-2, а обґрунтовується в історико - містобудівному обґрунтуванні (виконавець - ФОП "Лагуш З. Р.").

Будинок житлових апартаментів проектується архітектором Хомою В. і враховується як намір забудовника, про що зазначено в матеріалах ДПТ.

На підвищеній ділянці вулиці навпроти входу до церкви гранична висота новобудови передбачена на абс. відм. 300,6 м, що становитиме приблизно 8,6 м (2 пов.). Причому в даному місці відм. землі (292,0 м) нижче відмітки підніжжя храму (294,5 м) на 2,5 м. Біля проектованого житлового будинку у найнижчому місці на вул. Старознесенській відм. землі (287,0 м) нижче відмітки підніжжя храму на 7,5 м. Тому в даному місці висота будинку може бути прийнята більшою. Однак, враховуючи зауваження громадськості в матеріали ДПТ внесені зміни обмеження висоти та поверховості нового будівництва вздовж вул. Старознесенської – до 3 пов, що унеможливлює висоту 14,65 м.

По п. 8

Згідно п 1.7 пояснювальної записки до плану зонування Личаківського району, затвердженого ухвалою № 1283 від 01.12.2016 року та нової редакції базового зонування затвердженого ухвалою № 2914 від 25.01.2018 року при розробленні детальних планів території можуть вноситись уточнення до зонінгу. Таким уточненням є передбачена ДПТ допустимість квартирної забудови з висотою, яка визначається історико – містобудівним обґрунтуванням.

Підзона ЕКО-4 в зонінгу відповідає заповідній зоні згідно проекту організації території РЛП «Знесіння». Територія, що є у власності ТзОВ «Ореста», не відноситься до заповідної зони.

По п. 9

Інститут «Містопроект» підтримує Вашу ініціативу відродження функціонування науково - технічної ради при дирекції РЛП «Знесіння».

По п. 10

Пропозиція не відноситься до компетенції проектної організації.

10. Щодо звернення депутата Львівської міської ради п. Ю. Гвоздович № 4-88 від 05 лютого 2018 року, ДП ДІПМ «Містопроект», як розробником детального плану території надано наступну відповідь:

По п. 1

За інформацією замовника планування проектованого будинку передбачається можливість надання готельних послуг для всіх квартир (апартаментів), але в подальшому продаж (приватизація) буде здійснюватись поквартирно, що для готелів не передбачається. Тобто, даний об’єкт за формою може розглядатись як готель, але по суті буде багатоквартирним житловим будинком з можливістю подобової здачі квартир в оренду. Пояснювальна записка доповнена даною інформацією.

По п. 2

Враховуючи викладене в п.1, в квартирах (апартаментах) будуть проживати тимчасові мешканці (переважно туристи або бізнесмени з діловим візитом, з рівнем доходів вище середнього). В зв’язку з цим, заселення в квартирах (апартаментах) приймається в середньому 2 особи, що дає відповідний показник чисельності мешканців.

Оскільки проектований житловий будинок передбачається для нежитлового заселення, розрахунок за методикою для визначення класу наслідків буде некоректним.

По п. 3.1, 3.2

ДПТ розробляється в заданих межах, на території приблизно 5 га. В межах ДПТ відсутні території, де можуть бути розміщені школа і дитячий садок.

Згідно зауважень мешканців вул. Старознесенської, варіант розміщення дитячого садка за рахунок використання будівлі бібліотеки ДПТ не пропонується.

Для забезпечення мешканців вул. Старознесенської дитячими дошкільними установами необхідно передбачити розміщення дитсадка та  початкової школи в районі даної вулиці. Для цього слід розглянути варіанти облаштування на території парку РЛП «Знесіння» на вільних від забудови і деревних насаджень ділянках, що примикають до вул. Старознесенської.

Доцільним є розміщення дитячого навчального закладу на території парку РЛП «Знесіння» біля бібліотеки для формування навчально-бібліотечного комплексу.

Дана пропозиція пропонується для обговорення, а проблема повинна бути вирішена комплексно, при розроблені проекту організації території РЛП «Знесіння» із залученням громадськості – мешканців даного житлового району та депутатів ЛМР. 

Разом з тим, за намірами інвестора, озвученими представником на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР (протокол засідання № 3 від 21.02.2018 р.), в складі комплексу «Kavalier» буде передбачено приміщення для приватного дитячого садку. Крім того, приймаючи до уваги викладене в п.2, квартири (апартаменти) в проектованому будинку будуть заселені переважно дорослими людьми. Тому відсутність шкіл і дитячих садків в даному районі для мешканців проектованого будинку буде не критичною.

Інші заклади обслуговування є наявні в готельному комплексі «Kavalier».

По п. 3.3

Дитячий майданчик за межами опрацювання ДПТ - біля бібліотеки - існує і використовується мешканцями прилеглої садибної забудови.

Новий майданчик для ігор дітей передбачений на території комплексу «Kavalier».

Крім того, ДПТ пропонується влаштування нового дитячого майданчика на вул. Старознесенській (тупикове відгалуження від основної вулиці) біля будинків № 88б і № 90б (див. кресл. Проектного плану).

По п. 3.4

Графічні матеріали доповнені інформацією про розміщення господарського майданчика.

По п. 3.5

Враховуючи викладене в п. 2 та п. 3.1, в мешканців проектованого будинку практично не буде домашніх тварин. Домашні тварини мешканців існуючої садибної забудови можуть вигулюватись на присадибних ділянках.

По п. 4

Згідно зауваження в графічну частину внесені зміни щодо збільшення озеленення на ділянці проектованого житлового будинку.

В пояснювальну записку внесено доповнення щодо рівня озеленення території проектованого житлового будинку, що має складати 1640 м2 (або не менше 40 %) згідно п. 6.2 ДСП № 173-96, враховуючи прим. табл. 3.15 ДБН 360-92.

По п. 5

Для гасіння пожежі та евакуації з балконів вздовж західного фасаду будинку передбачено пішохідну алею з можливістю проїзду пожежної техніки.

По п. 6

Розширення вулиці до 9-10 м між парканами (в т. ч. тротуари шириною 1,5 м обабіч проїзної частини) є необхідною умовою для забезпечення безпеки руху транспорту і, особливо пішоходів. Вилучення території для влаштування вулиці є об’єктивною необхідністю і відноситься до компетенції міськради, при цьому відчуження приватних земельних ділянок для громадських потреб здійснюється згідно чинного законодавства відповідно до Земельного кодексу.

Вважаємо, що депутату Гвоздович Ю. О. слід долучитися для справедливого вирішення даної проблеми.

Креслення і пояснювальна записка доповнені варіантом організації руху по вул. Старознесенській на випадок відсутності згоди мешканців будинків №№ 31, 33, 35. На відрізку звуження вулиці тимчасово, на першу чергу, пропонується проїзд на частині шириною 3,5 м (односторонній проїзд) з світлофорним регулюванням напрямку руху і датчиками наявності транспорту на проїзній частині (в зв’язку з відсутністю видимості на повороті) і на другу чергу, розширення вулиці на південь, за рахунок знесення підпірної стіни вздовж ділянки № 74.

По п. 7

На громадські слухання, згідно п.2 «Порядку проведень громадських слухань…» та завдання на розроблення ДПТ, подається попереднє архітектурно-планувальне рішення в скороченому об’ємі, без розділів інженерного забезпечення та інших, оскільки громадські слухання проводяться для врахування громадських інтересів, а інженерне забезпечення проектується згідно державних будівельних норм.

Остаточна видача ДПТ буде здійснена згідно ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст ДПТ», табл. 1 після коригування проекту, відповідно до зауважень і пропозицій, отриманих в процесі громадських слухань, а також зауважень архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування ЛМР.

По п. 8

Відповідь – див. п. 7.

Спосіб відведення підземних та поверхневих вод, гідроізоляція паркінгу та перших поверхів будинку, збереження сталого балансу і руху грунтових вод відносяться до наступної стадії проектування, при цьому проектна документація для забудови ділянки підлягає експертизі.

По п. 9

Розрахунки об’єму ґрунту, що підлягає вивезенню та інтенсивність руху техніки відносяться до наступної стадії проектування.

Згідно зауваження пояснювальну записку доповнено вимогами щодо мінімального втручання земляними роботами і збереження ландшафту на ділянці будівництва.

По п.10

В п. 4 мається на увазі можливе розміщення об’єктів комерції за намірами власників земельних ділянок і нерухомості, що допускається шляхом реконструкції та переведення у нежитловий фонд існуючих будинків і приміщень, або будівництва окремостоячих, прибудованих споруд (магазинів тощо).

В п. 5 мова йде не про протиправне позбавлення права власності, а про вирішення суспільної потреби – влаштування повноцінного проїзду по вул. Старознесенській, якою користуються всі мешканці району Знесіння. При відсутності доброї волі проблема може вирішуватись в судовому порядку.

Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської щодо вищезазначених звернень надало наступну відповідь:

Управління архітектури та урбаністики підтримує позицію розробника проекту, висловлену у листах-відповідях на перелічені звернення та внесені правки відповідно до обґрунтованих зауважень.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові.

Додаток 2. Звернення архітектора РЛП «Знесіння» п. Бойка Г.Б. № 3-Б-9851-0001 від 02 лютого 2018 року;

Додаток 3. Звернення п. В. Петриці № 3-П-9980-0001 від 03 лютого 2018 року;

Додаток 4. Звернення п. М. Діжака № 3-Д-9940-Л-0001 від 03 лютого 2018 року;

Додаток 5. Звернення п. І. Чупашки № 3-Ч-100023-0001 від 03 лютого 2018 року;

Додаток 6. Звернення п. Л. Гринів № 3-Г-9943-Л-0001 від 03 лютого 2018 року;

Додаток 7. Звернення п. А. Могильного № 3-М-100018-0001 від 03 лютого 2018 року;

Додаток 8. Звернення релігійної громади УГКЦ храму Вознесіння Господнього м. Львова № 2-3032-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 9. Звернення п. Я. Вічковського № 3-В-10418-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 10. Звернення п. Л. Стець № 3-С-10411-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 11. Звернення п. Б. Кошулинського № 3-К-10420-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 12. Звернення п. О. Старицької № 3-С-10422-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 13. Звернення п. М. Недопитальської № 3-Н-10416-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 14. Звернення п. Й. Артим № 3-А-10389-2401 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 15. Звернення п. Й. Артим № 3-А-10395-0001 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 16. Звернення депутата Львівської міської ради № 3-88 від 05 лютого 2018 року;

Додаток 17. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 145/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 18. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 152/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 19. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 153/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 20. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 149/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 21. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 151/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 22. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 150/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 23. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 156/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 24. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 154/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 25. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 147/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 26. Лист-відповідь ДП ДІПМ «Містопроект» № 148/12-1 від 05 березня 2018 року;

Додаток 27. Лист-відповідь управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради № 4-2401-350 від 21 березня 2018 року.

Відповідальна за розгляд пропозицій,

завідувач сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                                              Д. Челепіс

                  

Секретар громадського слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                                            П. Качараба

Представник замовника

містобудівної документації,

_______________________________

_______________________________

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                                                 І. Склярова

 

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською, регіональним ландшафтним парком «Знесіння» у м. Львові

Зустріч відбулась 31 січня 2018 року. Для участі у зустрічі з архітектором зареєструвалося 167 осіб.

На заході виступили:

Д. Челепіс, завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Проведення громадського слухання.

І, Склярова, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території І. Склярова повідомила, що його розроблено на замовлення управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради авторським колективом архітектурно-планувальної майстерні № 2 ДП ДІПМ "Містопроект".

Територія, на яку розробляється проект ДПТ, знаходиться у східній частині м. Львова по вул. Старознесенській на ділянці від сполучення даної вулиці із вул. Заклинських до примикання вул. Польової.

Дана територія знаходиться в межах історичного ареалу м. Львова та в межах регіонального ландшафтного парку "Знесіння" - об’єкту природно-заповідного фонду України.

Проектом ДПТ охоплено територію, площею 5,08 га, яка включає частину вул. Старознесенської в червоних лініях із ділянками забудови №№ 58 - 96 на даній вулиці, вул. Буську із ділянками забудови на ній та обмежена парковою зоною РЛП "Знесіння", що надана у постійне користування парку.

Згідно аналітичної частини історико-містобудівного обґрунтування  розширення готелю за рахунок будівництва комплексу з функціями ділового, спортивного, культурно-відпочинко- вого призначення, житлового будинку та підземної автостоянки на вул. Старознесенській 70, 66, 64, 62а, 60а, 60, 58 у м. Львові, виконаного ФОП "Лагуш З. Р." у 2017 р., на території ділянки немає пам’яток архітектури. Будинок № 66 має статус рядової історичної забудови. Ділянка знаходиться в межах зони «Б» охорони археологічної спадщини. Охоронні зони та зони регулювання забудови відсутні. До ландшафту, що охороняється, віднесені землі парку "Знесіння", що примикають з півдня до ділянки.

Верхня відмітка стіни будинку № 66 вздовж червоної лінії вулиці становить 8,3 м, верхня відмітка м від рівня землі найвищої точки об’єму будинку - 12,4 м (абсолютна відмітка землі в цьому місці 292,24 м). Тому висота стіни головного фасаду проектованої споруди розташованої вздовж червоної лінії вул. Старознесенської не повинна перевищувати абсолютної відмітки 300,6 м, а висота найвищої відмітки інших будівель вздовж вулиці не повинні перевищувати абсолютної відмітки 304,4 м. Сам будинок № 66 перебуває в аварійному стані, тому, фасад частини проектованої споруди на місці знесеного будинку повинен нагадувати елементи історичної споруди.

Територія житлової забудови в межах ДПТ, не враховуючи вулиці (зона ТР-2) віднесена до зони Ж-1-Р, а ділянка готелю "Kavalier" до зони Г-2-Р, де розміщення готелів не допускається, що зумовлює необхідність внесення змін у Зонінг Личаківського району.

Використання території регіонального ландшафтного парку здійснюється у відповідності з планом функціонального зонування в складі проекту організації території парку, який затверджується державним органом, що прийняв рішення про організацію парку. Затверджений план функціонального зонування регіонального ландшафтного парку має бути доповненням і складовою частиною зонінгу м. Львова.

Суттєвою проблемою вуличної мережі в межах ДПТ є фактична ширина головної вулиці поселення - вул. Старознесенської між забудовою до 7 м та звуженість її проїзної частини місцями до 4,60 м. Крім того, тупикові проїзди, що відгалужуються від даної вулиці, також є вкрай вузькими – 3-4 м між парканами.

Згідно намірів інвестора архітектором В. Хомою розроблений ескізний проект будівництва проектованого комплексу, що і враховується проектом ДПТ.

Вказаним проектом на ділянках на вул. Старознесенській, №№ 58-66 передбачено будівництво приблокованого готелю, спа-центру, салону краси, конференц-залу, банкетного залу, лаунж-кафе і багатоквартирного житлового будинку з однорівневим підземним паркінгом. Причому, проектований комплекс передбачається функціонально та планувально розділеним на два блоки:

- добудова готелю з інфраструктурою ділового, спортивного, культурно-відпочинкового призначення;

- житловий будинок формату апарт-готель: по типу планування – це готель, по формі оформлення нерухомості - квартирне житло, що використовуються власниками як друге житло переважно для тимчасового проживання. Мешканцям чи орендарям даних апартаментів забезпечується готельний сервіс та можливість користування інфраструктурою готелю.

Максимальна висота проектованого комплексу передбачається, враховуючи габарити церкви Вознесіння Господнього, яка є просторовою домінантою серед навколишньої забудови, і те, що нова забудова не порушуватиме її ролі. Таким чином, висота стіни головного фасаду проектованої споруди, розташованої вздовж червоної лінії вул. Старознесенської (навпроти церкви) приймається на рівні абсолютної відмітки 300,5-300,6 м, а висота найвищої відмітки інших будівель вздовж вулиці – на рівні абсолютної відмітки 304,0-304,4 м. Ближче до схилу  (в південній частині проектованого комплексу) проектована забудова передбачається терасами з поступовим збільшенням поверховості і висоти до абсолютної відмітки 311,0 м

1. Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

1. Чи заходять межі розробки детального плану території на територію регіонального ландшафтного парку «Знесіння»?

Територія проектування знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку «Знесіння», проте, на територіях паркової зони, що є у постійному користуванні, проектом

ДПТ інше використання території не планується.

2. Чому у матеріалах детального плану території, які розміщені на сайті Львівської міської ради та на зустрічі з архітектором не було представлено графічних додатків під № 9 та № 10, які стосуються організації підземного паркінгу?

Відповідаючи на дане запитання, І. Склярова повідомила, що остаточні матеріали будуть сформовані після врахування пропозицій, які надійдуть у рамках громадського слухання.

3. Яка поверховість буде у майбутньої забудови?

Головний архітектор проекту зазначила, що детальним планом не визначалась гранична поверховість забудови, оскільки висота поверхів може бути різною. Тому, для забезпечення висоти забудови, яка буде відповідати просторовій організації пропонується встановити граничну висоту забудови, яка остаточно буде встановлена при видачі містобудівних умов та обмежень.

4. Чи було проведено під час розроблення детального плану території попередні гідрологічні, інженерні та археологічні дослідження?

І. Склярова повідомила, що археологічні дослідження проводилися, що підтверджуться звітом про результати археологічних вишукувань (розвідок) Рятівної археологічної служби Інституту археології НАН України на ділянках будинків на вул. Старознесенській, 58, 60, 60а, 62, 62а, 64, 66, 70 у м. Львові за 2017 рік.

Інженерні та гідрологічні дослідження проводитимуться після видачі містобудівних умов та обмежень.

5. Чому даний детальний план території розробляється до затвердження історико-архітектурного опорного плану, який зараз доопрацьовується спеціалістами?

Головний архітектор проекту відповіла, що під час розробки цього ДПТ використовувався історико-архітектурний план 2005 року, який на даний час є дійсним.

6. Яким чином розширюватиметься на дорога по вул. Старознесенській?

Проїзджу частину слід розширити для забезпечення комфортного пересування як транспортом так і пішки. Це пропонується зробити за рахунок земельних ділянок землекористувачів, які знаходяться поруч з проїзджою частиною або за рахунок знесення підпірної стінки, яка розміщена по вул. Старознесенській. Проте дане питання ще підлягає узгодженню із землекористувачами.

7. Чи передбачається достатня ширина тротуару для пересування маломобільних груп населення і чи буде достатньої кількість паркомісць біля готелю?

Ширина проектованого тротуару буде достатньою для пересування маломобільних груп населення. Щодо паркомісць, то майбутня забудова матиме власний підземний паркінг, а клієнти готелю будуть користуватися існуючою парковкою на території готельного комплексу.

Головуюча на громадському слуханні,

Завідувач сектору громадських слухань

відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                                               Д. Челепіс

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                                                І. Склярова