Підсумки 2016 року: медицина

Три нові амбулаторії сімейної медицини, мережа кабінетів фізичної реабілітації, повне оновлення наркозно-дихального обладнання в усіх операційних, проект «Електронна реєстратура», профілактичні акції та медичні містечка, модернізація медичних закладів – подаємо короткі підсумки реалізованого у Львові впродовж 2016 року.

Амбулаторії сімейної медицини. Для мешканців трьох районів відкрили нові амбулаторії сімейної медицини: для Шевченківського району – амбулаторію у складі 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева на вул. Грінченка, 6; для Залізничного району – амбулаторію у складі 3-ї міської клінічної лікарні на вул. О.Степанівни, 35А; для Шевченківського району – амбулаторію у складі 3-ї міської клінічної лікарні на вул. Шевченка, 358Б. Ведуться роботи зі створення амбулаторії на вул. Тернопільський, 9 (мікрорайон «Новий Львів»). Загалом, сімейною медициною у місті охоплено 91% населення. 

Кабінети фізичної реабілітації. До кінця 2016 року запрацюють кабінети фізичної реабілітації в стаціонарних неврологічних відділеннях 5-ї та 8-ї міських лікарень, в 2-й, 4-й, 5-й, 6-й міській поліклініці та поліклінічному відділенні №1 і №2  1-ї міської лікарні. Функціонування цих кабінетів у всіх районах міста покращить доступність пацієнтів до відновного лікування та дозволить повернути до побутових, трудових, суспільних процесів, а відтак, і до повноцінного життя, після перенесених інсультів, травм, захворювань опорно-рухового апарату. Для кабінетів фізичної реабілітації закуплено обладнання на суму 3,2 млн. грн.

Повне оновлення наркозно-дихального обладнання в операційних. Цьогоріч операційні та післяопераційні

1, 3, 5, 8 комунальних міських клінічних лікарень, комунальної лікарні швидкої медичної допомоги, міського комунального клінічного пологового будинку оновлюють наркозно-дихальним обладнанням. Місто закупило 29 одиниць, з них 15 наркозних апаратів і 14 апаратів ШВЛ.

Проект «Електронна реєстратура». Вперше на комунальному рівні у Львові реалізовано проект «Електронна реєстратура» у комунальній 4-й міській поліклініці. Окрім запису на прийом у телефонному режимі та отримання необхідної консультації щодо роботи лікарів закладу, стало можливим записатись у зручний для себе час на прийом до лікаря он-лайн. Компанія-розробник реалізувала програму безкоштовно, і її впроваджуватимуть і в інших поліклініках міста.  

Модернізація медичних закладів. На ремонти та реконструкції у закладах охорони здоров’я з бюджету розвитку інвестовано 10 млн. грн. Придбано медичного обладнання у кількості 130 одиниць на суму понад 62 млн грн.:

для шести поліклінік (1МКЛ, 4МКЛ, 2МП, 4МП, 5МП, 6МП) закупили цифрові флюорографи, що дозволяють ефективніше діагностувати на ранній стадії туберкульоз та інші захворювання бронхо-легеневої системи. Загальна вартість – 5823 тис. грн. (кожний вартістю 970,5 тис. грн.); 

для комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги – придбано 41 одиницю обладнання на суму 25 143,1 тис. грн. (дві С-арочні рентгенівські системи, 6 наркозно-дихальних апаратів, 4 апарати ШВЛ, 19 моніторів пацієнта та 8 капнографів. Виконано будівельних робіт на суму 1 250 тис. грн.

для комунальної міської дитячої клінічної лікарні придбано 5 одиниць медичного обладнання на суму 7 млн. 330 тис. грн. (надсучасне відео-ендоскопічне обладнання з гастро- та колонофіброскопом для новонароджених і дітей раннього  віку; апарат для анестезії з моніторингом життєво важливих функцій;  капнограф; два апарати штучної вентиляції легенів з моніторингом життєво важливих функцій). Проведено ремонтних робіт на загальну суму 1658,11 тис. грн. За позабюджетні кошти обладнано палату інтенсивного спостереження у до- та післяопераційному періоді (понад 300 тис. грн.).

для  8-ї міської клінічної лікарні  закупили обладнання на суму понад 12 млн. грн. (факоемульсифікатор для медичного центру «Мікрохірургія ока», мобільний С-арочний рентгенівський апарат,  операційний стіл, два апарати для анестезії з моніторингом життєво важливих функцій, два апарати штучної вентиляції легень з моніторингом життєво важливих функцій, шість моніторів пацієнта, два капнографи, обладнання для кабінету реабілітації лікарні. Також провели ремонтні роботи на суму 1 млн. 363 тис. грн.; 

для інших закладів охорони здоров'я міста придбано 55 одиниць медичної техніки (апарати для анестезії та апарати штучної вентиляції легенів з моніторингом життєво важливих функцій; монітори пацієнта, кольпоскоп, капнографи, обладнання для кабінету реабілітації) на суму 11 367,4 тис. грн.

За позабюджетні кошти: оновлено обладнання для інгаляційної терапії, модернізовано операційний блок гінекологічного відділення 3МКЛ, модернізовано урологічне відділення 5МКЛ, підтримка відділення  паліативної допомоги 4МКЛ. 

Профілактичні акції. Проведені «Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми», «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання», «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії», інформаційно-профілактична кампанія щодо вірусних гепатитів, «Дні раннього виявлення цукрового діабету», «Дні профілактики і раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози у жінок», під час яких обстеження пройшли понад 140 тис. осіб.  

Медичні містечка. З 13 по 30 вересня у кожному мікрорайоні Львова тривали профілактичні акції «Здорове місто». Усі охочі могли просто неба отримати консультації спеціалістів, пройти медичне обстеження і навчитись надавати домедичну допомогу. За результатами акцій зареєстровано 13567 звернень, у 2164 (16%) обстежених виявили відхилення від норми. Найбільша кількість – під час обстеження молочних залоз у жінок. У межах акції також обстежували дітей у міській дитячій клінічній лікарні. Обстежено 767дітей, виявлено патологію у 449, з них скеровано на госпіталізацію 37.

Лікарі зі світовим іменем у Львові. На базі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії університету м. Торонто Джеймс Т. Рутка провів майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії. Відомий нейрохірург з Великої Британії, професор Генрі Марш проконсультував 14 дітей, обговорив з дитячими нейрохірургами тактику запланованих оперативних втручань; здійснив консультативний нагляд за ходом 6-годинної операції у дитини з пухлиною мозку.
На базі Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні пластичний хірург з Німеччини, професор, доктор медичних наук Клаус Екснер провів 40 операцій та 116 консультацій для дітей і дорослих. В рамках проекту «Проти опіків» та українсько-американського соціального проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» (керівник проекту – Геннадій Фузайлов, професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children, США) уже вп’яте у Львові найкращі фахівці з інтенсивної терапії, пластичної хірургії та дитячої анестезіології консультують та лікують дітей з опіковою травмою. Цього року оглянуто 139 дітей з рубцевими змінами та контрактурами після опіків зі всієї України. 40 дітей прооперували і частину дітей – відібрали для скерування на лікування у США.