Підсумки 2016 року: соціальна сфера

Дві прийомні сім’ї та новий дитячий будинок сімейного типу, житлові та муніципальні субсидії, соціальний захист багатодітних сімей та внутрішньо переміщених осіб, фінансування соціальних установ – подаємо короткі підсумки реалізованого у Львові впродовж 2016 року.

Кожній дитині – сім’ю. Створено 2 прийомні сім’ї, в які влаштовано 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновлено 16 дітей. Загалом у Львові функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей, та 4 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 30 дітей. Сімейними формами виховання (опіка, прийомні сім’ї, усиновлення, дитячі будинки сімейного типу) у Львові охоплено 511 дітей – це 90,3% (усіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на обліку у Львові є 566).

Житлові субсидії. За січень-жовтень 2016 року за житловими субсидіями звернулось 133 тис. громадян. В місті діє програма надання муніципальних житлових субсидій, якими щомісяця користались 1054 львівські сім’ї.

Муніципальні пільги. З міського бюджету на відшкодування наданих пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів УПА, незрячих з 1 та 2 групою інвалідності, вдів ветеранів УПА та вдів політв’язнів використано за січень-жовтень 2016 року 2,4 млн. грн., та послуги зв’язку ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА, вдовам політв'язнів на суму 41,9 тис. грн.

Соціальний захист переміщених осіб з тимчасово окупованої території та зони АТО. У відділах управління соціального захисту перебуває на обліку 8256 осіб (6036 сімей), які переміщені з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. Для них передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за якою вже звернувся 5601 заявник. У бюджеті  Львова передбачено 400 тис. грн. для виплати матеріальної допомоги найбільш потребуючим вимушеним внутрішнім переселенцям (надано допомогу 31 заявнику).

Соціальний захист багатодітних сімей. Діє програма надання грошових допомог сім’ям, в яких на утриманні 4 і більше дітей (по 1000 грн.), 6 і більше дітей по 7500 грн., які виплачують раз на рік, а також щомісячна виплата по 1000 грн. сім’ям в яких одночасно народилось 3 і більше дітей, до досягнення ними 2-х річного віку. Вже виплачено цих допомог на суму 875,5 тис. грн.

Соціальні установи для потребуючих львів’ян. У Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб зареєстровано 2419 бездомних громадян. 183 бездомні отримали тимчасову реєстрацію, 72-м виготовлено паспорт, 300 осіб скористались послугами «нічліжки». На фінансування установи передбачено 2,51 млн. грн. Для роботи із самотніми людьми похилого віку в місті функціонує Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, на обслуговуванні в якому перебуває понад 2 тис. потребуючих, які отримали більше 500 тис. різного роду послуг. При Центрі діє транспортна служба, послугами якої скористались 905 підопічних; функціонують Центри дозвілля, які організували понад 800 колективних заходів. На фінансування установи передбачено 14,3 млн. грн. Робота з дітьми-сиротами ведеться через систему надання послуг Комунальною установою «Соціальний готель», який пристосований для одночасного тимчасового проживання 24 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківської опіки. На фінансування установи передбачено 0,68 млн. грн.

Реабілітаційний центр «Джерело». Львівський міський навчально-реабілітаційний центр «Джерело» надає комплексну соціальну, психологічну, педагогічну, фізичну реабілітацію, та медичний супровід для дітей та молоді з особливими потребами. У Центрі займаються 157 вихованців, віком від 3 до 35 років. Цьогоріч з міського бюджету  Центр отримав 5,05 млн. грн. – це 30% від загального бюджету. У Центрі відкрито «Майстерню по роботі з деревиною», у якій 28 молодих людей вже розпочали навчання столярській та теслярській справі, добудовано третій поверх, в якому облаштовано тренінг-центр, простір для надання консультативних послуг сім’ям та гостьові кімнати.

Виплати та подарунки львів’янам в рамках соціальних заходів. До відзначення державних свят, пам’ятних дат і подій місто надало 4200 подарунків потребуючим мешканцям, виплатило грошові допомоги на суму 3,9 млн. грн. Понад 650 тис. грн. скеровано на фінансову підтримку проектів та заходів громадських організацій.