Підсумки 2016 року: економіка

Нові компанії та нові робочі місця, підведення мереж до індустріального парку, понад 2,5 млн туристів та 129 ділових конференцій. Подаємо короткі підсумки реалізованого у Львові у сфері економіки впродовж 2016 року.

Нові виробництва. На вул. Шевченка відкрили найбільший у Європі торговельний та офісний центр компанії Amway, у який інвестовано 300 тис. доларів. Під Львовом відкрили 2 черги японських заводів «Фуджікура Аутомотів Україна Львів». До цього перемовини між інвестором та містом тривали 5 років. Компанія має працевлаштувати 3 тис осіб.

Перший «зелений офіс». Серед інших відкриттів – перший «зелений» офісний комплекс класу «А» бізнес-парку «Оптіма Плаза». Комплекс знаходиться на вул. Науковій, він оснащений сучасними енергозберігаючими технологіями, підземним паркінгом. Також споруда обладнана системами автоматизації та диспетчеризації інженерних мереж, сучасними системами цифрового телефонного зв’язку, системами клімат-контролю та сонцезахисту робочих місць, контролю доступу, функцією «консьєрж-сервіс», критою велопарковкою та цілодобовою охороною. Біля паркувальної зони є три зарядні станції для електромобілів. Комплекс зведений за вимогами так званого «зеленого» будівництва, тому він споживає на 40% менше енергоносіїв, ніж середньостатистична будівля у Львові. На даху будівлі розташовані сонячні колектори та чілер з тепловими насосами, які нагрівають гарячу воду і охолоджують приміщення в теплу пору року.

Підтримуємо місцевого виробника. Восени цього року у Львові в приміщенні Палацу мистецтв відбулася вже дев’ята виставка-ярмарок «Львівський товаровиробник». Участь взяло понад 100 місцевих підприємств. Відвідало виставку близько 13,5 тис. мешканців та гостей міста.

Індустріальний парк. ЛКП «Львівсвітло» влаштувало електропостачання на земельній ділянці у «Рясне-2», відведеній для будівництва індустріального парку. Вартість – близько 16,9 млн грн. Інвестором у будівництві Індустріального парку є голландська компанія CTP – один із найпотужніших в Європі операторів сучасних промислових парків. Для Львова це дуже важлива інвестиція – декілька тисяч нових робочих місць і перший індустріальний парк в Україні, який буде збудований за всіма європейськими стандартами.

Бюджет розвитку міста. Львів у 2016 році за обсягом бюджету розвитку на особу став лідером в Україні. Так, загалом бюджет розвитку становив 1,665 млрд грн, а у розрахунку на 1 мешканця – 2281 грн, а це майже у 2 рази вище за відповідний показник столиці, не кажучи про менші обласні центри.

Нові авіанапрямки. Відкрито 3 нові авіанапрямки: Радом (Польща) – з червня, двічі на тиждень, Мінськ (Білорусь) – із серпня, чотири рази на тиждень, Вільнюс (Литва) – із вересня, тричі на тиждень. Триває робота над залученням до Львова нових лоукост-компаній,  а також інших авіаперевізників.

Гості міста. Цьогоріч Львів відвідало 2 млн 600 тис. гостей, що на 30% більше, ніж у 2015 р. Туристичний збір склав 4 млн 500 тис. грн, що на 80% більше, ніж торік. Середні витрати туриста за час перебування в місті – 200 євро. Середній час перебування – 4 дні. Загалом впродовж року гості міста залишили у Львові 520 млн. євро.

Міжнародні заходи. У 2016 році туристичні теми Львова презентували на 17 міжнародних туристичних заходах: у Берліні, Тель-Авіві, Парижі, Лондоні, Пекіні, Мінську, Варшаві, Кракові, Познані, Ряшеві, Баку, Тбілісі, Києві.

Індустрія ділової гостинності. Кількість конференц-делегатів, які відвідали Львів у першому півріччі 2016 року, збільшилась на 30%, порівняно з 2015 роком. За цей же період у Львові відбулося 129 конференцій (20 з яких – міжнародні), здебільшого – у сферах науки, IT, медицини.