Електронний квиток, новий громадський транспорт, велосипедні доріжки, нічні маршрути, електрокари та електрозаправки – короткі підсумки реалізованого у транспортній сфері в цьому році у Львові.

Е-квиток. Місто отримає від ЄБРР 10 млн євро на впровадження електронного квитка – відповідну угоду підписали у Львові у листопаді. Кредит для ЛКП «Львівавтодор» буде використаний на закупівлю, встановлення та експлуатацію необхідного апаратного та програмного забезпечення, а також електронних карток. Львів стане одним із перших українських міст із автоматизованою системою оплати проїзду у громадському транспорті.

Для львів’ян – комфортний транспорт. Місто оновлює рухомий склад електро- та автотранспорту – на міські маршрути вийшов транспорт, виготовлений за європейськими стандартами на львівському підприємстві. Придбано 7 нових сучасних трамваїв, які курсують на лінії на Сихів, та 5 тролейбусів. Також придбано 20 нових низькопідлогових автобусів Ataman. На міський маршрут №3А виїхало 10 нових великих автобусів «Електрон». Місто очікує отримати від цього виробника ще 20 нових автобусів до кінця року.

Велодоріжки. До кінця року заплановано збудувати 30 км велошляхів. Найбільші об’єкти – на вул. Городоцькій (від вул. Чернівецької до вул. Ряшівської) та від вул. Варшавської до смт. Брюховичі. Виготовляється робочий проект на будівництво велодоріжки на вул. Княгині Ольги – Академіка А. Сахарова. До кінця року довжина львівської веломережі повинна наблизитися до 100 км. До 2020 року - 268км.

Нічні маршрути. Впроваджені минулого року, нічні автобуси користуються неабиякою популярністю серед львів’ян та гостей міста. Так, 7 маршрутів, які з’єднують центральну частину міста та залізничний вокзал зі спальними районами, за 16 місяців перевезли майже 98 тис. пасажирів.

Нові автостанції. Відкрили нову автостанцію «Західна», куди перенесено кінцеві зупинки автобусів Городоцького, Мостиського, Самбірського, Старосамбірського, Турківського напрямків.

Електромобілі і електрозаправки. Львів виступає за розвиток і популяризацію електромобільного транспорту. Уже двічі місто приймало електромобільний марафон. Близько 100 львів’ян є власниками електромобілів. Функціонує понад 25 безкоштовних зарядних станцій для електрокарів – готелі, ресторани та банки встановлюють їх за свій кошт, аби привабити клієнтів.

Старт світового електромобільного марафону. Електромобільний Марафон «Львів – Монте-Карло-2016» проходив вже вп’яте під патронатом Принца Монако Альбера II і мерів приймаючих міст. Кожного року змінюється місце старту, але фінішують електромобілі традиційно в Монте-Карло. В цьому році місцем старту Марафону було обрано Львів.

Капітальні ремонти тролейбусів та трамваїв. Крім купівлі нового транспорту, у Львові відновлюють старий електротранспорт, який вже вичерпав свій ресурс та тривалий час не функціонував. В цьому році капітально відремонтовано 2 трамвайні та 2 тролейбусні вагони. В процесі капітального ремонту ще 4 вагони електротранспорту. За рахунок капітально-відновлювального ремонту їх термін експлуатації планується продовжити ще на 10 років.