ЛКП «Лев»: результати роботи у 2016-му

Львівське комунальне підприємство «Лев» – це установа, що опікується безпритульними тваринами у Львові. На базі підприємства діє Ветеринарно-стерилізаційний центр для безпритульних собак і котів, Перша Комунальна Ветеринарна Клініка (для безпритульних і домашніх тварин), Служба відлову тварин та Центр реєстрації. 2016 року тут також розпочали роботу над створенням Центру адопції (прилаштування тварин у нові родини) і це – далеко не все.

Далі – докладніше про життя ЛКП «Лев» у 2016 році.

З березня підприємство очолила новий директор – Оксана Кошак. ЛКП продовжило програму відлову-стерилізації-вакцинації-прилаштування (відпуску) безпритульних тварин, а також соціальну кампанію «Прихистіть», та попри те, з’явились і нові стратегічні цілі та результати.

Упродовж 2016 року на підприємстві побувало 1235 безпритульних тварин (950 собак та 285 котів). Після проведення усіх необхідних процедур (вакцинації, стерилізації, лікування) у нові домівки прилаштовано 451 тварина, 420 з яких – працівниками ЛКП та 31 – волонтерами. Упродовж року повернули додому 105 загублених господарських собак.

Розпочала роботу Перша Комунальна Ветеринарна Клініка. Після ремонтних робіт у повному обсязі запрацювали стаціонар та карантин. Для безпритульних тварин проведено: 89 рентген-аналізів, 69 УЗД-обстежень, 127 аналізів крові. Врятовано та надано ветеринарну допомогу: 25 тваринам після важких ДТП, усі вони щасливо прилаштовані у нові родини; 64 тваринам з онкологією; 258 тваринам із іншими захворюваннями, що потребували лікування. Послугами клініки ЛКП «Лев» також скористались понад 2000 тварин, які мають господарів.

Крім того, на ЛКП «Лев» облаштовано кухню, де готують дієтичну їжу для собак і котів після операцій. Розпочав роботу грумінг-салон. Він обслуговує господарських улюбленців за попереднім записом, а ще тут стрижуть та купають безпритульних тварин, приводячи їх у привабливий стан і, відповідно, значно збільшуючи шанси на щасливе прилаштування. А ще цього року підприємство доукомплектували сучасними засобами відлову тварин – шприцеметами та сіткометом.

Перше комунальне підприємство України, що транслює свою роботу он-лайн. Встановлено 9 веб-камер у приміщеннях і на території та виведено трансляцію усіх процесів он-лайн. Це перше комунальне підприємство в Україні, яке повністю відкрило свою роботу у вільному доступі: це і територія ЛКП, і зовнішні вольєри, і внутрішні приміщення. Подивитись трансляцію в режимі реального часу завжди можна на сайті lkplev.com.

Співпраця з регіонами області. Окрім міста Львова, на запрошення органів місцевого самоврядування, місцевих зоозахисників та волонтерів, розпочато роботу з Жовквою, Новояворівськом, Пустомитами, Самбором, Винниками, Брюховичами, Миколаєвом, Бібркою, Щирцем та Грибовичами. Всього на цих територіях було відловлено 96 собак. Усі вони пройшли комплекс процедур з вакцинації, стерилізації, обробки від паразитів, лікування, біркування. Відтак були повернуті під опіку місцевих мешканців.

Підрахунок-2016. Влітку спільно з волонтерами та партнерами з Animal-id ЛКП провело другий загальноміський підрахунок безпритульних собак. Згідно зі спеціальною методикою, місто було поділено на сектори, у яких працювали волонтери. Результати було оголошено на початку серпня. Цей показник становив 595 собак, третина з яких стерилізовані. У нашому місті на одного безпритульного собаку припадає 1215 мешканців. Цей результат було визнано найнижчим показником серед міст України. Наступним кроком став облік домашніх улюбленців.

Реєстрація домашніх собак. У Львові з 1 вересня на базі комунального підприємства «Лев» розпочалась обов’язкова реєстрація домашніх собак, а також котів – за бажанням власників, згідно з Правилами утримання і поводження з тваринами, затвердженими на сесії Львівської міської ради 17 березня 2016 року. Відтепер, кожна зареєстрована тварина під час перебування на вулиці та у громадських місцях повинна мати на собі жетон, отриманий господарем при реєстрації. Перевірити наявність реєстрації з 1 січня 2017 року можуть представники поліції або муніципальної дружини міста. Станом на 31 грудня зареєстровано 2035 домашніх улюбленців. Окрім ЛКП «Лев», до процесу долучалися ветеринарні клініки міста. Проект реалізується спільно з друзями та партнерами з ініціативи Anіmal-id.

«Маленький принц. Львів, що любить тварин». ЛКП «Лев» став частиною великого та такого необхідного проекту, як уроки гуманного поводження в школах Львова. Ініціатором проекту виступила компанія «Кормотех», а Львівський навчально-методичний центр напрацював та видав унікальні посібники для вчителів та робочі зошити для дітей. Семикласники проходили 4 уроки в школі та одне виїзне заняття на території ЛКП «Лев», де знайомились з тваринами, дізнавались про роботу підприємства та вчились бути відповідальними. Понад 1000 учнів відвідали ці уроки у межах пілотного проекту, а вже навесні очікуємо, що такий курс розпочнеться у всіх 138 школах Львова. Окрім того, під час самостійно організованих вчителями, батьківським комітетом екскурсій на ЛКП «Лев» нас відвідували школярі, які мали змогу дізнаються про допомогу тваринам.

У бюджет розвитку міста на 2016 рік було закладено кошти для купівлі автомобіля, створення Центру адопції тварин та реконструкції вольєрів.

Новий автомобіль «карета швидкої ветеринарної допомоги для порятунку собак». Його місія – швидкість, зручність, безпека та комфорт тваринам. У цьому році було придбано новий автомобіль Volkswagen T6, який підприємство дообладнало клітками для зручного транспортування собак, промаркувало символікою ЛКП «Лев» та «Першої комунальної ветеринарної клініки». Тепер бригада ловців має змогу оперативно реагувати на звернення громадян, швидко і безпечно транспортувати тварин на підприємство.

Новий Центр адопції. Як і було задекларовано, цього року ЛКП «Лев» розпочало активну роботу над створенням Центру адопції (усиновлення) безпритульних тварин. Роботи успішно стартували, і наступного року на місці старого гаража постане нове сучасне приміщення, куди львів’яни зможуть звертатися, якщо захочуть прихистити собаку. Також у цьому приміщенні передбачена окрема спеціально облаштована кімната для перетримки безпритульних котів міста, що потрапляють до нас на стерилізацію. Електроенергію для приміщення генеруватимуть сонячні батареї.

Благоустрій. Окрім ремонту 15 вольєрів, які було обкладено плиткою, перекрито дах, замінено старі заіржавілі решітки на нові з нержавіючої сталі, проведено освітлення та воду, цього року ми провели також благоустрій території. При допомозі партнерів, активістів та волонтерів ми висадили клумби, обладнали зручну зону відпочинку для відвідувачів підприємства, а львівські митці розмалювали нам огорожу та стіни чудовими малюнками. Також, до зими ми закупили нові утеплені комфортні будки для собак.

Відзнаки і нагороди. У межах туру кращими проектами Програми транскордонного співробітництва ЄC Польща-Білорусь-Україна 2007-2013рр. представники громадського сектору, підприємці, музейники, представники міжнародних фондів відвідали ЛКП «Лев», як один із об'єктів, що є прикладом цієї позитивної співпраці. Представники шести міст України та Підкарпатського Воєводства Польщі оглянули територію і приміщення ЛКП «Лев», дізналися, як відбувається щоденна робота підприємства з допомоги безпритульним тваринам міста та пошук для них господарів, поспілкувалися з нашими працівниками та підопічними.

Також підприємство отримало дві золотих відзнаки у рейтингу «Державне підприємство року-2016» серед підприємств, що здійснюють ветеринарну діяльність. Рейтинг щорічно складає Союз Національних бізнес-рейтингів на основі аналізу показників роботи підприємств України у 2016 році. Цей статус свідчить про позитивний імідж підприємства, надійність, стабільність та високий рівень довіри до нього.

Ролик «Вони такі ж, як і ми» соціальної кампанії «Прихистіть» переміг на фестивалі соціальної реклами Molodiya Festival 16, який в Україні проводять вп’яте. Загалом на конкурс було подано 390 соціальних відео. А ще комунікацію та PR підприємства відзначили експерти Інституту масової інформації у посібнику для громадських ініціатив.

Команда. Цього року ЛКП повністю укомплектувало штат підприємства молодими, енергійними, люблячими свою справу працівниками, які постійно навчаються та ростуть. Упродовж року для них проводили тренінги і навчання, аби вони ставали ще професійнішими та ефективнішими у своїй роботі. А ще цього року у працівників підприємства з’явилась красива брендована форма.

Навчання та ріст. За цей рік команда ЛКП «Лев» пройшла низку тренінгів та навчань. Ловці та доглядальники ЛКП «Лев» навчалися на семінарі щодо гуманного відлову та поводження з безпритульними тваринами у Браяна Фолкнера, що має 35-річний досвід у гуманізації процесів регулювання чисельності безпритульних тварин у понад 25 країнах світу. Лікарі та фельдшери ЛКП «Лев» пройшли навчання на 11 різноманітних тренінгах: з УЗД-діагностики, гастроентерології собак та котів, інфекційних хвороб собак, дерматологічних захворювань дрібних тварин, розведення та гінекології тварин, рентгенодіагностики та інші. Також наша команда пройшла кількаденне навчання у фахівця зі Словаччини Карела Гудеца, який навчав сучасній методиці кастрації та стерилізації котів та собак. Уся команда ЛКП постійно працює над своїм удосконаленням здобуваючи нові знання. А ще цього року ветеринарний лікар ЛКП «Лев» Ярослав Гримак отримав перше ветеринарне наукове звання – кандидата ветеринарних наук.

Працівникам підприємства пощастило асистувати і навчатись у кращих ветеринарів ортопедів країни – учасників міжнародного ветеринарного конгресу USAWA (Асоціації ветеринарів України), та у відомих львівських стоматологів-імплантологів, які допомагали рятувати безпритульних травмованих тварин. А, крім того, лікарі ЛКП уже самі провели свої дві перші складні проте вдалі операції з остеосинтезу.

Популяризація професії ветеринара. Підопічні ЛКП, собачка Діна та котик Мурчик, стали героями фестивалю для дітей «Місто професій» та допомогли представити професію ветеринара. Малеча змогла поспілкуватися з тваринами та дізнатися багато цікавого про цю потрібну професію.

Обмін досвідом. Програму Львова з гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин та загалом досвід роботи ЛКП «Лев» вивчали мери, представники влади, зоозахисники, волонтери та звичайні громадяни, що піклуються долею тварин, з інших міст, а саме Маріуполя, Житомира, Києва, Сум, Луцька, Краматорська, Чернівців, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Миколаєва, Дніпра, Ірпеня і багатьох інших міст та містечок нашої країни.

Волонтери, опікуни, доброчинці. ЛКП «Лев» висловлює щиру подяку усім, хто допомагав йому в роботі. Волонтерам, які активно приходили на допомогу підприємству із вигулом, соціалізацією та прилаштуванням тварин. Сьогодні їх у базі ЛКП 148 осіб. Доброчинцям за перераховані на лікування тварин кошти, медикаменти, роботи та іншу допомогу. Опікунам, що піклуються про безпритульних тварин на вулицях. Їх сьогодні у Львові 103 людини, а це - у 4,5 рази більше ніж у 2015 році.

Мистецтво на допомогу тваринам. Перший академічний український театр для дітей та юнацтва спільно з ЛКП «Лев» реалізували мистецький проект «Собаки». Виставу за мотивами повісті Костянтина Сергієнка «До побачення, Яре!» подивились тисячі людей і ніхто не залишився байдужим до долі вуличних тварин. Завдяки чудовій ініціативі харківського видавництва «Асса», 10 гривень з кожної проданої книги світового бестселера «Коти Вояки» у Львові під час Форуму видавців пішли на допомогу тваринам ЛКП «Лев». Крім того, у межах спільного проекту з «Планета Кіно» собаки ЛКП допомагали з промоцією чудового мультфільму «Секрети домашніх тварин», популяризуючи адопцію безпритульних тварин, а 1 гривня з кожного проданого квитка була перерахована для потреб клініки. Завдяки усім цим активностям вдалося врятувати трьох чудових котів та одного собаку, який став жертвою ДТП, а собачка Чілі, який був присутній на акції у кінотеатрі, знайшов нову люблячу родину.

Перший вигульно-тренувальний майданчик. На початку 2016 року у місті за ініціативи «Dog-Friendly City», ЛКП «Лев», міської влади та компанії «Кормотех» відкрили перший вигульно-тренувальний майданчик у парку імені Івана Франка. На підприємстві очікують, що цей проект матиме активний розвиток у Львові, адже він дуже зближує собак та їхніх власників, а сам Львів стає ще культурнішим та комфортнішим.

Просто пес, не просто друг. Минулого року підопічні ЛКП стали учасниками першої у Львові виставки безпородних собак! Захід, організований ініціативою «Dog-Friendly City», відвідали шість підопічних підприємства з метою популяризації адопції безпритульних тварин.

Новий рівень. Цього року підприємство активно співпрацювало з медіа, а також почало систематично шукати нові родини тваринам не тільки в друкованих та он-лайн-медіа, але й на телебаченні. Відеоролики про прилаштованих собак та безліч сюжетів транслювалися на телебаченні впродовж року. Собаки ЛКП були героями 25 телеефірів, після чого усі вони були прилаштовані у нові сім’ї. Було видано 32 статті у газетах та сотні публікацій в онлайн-виданнях. А ще чудовий мультимедійний проект про ЛКП зробили студенти Українського Католицького Університету.

Щасливі історії і собаки-зірки. ЛКП відслідковує долю прилаштованих тварин і публікує у себе щасливі історії про їхнє життя. Через свою незвичну чи складну долю дуже багато собак стають справжніми зірками соцмереж та телебачення, про них говорять тисячі та навіть десятки тисяч людей. Цього року дім знайшов вівчарка Барс, який раніше жив у центрі міста і полюбляв зайти погрітися в аптеку, готель чи на радіостанцію! Фреді, собака-герой, що пережив жахливе ДТП і за якого хвилювалось пів-Львова, а також дуже зворушлива повністю сліпа собачка Синтія, що стала зіркою телебачення. Деякі собаки-герої ще залишаються в ЛКП та чекають на господаря, тож заходьте знайомитись!

Сайт і соцмережі. ЛКП оновило свій сайт та додало нові рубрики. «Прилаштуй» - рубрика, де люди можуть побачити завжди актуальні фото тварин, що є на підприємстві, проведені з ними маніпуляції, швидко знайти свого собаку або обрати собі нового улюбленця. «Зареєструй» - рубрика, що допоможе самостійно зареєструвати тварину і обрати клініку для отримання реєстраційної картки та жетона. Також цього року крім сторінки на Facebook з'явився додався акаунт ЛКП на Instagram, де можна знати багато фото і новин про підприємство і наших підопічних. Активність та кількість читачів на цих сторінках зростає, а отже, все більше людей дізнаються про роботу ЛКП і можуть стати господарями для безпритульних тварин.

Про плани на 2017 рік буде повідомлено найближчим часом.

фоторепортаж – Марта Сирко, ЛКП «Лев»