Конкурс на премію Львова - Міста літератури ЮНЕСКО

  • 08.04.2021, 20:51
  • 988
  • ЛМР
Премія Львова - Міста літератури ЮНЕСКО - найбільша літературна премія, яка присуджується міською владою в Україні. Розмір основної грошової нагороди становить 150 тис грн., а також положенням передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 000 грн.

Прийом заяв на участь у Премії триватиме з 9 квітня по 9 травня 2021 року.

Основні вимоги конкурсу:

  • До номінації приймаються оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2020 році.
  • Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм.
  • Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушенням авторського права.
  • Номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році (у 2020 році).
  • Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, що в своїй статутній діяльності мають напрям «література».

Детальніше з положенням про конкурс можна ознайомитися за посиланням.

Для участі у Премії необхідно заповнити аплікаційну форму та надіслати примірник видання за адресою: 79008 м. Львів, пл. Ринок, 1 з приміткою «Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО»

Також звертаємо Вашу увагу на те, що один подавач може висувати більш ніж одну книгу. Однак при поданні на Премію двох та більше книг, кожну з них необхідно оформлювати окремою заявою.

Зверніть увагу! Виплата премій переможцям здійснюється у грошовій формі виключно на особові рахунки заявників, відкриті в установах уповноважених банків України.

Додаткові документи для завантаження

Усі Ваші питання просимо надсилати на електронну пошту: lvivprize@gmail.com

Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО вручатиметься цього року вчетверте.

Попередніми лауреатами премії стали: Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач» у 2018 р., Андрій Содомора за переклад Гесіода «Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла» у 2019 році та Оксана Луцишина за роман “Іван і Феба” у 2020 р.

Спеціальні відзнаки та премії по 25 тис. грн. отримали у 2018 році перекладачки Ольга Любарська та Ярослава Стріха,у 2019 році поетеса Катерина Калитко та перекладачка Анна Вовченко, у 2020 році перекладачі Олена О’Лір та Остап Сливинський.