За результатами архітектурного конкурсу обрано проект реконструкції вулиці у Львові

 • 24.05.2022, 16:48
 • управління архітектури та урбаністики
Обрано переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію реконструкції вул. І.Миколайчука, у м. Львові.

Проект-переможець - 190795
Проект-переможець - 190795
Проект-переможець - 190795

У п’ятницю, 20 травня відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію реконструкції вул. І.Миколайчука (від вул. Полтв’яної до перетину вулиць проектованої 1 з вулицею І.Миколайчука-проектованою 2). В ході розгляду проектних пропозицій, що були подані на конкурс, журі обрало переможців. 

Проект-переможець - 123777
Проект-переможець - 123777

Переможцем конкурсу обрано проект під шифром 190795 авторського колективу: Сергій Фіалковський, Ростислав Білинський, Андрій Чайко, Вікторія Скобилко та Олег Шмід / ЛКП «Інститут просторового розвитку», м. Львів.

За описом авторів, проектною пропозицією реконструкції вул. І. Миколайчука передбачено влаштування двох виділених смуг громадського транспорту (по центру вулиці) та двох смуг руху загальноавтомобільного транспорту по боках. Також проектним рішенням прийнято рішення по обох боках вулиці влаштування двох двосторонніх велодоріжок, а також влаштування пішохідних тротуарів. Усі елементи вуличного профілю (проїзна частина, велодоріжки, пішохідні тротуари) відділені зеленими зонами з плануванням зелених “каскадів”. На перетині вул. І. Миколайчука – вул. Полтв’яної – вул. Лінкольна запроектовано унікальну кільцеву транспортну розв’язку з трамвайним кільцем та колією відстою, що дозволяє трамвайним вагонам з усіх маршрутів (в перспективі включно з проектованою лінією по вул. Лінкольна до АС-2) переходити на інші маршрути, а також за потреби здійснювати відстій для несправних вагонів зі всіх маршрутів. На кінцевій трамваю прийнято рішення облаштувати дві обгінній колії та дві розворотні колії, що дозволяє з легкістю без додаткових маневрів ставити трамвайні вагони під обгін та відстій на маршруті. Навколо трамвайного розворотного кільця, передбачено влаштування кільцевої транспортної розв’язки для автотранспорту, місць відстою автобусів та перехоплюючий паркінг зі зручною розв’язкою. 

«Спочатку варто зазначити, що це перший в Україні приклад вибору проекту реконструкції вулиці шляхом проведення відкритого архітектурного конкурсу, організованого місцевою владою. На конкурс було подано лише три проекти, що може пояснюватися вістутністю практики проведення таких конкурсів серед проектних організацій. 
Вибір проекта-переможця був непростим. Усі роботи загалом відповідали конкурсному завданню, були добре опрацьовані в частині інженерних рішень, однак були й певні недоліки. Тому журі обирало проект-переможець з урахуванням усіх деталей поданих проектів. 
Переможець конкурсу – команда ЛКП «Інститут просторового розвитку» запропонував роботу, яка не лише найповніше відповідає конкурсному завдання щодо транспортних рішень, але й містить найкраще пропрацьоване питання благоустрою та архітектурну складову.
Можна сказати, що проведення цього конкурсу є логічним продовженням процесу зміни підходу до проектування вулиць у Львові. Раніше, до початку проектування розроблялися ескізні проекти, кращий з яких фактично ставав завданням на проектування (вулиці Бандери, Шевченка, Вітовського). 
Сподіваюсь цей конкурс стане показовим прикладом для інших міст України, що проектування вулиць як основних міських просторів може та має відбуватися шляхом проведення відкритих конкурсів. Це також може стати вагомим аргументом в контексті післявоєнного відновлення міст» — коментує результати конкурсу голова журі Ігор Могила.

«Найбільша приємність в тому, що конкурс відбувся. Було подано якісні проекти та кожна команда продемонструвала здатність поєднувати архітектуру, містопланування та транспорт у єдиному проекті. Оцінювати конкурсні проекти було приємною задачею, цікаво було шукати пояснення чому команди пропонували саме такі рішення певних вузлів та розуміти що нестандартні рішення мають під собою значний обсяг даних та думання» — коментує заступник начальника управління вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності та інфраструктура Павло Сирватка. 

«Журі обрали найбільш людино-орієнтований проект. Команда переможців пропонує розширити тротуари та утворити додаткові громадські простори вздовж вулиці за рахунок суміщення смуг трамваю зі смугами автобусів. Другий аспект вибору журі — це надавати перевагу прогресивним рішенням перед консервативними. Такі рішення запропонувала команда-переможець. І хоч ці рішення не є ідеальними і мають простір для вдосконалення, але сам підхід до вирішення складних ділянок демонструє бажання застосовувати нові принципи проектування, бажання експериментувати, гнучкість світогляду загалом» — коментує Ольга Криворучко, член журі конкурсу, керівник архітектурної студії «urban ideas». 

Друге місце посів проект під шифром 130122 авторського колективу: Віталій Бойко, Володимир Тарасюк, Віталій Терещук, Наталія Костенко, Богдан Будлянцкв, Лев Іванець / ПРО Мобільність, м. Київ.

2 місце — проект 130122
2 місце — проект 130122

Третє місце посів проект під шифром 302314 авторського колективу: Ігор Крупа, Роман Зубачик, Олег Пона, м. Львів.

3 місце — проект 302314
3 місце — проект 302314

Завданням для учасників конкурсу було розробити проектну пропозицію реконструкції  вулиці І.Миколайчука на ділянці від вул. Полтв’яної до перетину вулиці проектованої 1 з вул. І. Миколайчука-проектованою 2. Від проектантів очікували отримати забалансований проект вулиці, що поєднає інтереси всіх її користувачів, враховуватиме розвиток громадського транспорту та забезпечуватиме безпеку учасників руху.

До складу журі конкурсу увійшли:

 • Антон Коломєйцев — начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста;
 • Олександр Шутюк — начальник відділу інвестиційних проектів ЛКП «Львівавтодор»департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури;
 • Юрій Столяров — архітектор, делегований член спілки архітекторів України, м. Львів;
 • Павло Сирватка — заступник начальника управління вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності та інфраструктура;
 • Орест Олеськів — начальник управління транспорту департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури;
 • Роман Муляр — заступник головного інженера ЛКП “Львівелектротранс”, м. Львів.  
 • Ігор Могила — експерт з міської мобільності, сертифікований інженер-проектувальник;
 • Юліан Чаплінський — архітектор;
 • Ольга Криворучко — архітекторка, керівник архітектурної студії «urban ideas».

Детальніше ознайомитись з проєктами переможцями можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1SWpavy227mNrmR_au_Ha0aTAdLCZ7tSC?usp=sharing , де проєкт-переможець – під шифром 190795; друге місце – під шифром 130122; третє місце – під шифром 302314.

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради висловлює подяку учасникам конкурсу, членам журі конкурсу, Львівській обласній організації спілки архітекторів України та всім залученим до організації конкурсу.