Обрано переможців архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію стрілецького тиру та стрільбища у с. Великі Грибовичі

 • 26.12.2022, 16:14
 • управління архітектури та урбаністики
У суботу, 24 грудня відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на проєктну пропозицію стрілецького тиру та стрільбища у с. Великі Грибовичі (урочище “Нива“) Львівської міської територіальної громади. В ході розгляду поданих проєктних пропозицій журі конкурсу обрали переможців.

Конкурс проводився з метою пошуку кращого архітектурного-містобудівного вирішення території та обʼєктів стрілецького тиру та стрільбища у с. Великі Грибовичі. Учасникам потрібно було опрацювати генеральний план з розміщенням необхідних функціональних зон та адміністративно-побутових будівель. Не менш важливим аспектом було й архітектурне вирішення проєктованого об’єкту.

Організація конкурсу відбувалася із залученням Управління спорту Львівської міської ради, Федерацій стрілецьких видів спорту та Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України.

Переможцем конкурсу обрано проєкт під шифром 101010 авторського колективу: Солук Михайло, Газдайка Олександр, Солук Наталія / ТОВ "Солук Аркітектс", м. Львів.

візуалізація проєкту-переможця / 101010
візуалізація проєкту-переможця / 101010

«Завданням для архітекторів було розробити комплексне рішення для території загальною площею понад 27 га, розташованої неподалік рекультивованого полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі. Проєктоване стрільбище передбачає влаштування великої кількості стрілецьких дистанцій на 25, 50, 100, 300 та 600 метрів, закритих та напівзакритих тирів, полів для спортивного пейнтболу та страйкболу, стендів для дробової стрільби компакт-спортинг та полів для стрільби з луку. Для забезпечення потреб такого комплексу також запроєктовано адміністративну будівлю, що містить навчальні приміщення, приміщення для стрільців, приміщення закладів харчування, спеціалізованих магазинів зброї, адміністративних та допоміжних приміщень.

візуалізація проєкту-переможця / 101010
візуалізація проєкту-переможця / 101010

візуалізація проєкту-переможця / 101010
візуалізація проєкту-переможця / 101010
візуалізація проєкту-переможця / 101010
візуалізація проєкту-переможця / 101010
Пропозиція проєкту-переможця, серед поданих проєктів найкраще взаємодіє з наявним ландшафтом території та максимально ефективно використовує його як елемент проєктного рішення. Ідея функціонально-планувальної організації стрільбищ виходить із топографії земельної ділянки. Переможці розмістили найдовшу дистанцію в 600 метрів у наявному на території тальвегу, що дозволить значно зменшити об’єми земляних робіт та забезпечить природну звукоізоляцію при стрільбі. Учасники також передбачили рішення, що дозволить реалізувати проєкт розділивши його на декілька стадій, збудувавши спочатку площині споруди стрільбищ» — коментує голова журі конкурсу Антон Коломєйцев.

Друге місце посів проєкт під шифром 212545 авторського колективу: Куцевич Богдан, Куреньов Сергій, Корнієць Олексій, Трошкін Арсеній, Смірний Дмитро / Куцевич+партнери, м. Київ.

візуалізація проєкту 2 місце / 212545
візуалізація проєкту 2 місце / 212545

візуалізація проєкту 2 місце / 212545
візуалізація проєкту 2 місце / 212545
Третє місце посів проєкт під шифром 008804 авторського колективу: Гулевата Анастасія, Полянська Валерія, Білик Павло, Савка Тарас, м. Київ.

візуалізація проєкту 3 місце / 008804
візуалізація проєкту 3 місце / 008804

візуалізація проєкту 3 місце / 008804
візуалізація проєкту 3 місце / 008804
До складу журі конкурсу увійшли:

 1. Антон Коломєйцев - начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста, м. Львів;
 2. Антон Нікулін - начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, м. Львів;
 3. Тарас Кубай - директор департаменту містобудування Львівської міської ради, м. Львів;
 4. Олег Лаврик - член виконавчого комітету Львівської міської ради, позаштатний радник міського голови Львова, м. Львів (за згодою);
 5. Ігор Данчак - архітектор, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» делегований представник від ЛОО НСАУ, м. Львів;
 6. Ольга Криворучко - архітекторка, керівник архітектурної студії «urban ideas», м. Львів (за згодою);
 7. Вʼячеслав Якубовський  - архітектор, старший викладач кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка», м. Львів (за згодою);
 8. Юрій Столяров - аріхтектор, головний архітектор проектів ДПІ «Містопроект», м. Львів;
 9. Тарас Сулик - архітектор, керівник архітектурної студії «Sulyk Architects (sa)», м. Львів (за згодою);

Детальніше ознайомитись з проєктами та коментарями журі можна згодом в каталозі конкурсних проєктів на фейсбук-сторінці управління архітектури та урбаністики.  

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради висловлює подяку учасникам конкурсу, членам журі конкурсу, Львівській обласній організації спілки архітекторів України та всім залученим до організації.