Стало відомо, як виглядатиме реабілітаційний центр на вул. В. Івасюка, 74 у смт Брюховичі

• 05.01.2023, 16:28
  • Пресслужба ЛМР
4 січня відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на проєктну пропозицію реабілітаційного центру на вул. В. Івасюка, 74 у смт Брюховичі, де в ході розгляду поданих пропозицій обрали переможців.

У межах конкурсного проєктування учасники пропонували рішення щодо реконструкції існуючої будівлі, архітектурний образ якої має особливий характер в ансамблі з історичною віллою. Серед важливих аспектів оцінки конкурсних проєктів: загальне образне вирішення та технологічно-планувальна організація реабілітаційного центру, рішення щодо термомодернізації та енергозабезпечення обʼєкту та рішення щодо благоустрою території.

За одноголосним рішенням журі, переможцем конкурсу обрано проєкт під шифром 221216 авторського колективу: Андрій Бєляєв, Дмитро Смалюк, Катерина Полев‘яненко, Остап Готь, Юрій Томищ / Проектна Майстерня Бєляєвих, м. Львів.

візуалізація проєкту-переможця / 221216

«Проєкт-переможець пропонує найбільш тактовний і делікатний розвиток цінного медичного комплексу в Брюховичах. При цьому архітектори глибоко вивчили і застосували досвід будівництва провідних реабілітаційних закладів світу. Надбудовуючи і прибудовуючи окремі об‘єми будівлі, вдалось у докорінний спосіб трансформувати технологію існуючої структури, раціоналізувавши всі сполучення та прибравши колізії. З урбаністичної точки зору, матимемо повністю збережену рекреаційну зору з півдня і функціональну вісь доступу з півночі. Екологічність тут поєднано з технологічністю, затишок з медичною функціональністю, а архітектурний палімпсест різних епох набуває рис позачасовості», — зазначив голова журі конкурсу, головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Команда розробила сайт, тож детально ознайомитись з проєктом-переможцем можна за посиланням https://bru221216.wixsite.com/contest

Друге місце посів проєкт під шифром 230212 авторського колективу: Андрій Лесюк, Михайло Когут, Катерина Іващук, Олена Вітюк, Ярослав Іваськів, Сергій Ділай, Ігор Когут / Guess Line Architects, м. Львів.

візуалізація проєкту 2 місце / 230212

Третє місце посів проєкт під шифром 505506 авторського колективу: Максим Шульга, Іванна Шульга, Микола Мальований, м. Київ.

візуалізація проєкту 2 місце / 230212

візуалізація проєкту 3 місце / 505506
Журі конкурсу також відзначили інженерні рішення проєкту під шифром 501319 авторського колективу: Мостовщиков Юрій. Черняк Костянтин. Бородич Марина, Ходін Артем, Максимчук Лілія / ТОВ «Бюро архітектури трансформа», м. Київ.

Детальніше ознайомитись з усіма проєктами можна буде згодом в каталозі конкурсних проєктів на Facebook-сторінці управління архітектури та урбаністики.

Нагадаємо, до складу журі конкурсу увійшли:

• Антон Коломєйцев — начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста, м. Львів;

• Олександра Сладкова — начальник управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, м. Львів;

• Юрій Джигіль — архітектор, кандидат архітектури, делегований представник від ЛОО НСАУ, м. Львів;

• Олег Дроздов — архітектор, засновник та керівник архітектурного бюро «Drozdov&Partners», співзасновник Харківської школи архітектури, м. Харків (за згодою);

• Юліан Чаплінський — архітектор, м. Львів (за згодою);

• Марко Савицький — архітектор, засновник та керівник архітектурного бюро «Savytskyy Design», м. Львів (за згодою);

• Володимир Гончарук — представник КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги», технічний директор, м. Львів (за згодою);

• Микита Ільїн — представник Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України, м. Київ (за згодою);

• Костянтин Руднєв — кандидат технічних наук, головний інженер проєктів, спеціаліст у галузі інженерного забезпечення будівель та споруд, м. Харків (за згодою).

Організація конкурсу відбувалася із залученням Львівського територіального медичного об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» та Товариства Червоного Хреста України.

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради висловлює подяку учасникам конкурсу, членам журі конкурсу, Львівській обласній організації спілки архітекторів України, Товариству Червоного Хреста України та всім залученим до організації.