Перейти до основного контенту
13°
Дощ,
Похмуро
12 червня 2026
П'ятниця
13°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
12°
Дощ, Похмуро
Вночі
12°
Похмуро
13 червня 2026
Субота
14°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
18°
Мінлива хмарність
Вночі
11°
Ясно
14 червня 2026
Неділя
15°
Мінлива хмарність
Вдень
17°
Мінлива хмарність
Вночі
14°
Мінлива хмарність
15 червня 2026
Понеділок
15°
Мінлива хмарність
Вдень
18°
Мінлива хмарність
Вночі
12°
Ясно
16 червня 2026
Вівторок
15°
Мінлива хмарність
Вдень
19°
Мінлива хмарність
Вночі
14°
Мінлива хмарність
17 червня 2026
Середа
14°
Мінлива хмарність
Вдень
17°
Ясно
Вночі
10°
Ясно

У Львові у співпраці з мешканкою відреставрували балкон в будинку-пам’ятці

27 вересня 2024, 14:08
Пресслужба ЛМР
У Львові в межах програми співфінансування відреставрували балкон у будинку-пам’ятці культурної спадщини на вул. Кирила і Мефодія, 29. Про це поінформували в ЛКП «Бюро спадщини».

Роботи тривали кілька місяців, виконавцем було ТОВ «СпецРеставрація».

фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
Як розповів керівник підрядної організації Руслан Кужик, пошкодження балкона виникли ще під час Другої світової війни. «Частина металевих поручней була простріляна, а деякі фрагменти взагалі були відсутні. Одна з консолей вже обвалилася, а інша могла впасти в будь-який момент. Крім того, балконна плита мала серйозні тріщини, що могло становити загрозу для безпеки мешканців та перехожих", – розповів  Руслан Кузик, «СпецРеставрація».. Усі ці пошкодження були виправлені під час реставраційних робіт

Під час  реставраційних робіт всі ці недоліки виправили. Так, консолі, які підтримували балкон, замінили на нові, відреставрували металеве огородження балкону та встановили новий дерев'яний поручень.Також фахівці відреставрували пошкоджену бетонну плиту і встановили нову гідроізоляцію, що має на меті захистити конструкцію від подальшого руйнування.

ЛКП "Бюро спадщини"
ЛКП "Бюро спадщини"
Загальна вартість реставраційних робіт балкону – 178 тис. грн. При цьому фінансова частка мешканки квартири, де розташований балкон, склала  лише 10 тис. грн, відповідно до умов програми співфінансування.

Додамо, нещодавно у Львові у співпраці з мешканцями відреставрували два балкони з атлантами в будинку-пам’ятці на вул. Гоголя, 10. А зараз  аналогічні роботи тривають  на вул.Огієнка, 6.

«Приємно спостерігати, що все більше львів'ян починають дбати про свої будинки. Це безперечно свідчить про зміну підходу до цінностей та відповідальне ставлення до культурної спадщини міста. Такий інтерес до збереження історичних елементів надихає нас продовжувати реалізацію Програми, проводити зустрічі, майстер-класи та працювати над подальшими змінами. Хоча процес не є таким швидким, як хотілося б, механізм співфінансування діє, і ми маємо надію залучати до цієї справи все більше людей, особливо реставраторів. Якщо ви маєте досвід подібної роботи, запрошуємо заповнити форму на сайті ReHerit у вкладці Оператори», – зазначила директорка ЛКП «Бюро спадщини» Стефанія Топилко.

фото ЛКП "Бюро спадщини", стан балкона до реставрації
Фото ЛКП "Бюро спадщини", стан балкона до реставрації
Нагадаємо, програму співфінансування реставрації балконів у житлових будинках-пам’ятках архітектури Львова було започатковано у 2019 році. Програма передбачає реставрацію, ремонт (реставраційний) балконів, еркерів, лоджій, які належать до житлових квартир, що є у приватній власності та розташовані на головних фасадах будинків – пам’яток культурної спадщини м. Львова. Дізнатися, як стати учасником програми можна на  сайті.