На Екологічному форумі ЛМКП «Львівводоканал» презентував екологічний проект вироблення біогазу

  • 27.04.2017, 15:02
  • 1516
  • Ганна Пищула
Під час сьогоднішнього міжнародного Екологічного форуму представники громадського і бізнес-секторів презентували успішні проекти у сфері поводження з ТПВ. Зокрема, ЛМКП «Львівводоканал» представив проект вироблення біогазу з мулу стічних вод.

фото: Костя Гончар

ЛМКП «Львівводоканал» перший в Україні реалізовує екологічний проект вироблення біогазу з мулу стічних вод. Цей проект розрахований на три наступні роки. Внаслідок переробки мулу підприємство отримає електроенергію або газ.

«Станом на зараз ми маємо накопичено на території міста близько 1,5 млн. м3 мулу на очисних спорудах. Внаслідок нашої інвестиції, в розмірі 31 млн. євро, ми зможемо добувати стільки біогазу, щоб забезпечити повністю потреби «Львівводоканалу» в електроенергії для очисних споруд. Це близько 30% усіх наших потреб в електроенергії – а це економія близько 10 млн. грн в місяць.

Ми побудуємо біогазовий завод, який буде зброджувати мул стічних вод. Однак, тут є розумно органічну частину ТПВ теж зброджувати. Це дозволить значно збільшити добування біогазу і електроенергії. Також багато органіки і жиру продукують наші супермаркети. І цей жир також ми будемо забирати і переробляти на енергію.

Крім того, ми пропонуємо створити енергетичний центр на базі наших очисних споруд. На базі нашого підприємства і «Львівтеплоенерго» проводити збродження мулу твердих і органічних відходів, а далі підсушений мул, який залишається, зможемо спалювати і отримувати тепло. Додаткове тепло можемо добувати із стічних вод тепловими насосами. Це все в комплексі дозволить виробити теплову енергію і гарячу воду низької собівартості. Такі рішення реалізовані в Скандинавських країнах», - розповів Дмитро Ванькович, заступник директора ЛМКП «Львівводоканал».

презентація