«Лише Червоноград готовий підписати договір, відповідно до Меморандуму про прийом ТПВ», - С. Бабак
«Ситуація залишається складною. Станом на 3 травня, 467 майданчиків є перевантаженими. Це майже 38%. Якщо денна норма ТПВ у Львові 500-600 тонн, то ми вивозимо 150-200 тонн, за тими договорами, які мають перевізники, а далі йде перенакопичення.
Така ситуація є не доброю, адже йде підвищення температури і екологічний стан буде мати тенденцію до погіршення. Тому вдячний за меморандум, але буду двічі вдячний, коли він запрацює.
У додатку Меморандуму, який був підписаний 21 квітня, є 16 міст, які мали б приймати сміття зі Львова. Станом на сьогодні у мене є лише одне підтвердження від міста, яке готове підписати договір, – це м. Червоноград на 10 тонн. У решті міст, як кажуть їх мери, десь сесія відмовила, десь сесія ще має проходити. Також посилаються на громадські обговорення. У одному з міст громадські обговорення призначені на 26 травня.
Хочу зазначити, що підписаний Меморандум дає змогу не тільки Львову 2 роки утилізовувати своє сміття, він дає можливість містам, які його підписали, навести лад на своїх сміттєзвалищах.
Адже Львів свої зобов’язання по Меморандуму виконав у повному обсязі. У Меморандумі було зазначено, що Львів має виділити 70 млн. грн. містам, які прийматимуть ТПВ. На сесії вже проголосували 20 млн. грн. і субвенції вже перераховані деяким містам.
Маємо надію, що Меморандум запрацює», - розповів заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.
Нагадаємо, 21 квітня Львівська мерія разом з представниками ЛОДА та Львівської облради підписали меморандум з мерами міст Львівщини про довгострокову співпрацю. У четвер, 27 квітня, під час засідання сесії ЛМР, депутати проголосували за виділення понад 21 млн грн містам, які погодились приймати сміття зі Львова.