«Згідно з листом Львівської ОДА, ми переглянули погоджені ними тарифи і виносимо на розгляд виконавчого комітету», - Ірина Маруняк

  • 04.08.2017, 12:10
  • 2198
  • Ганна Пищула
Згідно з листом Львівської ОДА від 27 липня 2017 року, щодо затвердження нових тарифів на вивезення ТПВ, виконавчий комітет розглянув і затвердив нові тарифи.

фото: Олександр Мазуренко

«Маємо лист від Львівської ОДА від 27 липня 2017 року щодо затвердження нових тарифів на вивезення твердих побутових відходів. Відповідно до п.1.4 ухвали сесії Львівської міської ради 29.06.2017 року № 2163 щодо передачі повноважень Львівській ОДА функцій у поводженні з ТПВ у Львові, передбачено, що перевізники подають пропозиції нових тарифів ЛОДА, вони їх опрацьовують, погоджують і надсилають нам для розгляду і затвердження на виконавчому комітеті.

Відповідно, уся процедура була витримана в рамках чинного законодавства. Проект тарифів був опублікований в газеті «Львівська пошта». Станом на сьогоднішній день зауважень немає», - доповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури.

За словами Ірини Маруняк, якщо сміття місяць не вивозилося, то перевізники рахунків не виставляли. Якщо не вивозилося два тижні, то ці рахунки теж врегульовані і впорядковані. Крім того, пільги і субсидії покривають рахунки за ТПВ.

 Як доповнив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, запропонований тариф є економічно обґрунтованим, адже за ці три роки відбувся ріст ціни на поливо – на 147%, мастила – на 280%, мінімальна зарплата зросла на 263%.

«Нові тарифі зростуть в 2,2 рази. У меншій ступені вони зростають для населення, в більшій - для юридичних осіб. Причина зростання в тому, що за останні три роки, з часу затвердження діючого тарифу, в країні відбулися інфляційні процеси. В рази здорожчали паливно-мастильні матеріали, техніка, заробітна плата. Це все є складові тарифу. Тому вони приведені у відповідність до сьогоднішніх цін. Тому, затверджений тариф є економічно обґрунтований.

Кожен перевізник має різну ціну, але приблизно однакову.

Хочу наголосити, що сьогодні 60-70 % сімей у Львові мають пільги і субсидії, тому це здорожчання буде покрите пільгами і субсидіями.

Якщо порівнювати з іншими містам, наш тариф є не найдорожчий і є не найдешевший. Ми є нижче середнього рівня», – додав Сергій Бабак.

Затверджений тариф вступить в дію з 1 вересня 2017р.

Додатки 1, 2, 3