«Не всі висновки аудиторів є обгрунтованими», - ЛКП «Львівспецкомунтранс» про результати перевірки, проведеної Західним офісом Державної аудиторської служби

  • 14.09.2017, 07:13
  • Христина Процак
Ревізори Західного офісу Державної аудиторської служби провели перевірку діяльності ЛКП «Львівспецкомунтранс». У акті перевірки наведено кілька зауважень, з якими ЛКП «Львівспецкомунтранс» не погоджується. Як повідомив керівник ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин, зауваження Державної аудиторської служби, які викладено в акті на 112 сторінках, не є суттєві, і стосуються переважно виплати компенсацій іншим перевізникам ТПВ та непроведення підприємством тендерів на закупівлю послуг з вивезення ТПВ та закупівлю послуг полігонів. Зважаючи на ситуацію, в якій тоді опинилось місто, та на об’єктивні обставини, провести тендери було неможливо.

Планова ревізія фінансово-економічної діяльності ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» проводилась з 1 червня до 4 вересня цього року. Під час ревізії основна увага приділялася питанню вивезення та захоронення ТПВ і ремонту будівлі на вул. Шевченка, 327 Г. Суттєвих зауважень ревізорів Західного офісу Держаудитслужби щодо ведення фінансово-господарської діяльності ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» нема. Є зауваження щодо виплати компенсацій іншим перевізникам ТПВ згідно з документами, які ті подавали, непроведення підприємством тендерів на закупівлю послуг з вивезення ТПВ та тендерів на закупівлю послуг полігонів.

ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» здійснював відшкодування перевізникам додаткових витрат на перевантаження та перевезення побутових відходів відповідно до ухвали ЛМР №907 від 14.07.2016 року.

«Ревізори мають зауваження щодо недостатньої інформації у документах перевізників для підтвердження їх додаткових витрат. Відповідно до умов договорів про відшкодування додаткових витрат, відповідальність за достовірність наданих даних була покладена на перевізників ТПВ. У випадку підтвердження недостовірності поданих для відшкодування фірмами-перевізниками документів, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» буде проводити роботу з повернення цих коштів в межах правового поля.

Також ревізори вказали свої зауваження щодо компенсації ТОВ «Ком-Еко-Борислав 2010» на облаштування полігону ТПВ в м. Борислав, мовляв, дві депутатські комісії – інженерного господарства та бюджетна – не мали повноважень погоджувати такі речі. На думку Держаудитслужби, підприємства-перевізники ТПВ не мали права оплачувати послуги бульдозерів та іншої спецтехніки на полігонах області. Але ці полігони абсолютно не пристосовані до прийому великої кількості ТПВ і без використання такої техніки вони б її фізично не змогли прийняти сміття. 

Ревізори вказують, що укладення угод з перевізниками та на надання послуг полігонів треба було проводити через тендери. Але це унеможливило б вивезення сміття зі Львова взагалі. Тендерне законодавство передбачає, що треба було вказувати місце та обсяги, не кажучи про відсутність декількох тижнів часу на проведення тендерних процедур. В період тотального небажання полігонів по усій Україні приймати сміття зі Львова запланувати та чітко визначити місця захоронення ТПВ було неможливим. Проведення тендерів у таких умовах і вивезення ТПВ було взаємовиключним», - зазначив Тарас Стефанишин, директор ЛКП «Львівспецкомунтранс».

Зараз ситуація із вивезенням ТПВ врегулювалась і ЛОДА, яка на цей час координує процес вивезення сміття зі Львова, працює за такими ж механізмами, що і перевізники ТПВ, в тому числі «Львівспецкомунтранс», у період, за який проводилась ревізія аудиторською службою.