«За 2 місяці ЛОДА отримала 50 млн грн, а перевізниками подано заявки, що ЛОДА оплатить 34 млн грн, тому виходить різниця у 15 млн грн», - С. Бабак

  • 14.09.2017, 14:51
  • 948
  • Романа Куць
Сьогодні, 14 вересня, на сесії Львівської міської ради заслухали заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства, який доповів стосовно питань поводження з твердими побутовими відходами у місті, ситуацію з полігоном та майбутнім заводом. Як зазначив Сергій Бабак, у цифрах ЛОДА та перевізників є різниця у 15 млн гривень, які платить Львівська міська рада за вивезення сміття у межах Меморандуму передачі повноваження управління відходами Львівській обласній державній адміністрації.

«Ухвала сесії Львівської міської ради №2163 від 29.06.2017 чітко визначила порядок передачі повноважень управління відходами ЛОДА і суму коштів, які мають бути надані адміністрації.

На це півріччя 150 млн гривень, тобто 25 млн гривень на місяць. Хочу зазначити, що ухвалою передбачено, що ЛОДА до 5 числа кожного місяця повинна надавати Львівській міській раді деталізований звіт про використання субвенцій, наданих у попередньому місяці. Ми неодноразово зверталися в ЛОДА надати нам таку інформацію, також є три офіційні листи з підписом міського голови, але станом на сьогодні відповіді ніякої немає.

Цифри, які показали перевізники і які є в листі ЛОДА на Кабінет Міністрів, кажуть про те, що в середньому протягом двох місяців на добу вивозили 616 тонн. За 1 тонну йшло відшкодування перевізникам 909 гривень.

Таким чином, виходить, що за два місяці ЛОДА отримала 50 млн гривень, а перевізниками подано заявки, що влада області оплатить 34 млн 700 тис гривень, тому виходить різниця у цифрах 15 млн за два місяці. Якщо взяти цю суму за півріччя, то вийде 47 млн гривень, які мають бути направлені, як це передбачалось Меморандумом, на приведення до порядку полігонів Львівської області.

Коли мова йшла про 300 млн на рік, то ЛОДА хотіла ще додатково 70 млн, потім був ще лист на 166 млн. Але я показував розрахунок, що коштів, які ми надаємо, достатньо, щоб розрахуватись з перевізниками і вкладати у інфраструктуру полігонів області.

Рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС було передбачено ЛОДА розглянути питання виділення земельної ділянки у межах області для розміщення полігону твердих побутових відходів. Але кожної інформації ні публічної, ні офіційної не було нам надано, чи є така ділянка», - розповів Сергій Бабак.

На пленарному засіданні Львівської міської ради заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства також проаналізував ситуацію, яка зараз є на полігоні у Грибовичах.

«Повна дегазація на Грибовицькому полігоні буде зроблена тоді, коли буде проект рекультивації полігону. Найближчого тижня буде оголошено конкурс по скважинах по біогазу, йде реконструкція станції очистки інфільтрату, з ціллю підняття її потужностей.

Питання сортування сміття і вивезення ми повинні пропрацьовувати спільно з ЛОДА. Департамент з поводження з ТПВ працює, ми взяли 6-7 людей, обов'язки керівника виконує Сергій Сало. Зараз ми вже визначили місце складування деревини. Також бачимо, як і де можна збирати на утилізацію стару апаратуру, холодильники», - зазначив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

«Мешканці міста Львова не винні, що склалась така ситуація. Нам потрібно це все проаналізувати, щоб ціна була збалансована для усіх мешканців і не мала великої різниці. Стосовно будівництва заводу, то в Україні досвіду такого нема, тому ми хочемо використати все нове, що сьогодні є в Європі», - додав міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух