У Львові безкоштовно прочіпують 5000 домашніх собак

До кінця 2017 року у межах програми «Популяризація електронної ідентифікації та реєстрації власницьких собак у Львові» безкоштовно чіпують 5 тисяч домашніх собак. Цей процес вже розпочався на базі Львівського комунального підприємства «Лев» та низки ветеринарних клінік і кабінетів.

Ідентифікація тварин має багато важливих переваг, перш за все, для їхніх господарів та для безпеки міста в цілому. Найбільш дієвим способом ідентифікації є чіпування, вживлення підшкірного чіпа з занесенням тварини до електронної бази, де міститься уся важлива інформація про собаку та його господаря. Завдяки гранту міжнародної організації DogTrust Worldwide 5 тисяч львів’ян зможуть безоплатно прочіпувати свого улюбленця до кінця 2017 року.

Які переваги чіпування?

1. Можливість підтвердження того, що це – ваш собака. «Попри те, що ніхто з нас не хоче та не планує загубити свого домашнього улюбленця, такі прикрі випадки трапляються доволі часто. У ЛКП «Лев» до нас потрапляє чимало собак, відловлених на вулиці, які втекли, загубились, за якими не догледіли, що може статися з кожним, навіть дуже відповідальним господарем. Часто процес пошуку господаря забирає кілька днів і навіть тижнів, якщо тварина ніде не зареєстрована і не має на шиї жетона з контактами господаря. Натомість ідентифікація спростить цей процес повернення додому до лічених годин», – зазначила директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

2. Можливість повернення втрачених або вкрадених тварин в Україні та за кордоном, адже інформацію про чіпованих собак вносять до міжнародної бази даних. До речі, на неї поширюється законодавство щодо захисту персональних даних. «Ми дуже сподіваємося, що електрона ідентифікація найближчим часом стане законодавчою нормою в Україні. Знаю, що відповідні законопроекти є вже напрацьовані. Таким шляхом пішли чимало країн світу і це дає відчутні переваги. В Україні, окрім Львова, уже кілька міст приєдналися та реєструють тварин у міжнародній базі даних, з якою працює Animal-ID.info. Господарі, які повернули своїх тварин, уже відчули переваги такого кроку», – розповів засновник та СЕО Animal-ID.info Віктор Копач.

3. Можливість виїзду за кордон з твариною. Для прикладу, з 2010 року в’їзд тварин без наявності спеціального мікрочіпа в країни Євросоюзу заборонений

4. Можливість страхування тварини.

5. Підвищення відповідальності господарів. «Цей пункт особливо болючий у наших реаліях, адже часто тварини опиняються на вулиці, часом стають жертвами ДТП, і стається це не тому, що собаку загубили випадково. На жаль, люди, що позбуваються собак, залишаючи їх на вулиці, досі не є рідкістю у нашому розвинутому суспільстві. Нагадуємо, в Україні законодавчо передбачена адміністративна і навіть кримінальна відповідальність за недбале ставлення і жорстоке поводження з тваринами, тож ідентифікація змусить їх задуматися про це», – додала директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

До кінця 2017 року у межах проекту «Популяризація електронної ідентифікації та реєстрації власницьких собак у Львові» 5 тисяч господарських собак будуть ідентифіковані мікрочіпом стандарту ISO 11784/85 цілком безкоштовно. Ідентифікація буде здійснюватися у клініці ЛКП «Лев» та інших ветеринарних клініках міста, що відповідають установленим вимогам проекту.

«Перелік та адреси закладів, які чіпують собак, львів’яни можуть знайти на сайті. Також тут розміщено анкету для клінік, які бажають долучитися до цього процесу. Якими є вимоги для ідентифікації собак мікрочіпом? Це може зробити тільки господар собаки, що живе на території Львова. Коли ви прийдете на процедуру вживлення чіпа, ви повинні підтвердити факт власності на тварину (попередня реєстрація тварини в міській базі даних або в animal-id.info). Дуже важливий факт – собака повинен мати щеплення від сказу, яке було проведене не пізніше як за рік до моменту чіпування, адже України – країна, що бореться зі сказом. Ми не можемо забувати про відповідальність», – наголосив співзасновник Anial-ID.info, куратор проекту з чіпування Василь Дуб.

Проект реалізується громадською організацією «Міжнародні системи реєстрації», грантодавець: організація Dogs Trust WorldWide, партнер: ЛКП «Лев» та Львівська міська рада.