«Ми затвердили загальні технічні рішення і розробляємо технічне завдання, яке буде основою тендерної документації для проведення тендеру по будівництву заводу в кінці цього року», - В.Ноздря

У Львові триває другий день екологічного форуму «Вода та Енергія», під час якого українські та міжнародні експерти обговорюють реформи в екологічному законодавстві та технологічні інновації у сфері охорони навколишнього середовища. Зокрема, сьогоднішній день присвячений секціям на тему ТПВ, під час чого запрезентували проект рекультивації Грибовицького полігону та розповіли про концепцію переробного комплексу у Львові.

«Перед тим як остаточно визначитись з технологією, яку ми будемо застосовувати до нашого переробного комплексу у Львові, ми побачили досвід країн, які мають схожу морфологію сміття, недостатньо розвинену систему роздільного збору. Ми вирішили, що класичний завод механіко-біологічної переробки, буде складатися з механічної частини – автоматизоване, і ручне сортування. Буде відбуватися розділення органічного і неорганічного сміття на фракції. Подальша переробка органічної фракції стає можливою в тонах біологічної стабілізації. Ми плануємо застосовувати аеробний процес: без виробництва біогазу. Головне, що органічна фракція буде біологічно стабілізована, вона не буде вступати в реакцію з киснем і не буде складати проблематику при потраплянні на полігон. Таким чином буде значно менше утворюватися фільтрату і біогазу.

Станом на сьогодні ми затвердили загальні технічні рішення і розробляємо технічне завдання, яке буде основою тендерної документації для проведення тендеру по будівництву заводу в кінці цього року. Ми виходимо з тих обмежень, які ми маємо з точки зору бюджету для такого комплексу: міський бюджет (не більше я 10%), позика від ЄБРР, що нам дасть можливість побудувати першу головну частину сміттєпереробного комплексу, а у подальшому він може бути добудований. Але ця головна частина – це ядро проекту, адже вона дасть нам можливість переробляти 100% твердих побутових відходів міста Львова.

Ми плануємо контролювати бюджет у тих рамках, які вже відомі, йдеться про 25 млн євро від ЄБРР для будівництва заводу, 10 млн євро грантових коштів і приблизно 3-5 млн євро з міського бюджету. Після того, як ми проведемо тендер, а він складатиметься з двох частин, у березні 2018 року ми матимемо розуміння, коли і як проводити роботи», - зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.