«Ми дійшли до тої технології, яка дасть змогу збудувати перше сміттєпереробне підприємство у Львові», - В.Ноздря

На «Арені Львів» триває ІІІ Міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія», під час якого директор ЛКП «Зелене місто» запрезентував концепцію переробного комплексу у Львові, який планують збудувати до 2020 року.

«Ми маємо збудувати завод терміном до 2 років і на це ми маємо фінансування до 35 млн євро. Наш завод забезпечить механіко-біологічну переробку ТПВ: дві лінії механічного сортування (по 120 тис. тонн/рік кожна). Після сортування вся розділена фракція потраплятиме у біо-стабілізаційні тунелі.

Усі тверді побутові відходи потраплятимуть на сортувальну лінію, де їх розділятимуть на суху і органічну фракції. Після цього органічна фракція проходитиме анаеробну фазу, що зможе забезпечити виробництво біогазу, з якого можна виробляти електроенергію, що в свою чергу дозволить отримати теплову енергію.

У той час суху фракцію розділятимуть на папір, пластик, скло тощо. Пізніше це все, як непридатна фракція для компостування і переробки, проходитиме етап пресування та потраплятиме на пакувальну лінію.

Усе місто має бути охоплене системою роздільного збору – це мінімальний базовий рівень. Якщо сортування запровадити, то це спростить роботу майбутнього переробного підприємства», - зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.