Прорив на водопроводі «Плугів-Винники» ліквідовано, водопостачання відновлено до усіх споживачів

  • 11.12.2017, 15:39
  • Ганна Пищула
Прорив на водопроводі «Плугів-Винники» ліквідовано. Над ліквідацією пориву півтори доби працювало 28 осіб ЛМКП «Львівводоканалу». Також 30 осіб було задіяно під час пошуку місця пориву. Станом на зараз водопостачання відновлено до усіх споживачів. Триває процес стабілізації водопостачання до усіх будинків у Личаківському районі. Зранку залишалися окремі мікрорайони, у яких спостерігалися проблеми з подачею води. Зокрема, вода не надходила у район вулиць розташованих поблизу Високого Замку. Також були локальні проблеми на вул. Ірини Вільде, вул. Дорога Кривчицька, вул. Лисенка, вул. Теліги. На вказаних вулицях працювали 6 водовозок.

фото: Олександр Мазуренко

«У п’ятницю, 8 грудня, о 21.30 год сталася аварія на водопроводі. У районі с. Чижиків був прорив водопроводу. Це старий водопровід, збудований 30 років тому. Працівники ЛМКП «Львівводоканалу» приступили до ліквідації аварійної ситуації. У суботу, 9 грудня, було призупинено подачу води мешканцям м. Винники і Личаківського району Львова. Впродовж суботи і неділі «Львівводоканал» працював над ліквідацією аварійної ситуації.

Аварію ліквідували в неділю ввечері і розпочали відновлювати водопостачання. Водопостачання до м. Винник відновили вночі з неділі на понеділок. Станом сьогодні на ранок 80% Личаківського району вже були забезпечені водою. Станом на зараз вода подана до усіх будинків. Єдине, що необхідно, щоб піднявся тиск, щоб вода піднялася до верхніх поверхів.

Для забезпечення мешканців водою у роботі були задіяні водовозки. Першочергове завдання було доставити воду до лікарень і мешканцям житлових будинків. Також довозили воду в студентські гуртожитки на вул. Пасічна і Медової Печери. У неділю працювало 16 водовозок і ще 1 водовозку замовив «Львівводоканал». Водовозки стояли в 9 місцях, про які ми інформували через засоби масової інформації», - розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За словами Ірини Маруняк, місто висловлює вдячність усім підприємствам, які допомогли з організацією довезення води. Зокрема, з водовозками допомагали військові частини, приватні підприємці, ШРП. Якість води перевіряла лабораторія ЛМКП «Львівводоканал». Лише ті водовозки, які мають право на довіз питної води, доставляли її мешканцям, а інші водовозки постачали технічну воду.

Як повідомив Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал», причиною аварії стало те, що на водопроводі розійшовся заводський шов.

фото: Олександр Мазуренко

«На водопроводі розійшовся заводський шов, який був зварений на заводі, а не на місці, коли прокладали цю магістраль. Майже півтори доби на місці аварії працювало 28 працівників ЛМКП «Львівводоканал». Також більше 30 осіб було залучено, коли шукали місце прориву. Під час ліквідації прориву повністю відновили шов – вирізали старий і зробили новий.

Ситуація такого масштабу відбулася вперше за останні 30-40 років. У нас є детальний план аварійних ділянок водопроводу і є програма з їх ліквідації. До прикладу, у 2009 році на цьому водогоні, було замінено 9 км труби – це коштувало майже 200 млн. грн. Тому, на заміну великих ділянок водопроводу великого діаметру потрібні величезні кошти. На сьогодні маємо близько 20 км аварійних ділянок. 1 м труби діаметром 800 мм коштує 7-8 тис. грн., не враховуючи витрати на інші матеріали і роботу», – розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».

За його словами, вода, яка зараз подається до мешканців м. Винник і Личаківського району, відповідає усім вимогам, її якість постійно контролюється і перевіряється.