С. Бабак: «Враховуючи ситуацію в країні, хочу звернутись до тих, хто має приватні котельні, або вдома на індивідуальному опаленні – працювати в ощадливому режимі»

  • 02.03.2018, 16:20
  • Христина Процак
На заклик НАК «Нафтогаз України» у Львові впровадять тимчасові заходи для зменшення споживання газу. Однак, школи та садочки міста працюватимуть. Опалення в ці заклади подаватимуть в ощадливому режимі, але з дотриманням санітарних норм. Про це розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства. Також він зазначив, що наразі місто не отримало жодних офіційних вказівок від державних органів, однак, просить усіх мешканців, які мають індивідуальне опалення в будинках, також перейти на ощадливий режим.

«У Львові все стабільно, місто працює в нормальному режимі, тепло подається за графіком та відповідним температурним режимом. Наразі обмежень не робимо, але будемо працювати в ощадливому режимі, тобто, тримати на тих параметрах мінімум-максимум, не завищуючи параметри.

Станом на зараз у нас нема жодного офіційного документу від державних органів. Якщо буде якесь офіційне звернення, тоді будемо діяти відповідно до ситуації. Наразі тепло подаємо до лікарень, садочків, будинків. На вихідні в школах і садочках подача теплоносія буде обмежена, але так, щоб уникнути замерзання, щоб не витрачати теплоносій, але підтримувати нормальну температуру в будинках.

Враховуючи таку ситуацію в країні, хочу звернутись до тих, хто має приватні котельні, або вдома на індивідуальному опаленні — працювати в ощадливому режимі, щоб дати змогу зекономити. Ми діємо в межах міста.

Якщо будуть якісь вказівки, ми будемо перебудовувати роботу теплопостачальних підприємств або вводити наші обмеження. Наразі все спокійно. Думаю, відмикати дитячі школи та садочки, коли на вулиці -16°С, нема потреби. Якщо буде таки необхідність в обмеженні, то починати треба з промислових підприємств, які не є підприємствами життєзабезпечення міста. Люди не мають відчувати негараздів від цих проблем, тим більше, діти, школярі. Поки нема офіційного підтвердження і обмежень нам по лімітах газу, все працюватиме у режимі, як було до цього», — розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, сьогодні, 2 березня, НАК «Нафтогаз України» оприлюднила звернення до українців протягом наступних 3-4 днів зменшити споживання газу з метою зменшити можливі наслідки енергетичного шантажу з боку Росії.

Відтак, у Львові подачу тепла до навчальних закладів міста буде переведено в ощадливий режим. При цьому у приміщеннях буде забезпечено температуру необхідну для нормального і комфортного проходження навчального процесу. Призупиняти навчання в школах і садочках Львова не будуть. Станом на сьогодні місто Львів працює у звичному режимі — опалення подається до усіх споживачів теплопостачальних підприємств: населення, школи, садочки, лікарні, поліклініки тощо. На вихідні дні у навчальних закладах буде підтримуватися мінімальна температура, яка дозволяє працювати системі теплопостачання і уникнути замерзання трубопроводів.

У Львівській міській раді також закликали власників індивідуальних газових котлів зменшити споживання газу протягом наступних 4-х днів задля економії.