«Зараз ми маємо і опрацьовуємо три етапи щодо очистки фільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі», - Сергій Бабак

  • 06.03.2018, 15:31
  • 971
  • Романа Куць
Станом на сьогодні Львівська міська рада працює по трьох етапах щодо очистки фільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі. Зокрема, було проведено реконструкцію станції очистки фільтратів; оголошено тендер на додаткову станцію очистки фільтратів та оголошено ще один тендер на поставку обладнання для очистки фільтратів за кредитні кошти. Також найближчим часом, з підвищенням температури повітря до плюсової, за висновками технічного нагляду буде продовжено і завершено будівництво дамби, яка зараз готова на 85% і відстоюється в осінньо-зимовий період. Про це розповів заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

«Ми не допускаємо людей на полігон, тому що це є об’єкт підвищеної небезпеки. На Грибовицьке сміттєзвалище можуть заходити сторонні особи тільки у присутності персоналу полігону, оскільки вони мають бути проінструктовані. Спроба самовільного проходу на полігон може завершитися трагедією, тому в черговий раз усіх попереджаємо, що люди нестимуть персональну відповідальність.

Дамба ще не введена в експлуатацію, вона відстоюється, тому говорити про те, чи вони пропускає/не пропускає фільтрати, немає підстави. Львівська міська рада неодноразово зверталася до Малехівської сільської ради з клопотаннями щодо надання земельної ділянки для виконання протиаварійних робіт у тій частині, яка є під лісом. Наразі проект першочергових аварійних заходів в частині зсуву полігону і унеможливлення протікання фільтрату є в Києві. У межах цього проекту передбачено будівництво дамби, валу і відвідних каналів. Вкотре ми звернулися до Малехівської сільської ради, і вкотре вона нам відмовила.

Станція очистки фільтратів у тестовому режимі працювала і буде працювати. Наразі робота ж тимчасово призупинена, оскільки оголошено тендер на придбання реагентів, які необхідні для роботи цієї станції. Після завершення тендеру буде придбано реагенти, тому станція продовжить свою роботу.

По очистці фільтратів:

  • Є реконструйовано станцію очистки фільтратів з продуктивністю 250 м3 на добу (у тестовому режимі вона показала нормальні показники, але ми хочемо ще більшого покращення. Ці показники дозволяють скидати очищений фільтрат відповідно до чинного законодавства).
  • Оголошено тендер на публічні закупівлі через систему ProZorro на додаткову станцію очистки за принципом, що місто готове платити за очистку 1 м3. Нехай хтось ставить своє обладнання, а ми платитимемо за 1 м3. П’ятого березня тендер завершився, подалося три кандидати. Тендер відбувся у формі конкурентного діалогу. Впродовж тижня буде уточнено технічне завдання, буде зустріч з усіма учасниками. Вони мають показати технології, підтвердити можливості, зазначити можливу ціну за 1м3. Це дасть нам змогу оцінити реальність пропозиції під час другого етапу, що триватиме не менше 15-ти днів. Якщо буде визначений переможець, то в максимально швидкі терміни ми дамо їм змогу змонтувати обладнання, яке буде працювати паралельно з установкою, яка вже є.
  • ЛКП «Зелене місто» оголосило також тендер на поставку обладнання для очистки фільтратів за кредитні кошти.

Тобто зараз ми маємо і опрацьовуємо три етапи щодо очистки фільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Що стосується дамби, то роботи виконані на 85%. За виконання робіт відповідно до проекту, який пройшов експертизу, здійснює технічний нагляд юридична особа. Вона слідкує за параметрами дамби, за тим, чи матеріали використані такі, які передбачені проектом. Дамба відстоюється протягом осінньо-зимового періоду, аби потім побачити чи є осад, тріщини. Після того, коли буде плюсова температура, за висновками технічного нагляду буде продовжено і завершено будівництво дамби. Вже опісля буде подано документи на введення дамби в експлуатацію», - зазначив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.