На Грибовицьому сміттєзвалищі розпочали підготовчі роботи до комплексної рекультивації
- Прес-служба ЛМР
Підготовчі роботи до комплексної рекультивації будуть завершені до кінця цього року. Це дасть можливість після проведення тендеру ЄБРР на визначення генерального підрядника робіт з рекультивації, відразу, без перерви розпочати всі інші роботи. Йдеться, зокрема, про формування технологічного екрану, встановлення геомембрани та виположування схилів. Паралельно відбуватиметься дегазація.
«Зараз найкращий час приступити до реальних робіт з рекультивації полігону і ми задоволені тим, що це нарешті стало можливим завдяки зусиллям міської влади та за підтримки наших партнерів із ЄБРР. Це дає нам змогу казати про реальне вирішення проблеми у Грибовичах і ми повинні в повній мірі використати всі наявні ресурси, аби зробити це якнайшвидше. Також це чудова нагода для співпраці наших науковців із колегами з інших європейських країн. Проект дуже складний і це колосальний досвід для усіх, хто братиме у ньому участь», — розповів Вадим Ноздря, директор ЛКП «Зелене місто».
Фахівці підготують територію до виположування схилів та сформують підпірні дамби.
«Паралельно відбуватиметься дегазація полігону. У тілі сміттєзвалища пробурять свердловини для видобутку біогазу та встановлять генераційну установку. В результаті буде зведено до мінімуму шкідливий вплив від потрапляння біогазу у повітря, а комунальне підприємство зможе отримати доходи, які компенсують частину витрат на рекультивацію», — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже у цьому році відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.
відео: Андрій Андрух