Реконструкція пл. Двірцевої: на площі облаштовують благоустрій та готуються до відновлення руху трамвая до вокзалу

• 02.12.2019, 16:54
  • Ганна П’єх
Завершується І етап реконструкції пл. Двірцевої. Як повідомили у ЛКП «Львівавтодор», роботи на площі відбуваються згідно з графіком. Вже завершили заміну водогонів, забрали всі «повітряні» дроти, прокладено нову телефонну мережу, облаштовано платформи для висадки і посадки пасажирів трамваїв, платформи для пасажирів автобусів, проведено монтаж трамвайної контактної мережі. На сьогодні проводяться роботи з висадки дерев, монтаж камер для фонтану, облаштування благоустрою. Вже випробували нову трамвайну колію і готуються до відновлення руху трамваїв до головного вокзалу. Відновити рух трамваїв планують 7 грудня.

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», на площі облаштовано 4 платформи для висадки і посадки пасажирів трамваїв, 7 платформ для пасажирів автобусів. Вже посаджено 42 саджанці, змонтовано 15 лавок, встановлено 50 дорожніх знаків. Ці роботи продовжуються, кількість дерев і лавок буде більшою. Продовжуються роботи з влаштування фундаментів під монтаж нового фонтану. А також вкінці минулого тижня відбувся тестовий виїзд трамваїв по новій колії до головного вокзалу.

«Ця площа не є ідеальною, але думаю, що вона буде однією з найкращих площ біля вокзалу в Україні. Основна особливість, що тут вже не буде стихійного паркування, яке було ще в лютому. Зараз перед нами величезний простір. Сюди будуть заїжджати 5 автобусних маршрутів і три трамвайних — № 1, 4, 9. А трамвайний маршрут № 6 буде курсувати до ТЦ «Скриня». Також на автовокзал заїжджатимуть міжнародні автобуси і туристичний маршрут «Трускавець-Моршин».

Отож принцип — пріоритетність громадського транспорту на пл. Двірцевій є реалізовано. Ця площа з акцентом на людину, а не автомобіль. І ще одна важлива особливість — на пл. Двірцевій буде повна інклюзія — доступність. Лише тепер виникає питання доступності з вокзалом. Тому міська рада готова за свій кошт зробити проект пандусів і передати вокзалу для реалізації, щоб забезпечити доступність до входу", — повідомив Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Станом на 29 листопада, на пл. Двірцевій влаштовано 100% водопровідних мереж та 98% каналізаційних мереж. Також замінено:

• колектор, діаметром 1000 мм — 146 м. п.;
  • водопровід, діаметром 280 мм — 558 м. п і діаметром 110 мм — 119 м. п.;
  • прокладено трамвайну колію — 747 м;
  • влаштовано трамвайні плити типу ПКП — 1663 м²;
  • влаштовано асфальтобетонне покриття проїзної частини — 3670 м²;
  • замощено трамвайну колію бруківкою — 2460 м²;
  • влаштовано платформи для висадки пасажирів трамвая — 4 шт.;
  • влаштовано платформи для висадки пасажирів автобусів — 7 шт.;
  • збудований диспетчерський пункт (ведуться оздоблювальні роботи);
  • виконанні роботи з влаштування монолітної залізобетонної камери керування обладнанням фонтану;
  • продовжуються роботи з влаштування фундаментів під монтаж нового фонтану;
  • прокладено нову телефонну каналізацію зв’язку;
  • завершуються роботи з прокладання кабелю зв’язку;
  • замощено тротуар гранітною плиткою — 8000 м²;
  • встановлено гранітний бордюр — 1748 м.п.;
  • встановлено гранітний поребрик — 405 м.п.;
  • контактна мережа трамвайної колії 900 м²;
  • змонтовано опори під влаштування контактної мережі та зовнішнього освітлення — 68 опор великих і 25 малих;
  • змонтовано стрілочні переводи — 6 комплектів;
  • температурний компенсатор — 1 комплект;
  • дренаж трамвайної колії діаметром 160 мм — 700 м.п.;
  • павільйони очікування на трамвайних платформах — 6 ш. т;
  • павільйони очікування на автобусних платформах — 10 шт.;
  • встановлено турнікетні стовпчики — 227 шт.;
  • посаджено садженців — 42 шт.;
  • змонтовано лавки — 15 шт.;
  • встановлено дорожніх знаків — 50 шт.

«На площі замінено всі мережі — водопровід, каналізація, газопровід, мережі зв’язку, змонтована контактна мережа, трамвайна колія тощо. Виникали затримки з матеріалами, адже тут було запропоновано деякі нестандартні матеріали. Але в цілому на відкриття площі це не впливає. До кінця тижня плануємо все завершити. Зараз проводяться пусконалагоджувальні роботи по колії, зокрема стрілочних переводах. Наступного року залишається зробити фонтан і облаштувати сквер», — розповів Віктор Онищук, інженер з інженерних мереж ТзОВ «Онур».

Нагадаємо, замовником робіт з реконструкції пл. Двірцевої є ЛКП «Львівавтодор», а виконавцем робіт, відповідно до тендеру — ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Проектом реконструкції площі передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, збільшення кількості зупинок, облаштування громадського простору, облаштування сучасного фонтану, підземного паркінгу тощо. Роботи розпочалися весною 2019 року. Згідно з договором, укладеним з підрядною організацією «Онур», вартість робіт становитиме 165,5 млн. грн.

На час ремонтних робіт на цій частині площі кінцеву зупинку трамвайних маршрутів № 1, 4, 6 та 9 із «Залізничного вокзалу» перенесено до «ТРЦ Скриня».

відео: Андрій Андрух