На Грибовицькому сміттєзвалищі триває монтаж системи очистки інфільтрату

• 30.01.2020, 16:08
  • Наталія Козак
На Грибовицькому сміттєзвалищі тривають роботи із рекультивації. Зокрема, як розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, триває монтаж системи очистки інфільтрату (зворотного осмосу), а також нещодавно підрядна організація розпочала дегазацію.

«На Грибовицькому сміттєзвалищі зараз відбувається монтаж зворотного осмосу — системи очистки інфільтрату. Наразі підготовчі роботи вже завершені.

Вже розпочались роботи із дегазації. Сам проєкт рекультивації розділений на три частини: власне сама рекультивація, до якої тривала підготовка, очистка зворотного осмосу, тобто очистка інфільтрату, а також дегазація самого полігону.

Свого часу ми провели інвестиційний конкурс, на якому була визначена інвестиційна фірма «Клінер Енерджі». Ця фірма й займається дегазацією Грибовицького сміттєзвалища.

Підприємство, яке перемогло на конкурсі, має виконати відповідні умови для громади Грибовицької селищної ради, для Малехівської селищної ради та, відповідно, для міста. В межах угоди був порахований 1 млн на грибовицьку громаду, 1 млн на малехівську громаду і будуть пораховані гроші на місто. Це умови того, що це підприємство перемогло на інвестиційному конкурсі. Крім того, у подальшому, коли цей проєкт буде реалізований, і встановлене обладнання, відповідно, добуватиметься газ, який перетворюватиметься на енергію, 12% від прибутку це підприємство так само перераховуватиме на потреби міста.

Тобто це підприємство видобуватиме газ та отримуватиме за це прибутки від продажу електроенергії.

Суть дегазації полягає у тому, що буриться велика кількість свердловин, відкачується газ, який там є, і утворюється у будь-якому випадку у тілі полігону. Газ спалюється та в результаті спалювання утворюється електроенергія, яка передається за визначеними тарифами на зелений ринок", — зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.