«Місту доведеться виділити 10 млн грн на дофінансування теплоенерго», — мер Львова

  • 12.02.2020, 13:28
  • 462
  • Ганна Пищула
У Львові прийнято рішення про зменшення розміру нарахувань за опалення та гарячу воду для населення міста за січень 2020 року. Зокрема, оплата за опалення та гарячу воду у січні для споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго» зменшиться, в середньому, на 22%. Та, як відзначив міський голова Львова Андрій Садовий, у зв’язку з тим, що у чинному тарифі на теплопостачання заробітна плата для працівників теплоенерго становить 5,5 тис грн, а реальна зарплата є більше 10 тис грн, з місцевого бюджету потрібно буде виділити 10 млн грн, щоб дофінансовувати теплоенерго. Хоча, як наголошує мер, НК РЕКП вже встановили новий тариф для теплоенерго, з реальною заробітною платою, але не ввели його в дію.

фото: Олександр Мазуренко

«Сьогодні виконавчий комітет прийняв дуже важливе рішення, яке стосується оплати за тепло і гарячу воду. Прийнятим рішенням ціна на тепло зменшується на 22%, відносно діючого тарифу. Рішення є, я його підписав, і воно вступає в дію негайно. Відповідно, за січень люди отримають платіжку, в якій ціна буде меншою — від 150 до 500 грн.

Хоча, тут варто наголосити, що у діючому тарифі заробітна платня для працівників теплоенерго становить 5,5 тис. грн. А реальна зарплата сьогодні є більше 10 тис грн. Тому нам потрібно буде додатково у місцевому бюджеті знайти 10 млн грн, щоб дофінансовувати наші теплоенерго. А це ті кошти, на які дуже чекають в гуманітарному блоці.

Тому, я б хотів, щоб цей «тарифний батл» був розв’язаний. Адже НК РЕКП вже встановили новий тариф для Теплоенерго, але він чомусь не введений в дію. Тобто, комісія НК РЕКП прийняла новий, об’єктивий тариф для наших Теплоенерго, з середньою заробітною платою приблизно 10,5 тис грн, але не ввела його в дію, тому що має бути прийняти ще один закон Верховної Ради. Насправді, коли щось треба, то це робиться за один день. Та цього не зроблено! І, в результаті, кошти, які місто мало б скерувати на гуманітарну сферу — освіту, медицину, ми повинні скерувати на дофінансування наших Теплоенерго, бо люди за малу зарплату працювати не будуть, а поїдуть на заробітки.

Отож, ситуація з тарифом не зовсім правильна. Тариф має бути об’єктивний і чесний", — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.