ЛКП «Зелене місто» відповіло на найпоширеніші питання щодо роздільного збору органічних відходів

  • 14.08.2020, 11:30
  • 1606
  • Пресслужба ЛМР
ЛКП «Зелене місто» спільно з перевізниками та районними адміністраціями Львова реалізовує пілотний проект із роздільного збору та вивезення харчових і садових відходів. Відтак, у рамках пілотного проекту в усіх районах міста встановлюються контейнери зі спеціальними наклейками для роздільного збору органіки. Відходи з них вивозяться окремо від інших і потрапляють на компостування. Власне там, з допомогою спеціалістів, професійної техніки, біопрепаратів, які створюють корисну мікрофлору та наповнюють цю суміш мікроелементами, вдається отримати корисний компост.

ЛКП «Зелене місто» дало відповідь на найбільш поширені запитання щодо роздільного збору органіки та її переробки (компостування).

Де проходить компостування органіки?

На компостувальній станції, що знаходиться на вул. Пластовій, 13.

Як це відбувається?

Якісно сортовану органіку перевізники привозять на компостувальний майданчик. Там харчові та садові відходи поміщають у спеціальні контейнери, де вони проходять процес знезараження упродовж 72 годин. Далі органіку вивантажують, додають спеціальні біопрепарати та за допомогою аератора формують борти. Час від часу «бортову суміш» помішують і додають біопрепарати. Процес компостування, залежно від пори року, становить приблизно 2 місяці.

Загалом процес компостування має три стадії — старт, пік і фініш. На кожному етапі задіюється професійна техніка, додаються відповідні біопрепарати, контролюється температурний режим і відбуваються процеси, які покращують якість вже готового компосту.

Що можна викидати у контейнери для органіки?

  • залишки сирих овочів і фруктів;
  • залишки готової їжі;
  • шкаралупу сирих яєць;
  • заварку від чаю;
  • скошену траву;
  • зів'ялі квіти;
  • опале листя.

Що не можна викидати у контейнери для органіки?

— тверді побутові відходи;

— скло;

— пластик, кульки, пакети, tetra-pac.

Як долучитися до пілотного проекту?

Якщо мешканці бажають встановити окремий контейнер для органіки біля свого будинку, необхідно звернутись до перевізника, який надає послуги з вивезення відходів.

Варто зазначити, що наразі всі перевізники Львова підтвердили свою готовність долучитися до пілотного проекту та зобов'язалися забезпечити усіх охочих контейнерами для сортування органіки.

Куди звертатися якщо перевізник ігнорує ваше прохання?

Якщо перевізник ігнорує прохання встановити контейнер для окремого збору органіки біля вашого будинку — ви можете поскаржитися на Гарячу лінію міста за тел. 1580.

Скільки коштує послуга для мешканців?

У рамках пілотного проекту до кінця цього року для мешканців міста послуга перероблення (компостування) органічних відходів — безкоштовна.

Як долучитися юридичним особам (закладам сфери гостинності, харчування, торгівлі тощо) до пілотного проекту?

Звернутися до перевізника, який надає послуги з вивезення відходів, із проханням встановити контейнери для окремого збору та вивезення органіки.

Яка вартість перероблення (компостування) органіки для юридичних осіб?

Вартість перероблення 1 тонни харчових та садових відходів для суб'єктів господарювання становить 644 гривень із ПДВ.

Чому вигідно сортувати органіку та здавати на компостування?

Якщо ви проживаєте у багатоповерхівці за місяць якісного сортування органіки ви можете заощадити від 500 до 1200 гривень, адже для мешканців міста до кінця року перероблення органіки безкоштовне. Про це свідчить досвід ОСББ, які долучилися до пілотного проекту.

Юридичним особам також вигідно долучитися до пілотного проекту, адже вартість перероблення органіки дешевша, ніж захоронення ТПВ. Тим часом, харчові та садові становлять близько половини від усіх відходів.