«За останні три роки з міського бюджету було виділено 106 млн грн на модернізацію та капітальний ремонт ліфтів», — Ірина Маруняк

• 11.11.2020, 17:53
  • Пресслужба ЛМР
Місто працює над оновленням ліфтового господарства. Так, за словами заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк, упродовж останніх трьох років місто виділило 106 млн грн на модернізацію та капітальний ремонт ліфтів. Зокрема, цьогоріч на це передбачено 40,3 млн грн.

фото умовне

«У 2020 році передбачено на модернізацію та капітальний ремонт ліфтів 40 млн 300 тис. грн. Це є для всіх районів, розпорядниками коштів є департамент житлового господарства. Йдеться про те, щоб максимально якісно провести ремонти ліфтів, зокрема зробити повну модернізацію, якщо вони вичерпали свій ресурс і потребують повністю капітального ремонту — заміну мотору, самої кабіни, лебідки та всіх деталей. Орієнтовна вартість таких робіт складає 1,2 — 1,3 млн грн, залежно від кількості поверхів у будинку. Це також залежить від того, в якому стані є цей ліфт, залежить від того, яка кабіна та шахта. Тому кожен ліфт насправді потребує модернізації, але вартість виконання робіт є різною.

Після повної модернізації ліфта гарантійний термін його експлуатації складає 25 років. Коли приймалась програма щодо капітального ремонту і модернізації ліфтів йшлося про те, щоби зробити якісний ремонт ліфта, щоби він прослужив тривалий період часу, аби не треба було кожного року ремонтувати той чи інший ліфт.

Також є неповна модернізація (капітальний ремонт) і часткова модернізація. Це означає, що ми міняємо мотор, лебідку, редуктор, але лишаємо кабіну. В такому випадку це є часткова модернізація ліфта. Гарантійний термін при цьому є 18 років.

Ще одна річ — поточний ремонт ліфтів. В квартирній платі є кошти на експлуатацію ліфтів, тобто на їх обслуговування. З тих грошей компанія, яка обслуговує ліфти, витрачає кошти на заміну ламп, кнопок, лінолеуму — тобто дрібний поточний ремонт", — розповіла заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

Відтак, упродовж 2018−2020 років на виконання програми з ремонту, модернізації та заміни ліфтів місто виділило 106 млн грн.

«Якщо говорити на загал, то за останні три роки з міського бюджету було виділено 106 млн грн на модернізацію та капітальний ремонт ліфтів. Зараз, у 2020 році, діє програма від 4 квітня 2019 року щодо підтримки будинків, які списані з балансу місцевих рад. Власне, згідно з цією програмою, якщо мешканці мають бажання провести капітальний ремонт ліфта, то вони можуть взяти участь у цій програмі, за умови, що 10% ремонту ліфта оплачують мешканці, а 90% - місто. Таких охочих є чимало. Я думаю, що на наступний рік треба буде ще більше коштів передбачати на цю програму щодо підтримки будинків, які списані з балансу місцевих рад. Зараз дуже активно мешканці хочуть, щоб у їхніх будинках ремонтували ліфти. Особливо, йдеться про будинки ОСББ. Там люди згуртовані і мають велику ініціативу. Вони оперативно ці кошти акумулюють.

Якщо ми говоримо про програму щодо підтримки будинків, які списані з балансу місцевих рад, прийняту у 2019 році, то назагал для реалізації цієї програми з місцевого бюджету виділено 53 млн грн. Це також є чимала сума коштів, яка передбачена, зокрема, на ремонт дахів, інженерних мереж та багато інших речей. Тому це є кошти, за які люди, за бажання, прийнявши рішення щодо списання будинку та обрання форми управління, можуть спільно з містом проводити ремонтні роботи у будинку", — зазначила Ірина Маруняк.

Також вона додала, що раніше в цій програмі було зазначено, що розпорядником коштів щодо модернізації та капітального ремонту ліфтів є тільки департамент житлового господарства та інфраструктури, проте влітку цього року було внесено зміни до програми, тому зараз розпорядниками коштів можуть бути і районні адміністрації.

Цьогоріч у Львові планують капітально відремонтувати 54 ліфти.

Зокрема, у Галицькому районі було заплановано капітальний ремонт 4 ліфтів. При цьому, ремонт 2 уже завершено, 1 перебуває на стадії завершення, ремонт ще 1 ліфта розпочнуть вже незабаром. На модернізацію ліфтів у районі із міського бюджету виділили 3 млн грн.

Натомість, у Шевченківському районі цьогоріч планують капітальний ремонт 8 ліфтів. З них уже завершили — 3. Вартість виконання робіт на об'єктах становить понад 5,6 млн грн.

У Залізничному районі цьогоріч вже відремонтували 3 заплановані ліфти. А загалом до кінця року планують капітально відремонтувати 8 ліфтів. Із міського бюджету на ремонт виділено 6,1 млн грн.

Також, як повідомили у райадміністрації Личаківського району, цьогоріч планують капітально відремонтувати 6 ліфтів, загальна вартість яких склала 8 млн грн.

У Сихівському районі впродовж цього року мають відремонтувати 6 ліфтів. Вартість виконання робіт — 6 млн грн.

Додамо, що 2018 року у місті капітально відремонтували 51 ліфт, а також 43 — 2019 року.