На вулицях Львова працюють порохотяги і поливально-мийні машини

  • 09.04.2021, 11:23
  • Ганна П’єх
Миття і дезінфекція міста тривають. Комунальні служби продовжують миття вулиць, тротуарів, зупинок, дитячих майданчиків, під’їздів у будинках. Як повідомив Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації, для якісного і швидкого прибирання і миття залучають спеціалізовану техніку. Зокрема, сьогодні у центральній частині міста працюють великий і малий порохотяги та поливально-мийна машина. Натомість на тих локаціях, де не може працювати техніка, працюють двірники.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«У весняний період ми проводимо прибирання хідників, магістральних доріг після зими. Адже зимою дороги обслуговували піскосумішшю, сіллю, тому зараз є потреба це все якісно прибрати і вимити. Для робіт залучаємо техніку. Зокрема, залучаємо порохотяги і поливальні машини», - розповідає Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.

Такі машини сьогодні зранку працюють на вул. Митрополита Андрея і прилеглих вулицях. Як повідомив, Ігор Фіняк, власник компанії «Урбан сервіс», спочатку на магістральних вулицях проводять вакуумне прибирання, а опісля миють і поливають водою вулицю і прилеглі газони.

«На вул. Митрополита Андрея сьогодні працюють вуличні порохотяги – малий для прибирання тротуарів, і великий для прибирання проїзної частини вулиці.

Після вакуумного прибирання, яке здійснюють порохотяги, проходить поливально-мийна машина, яка забирає залишки пилюки, і вулиця стає практично ідеально чистою і зволоженою.

За таким принципом наша техніка працює і в інших районах міста – у Франківському, Шевченківському, Залізничному», - пояснив Ігор Фіняк.

Однак, варто відзначити, що робота техніки залежить і від специфіки вулиці, адже є такі локації, де техніка може працювати вдень і не заважати руху, а є вулиці, які надто навантажені автомобілями, тому на таких магістралях прибиральна техніка працює лише вночі.

«Також на вулицях, де не може працювати техніка, працюють двірники. З огляду на локдаун, двірники задіяні у митті і дезінфекції сходових кліток і під’їздів, проводять дезінфекцію дитячих і спортивних майданчиків, а також зупинок громадського транспорту», - додав Андрій Зозуля, голова Галицької РА.

За його словами, на механізоване прибирання Галицького району впродовж цілого року передбачено близько 20 млн грн.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко