Ремонт вул. Б. Хмельницького: на ділянці від вул. Липинського до вул. Кукурудзяної вже нанесено два шари асфальту

 • 17.05.2021, 14:22
 • 1181
 • Пресслужба ЛМР
Триває ремонт вул. Б. Хмельницького. Як повідомили у ЛКП «Львівавтодор», зараз підрядна організація ТзОВ «Онур» копає корито для влаштування конструктивних шарів дорожнього покриття на ділянці від вул. Кукурудзяної до вул. Олійної. Натомість на ділянці від вул. Липинського до вул. Кукурудзяної вже нанесли два шари асфальту. За сприятливих погодних умов, наступного тижня на цій ділянці розпочнуть стелити останній, третій шар асфальту.

фото: Олександр Мазуренко

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», на вул. Б. Хмельницького ремонтні роботи розпочалися з 8 травня 2020 року. Термін виконання робіт згідно з проектом - 28 місяців. Минулого року вдалося виконано достатньо великий об’єм робіт – від вул. Опришківської (вул. Промислова) до вул. Олійної вулиця відремонтована. Залишаються ще незначні роботи з благоустрою. А з 11 січня цього року розпочалися роботи на ділянці від вул. Олійної до вул. Липинського.

фото: Олександр Мазуренко

«Темпи робіт хороші. Навколо ТЦ «Епіцентр» буде організовано квазікільце. Два шари асфальту тут вже постелено. Наступного тижня планують нанести останній, третій шар. Після чого залишиться нанести розмітку.

Проблемним був переїзд Укрзалізниці. Однак знайшли порозуміння, зараз ця частина в роботі, тобто триває остання заміна 50 м каналізації.

Відзначу, що відповідно до проекту на відремонтованій частині вул. Б. Хмельницького додали смуги для велосипедистів, є віденські зупинки, облаштовано місця для паркування і організовуються зелені зони», - розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Як повідомила Оксана Єстеферова, директорка ЛКП «Львівавтодор», до кінця травня - початку червня підрядник планує повністю відкрити для руху транспорту ділянку від вул. Липинського і до вул. Кукурудзяної. Залишиться в роботі 250 м ділянки від залізничного переїзду до вул. Олійної.

Так, станом на 17 травня на вул. Б. Хмельницького виконані наступні ремонтні роботи:

 • Демонтовано бордюр – 1630 м. п.
 • Демонтовано бруківку з площі – 4566 м2 – зберігається на вул. Пластовій (очисні споруди ЛМКП «Львівводоканал»).
 • Демонтовано тротуарної плитки – 3289 м2
 • Прокладено каналізаційний колектор Ø 1200 – 218 м. п.
 • Прокладено каналізаційний колектор Ø 800 – 346 м. п.
 • Прокладено каналізаційний колектор Ø 600 – 377 м. п.
 • Змонтовано каналізаційні колодязі – 56 шт.
 • Прокладено водопроводу Ø 225 – 1032 м. п.
 • Влаштування бордюру – 1425 м. п.
 • Влаштування поребрика – 891 м. п.
 • Замощення пішохідного тротуару  – 2290 м2.
 • Влаштування першого шару асфальтобетону – 11640 м2.
 • Влаштування другого шару асфальтобетону – 11640 м2.
 • Влаштування третього шару асфальтобетону – 10700 м2.

«По вул. Богдана Хмельницького бачимо світло вкінці тунелю. До кінця червня вона вже має бути проїзною, але весь об‘єм робіт буде завершений до кінця серпня. Багато ще речей треба зробити, але в цілому я задоволений темпами та якістю робіт», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, роботи на вул. Б. Хмельницького виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Загальна вартість виконання робіт, згідно з договором-підряду, укладеним між ЛКП «Львівавтодор» та ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» – 175,4 млн грн.

Проектом передбачено перевлаштування дорожнього одягу проїзної частини, відведення дощових стоків з проїзної частини вулиці шляхом встановлення дощоприймачів, влаштування двосмугової проїзної частини, напрямних острівців на перехрестях, двостороннє влаштування велодоріжок, пішохідних тротуарів, винесення зупинок громадського транспорту, кишень для паркування. Реконструкція інженерних мереж: водопроводу, каналізації, зовнішнього освітлення, зовнішніх мереж зв’язку, мереж газопостачання. Влаштування пожежних гідрантів. Захист зовнішніх мереж електропостачання.

Внаслідок реконструкції вулиці будуть покращені транспортно-експлуатаційні показники, підвищиться безпека дорожнього руху, передбачається влаштування автомобільних стоянок, створюються умови для комфортного руху пішоходів та людей з обмеженими фізичними можливостями, покращується благоустрій території вздовж вулиці, розвивається велосипедна інфраструктура.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко