На Грибовицькому полігоні розпочались роботи із дегазації

  • 07.06.2021, 19:04
  • 1317
  • Пресслужба ЛМР
Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, облаштування станції дегазації відбувається у рамках технічної рекультивації, яка триває на звалищі. Роботи виконує компанія «Кліaр Енерджі».

фото з архіву, автор: Роман Балук

«Передбачається, що станція запрацює до кінця року. На ній відбуватиметься переробка метану. У результаті генеруватиметься електроенергія. Наразі спеціалісти «Кліар Енерджі» приступили до буріння свердловин», - зазначає Святослав Євтушенко.

Тим часом станція дегазації на Грибовицькому полігоні стане 15-ою такою станцією, яку облаштовують спеціалісти «Кліар Енерджі». Наразі такі станції облаштовані в Харкові, Хмельницьку, Білій Церкві, Івано-Франківську, Тернополі, Дніпрі та на найбільшому полігоні ТПВ України - Дальницьких кар'єрах (біля Одеси) та в інших містах України.

За словами головного інженера «Кліар Енерджі» Івана Самусенка, впродовж двох місяців на полігоні буритимуть свердловини і прокладатимуть труби.

«По них звалищний газ буде надходити на станцію дегазації. Вже у двигуні внутрішнього згорання доставлений із полігону метан утилізовуватиметься. Тим часом енергія, виділена при згоранні, буде спрямована на генерацію електрики. Планована потужність станції на Грибовицькому полігоні становитиме до 500 кВт\год», - розповів Іван Самусенко.

Нагадаємо, сума приватних інвестицій у проєкт перевищує 16 млн грн.